សូមឱ្យការប្រថុយរបស់អ្នក គឺជាគ្រាប់ពូជដើម្បីឈានទៅរកភាពជោគជ័យ នៃសមត្ថភាពរឹងមាំ  សូមចងចាំថា នៅពីក្រោយឆាករបស់មនុស្សខ្លាំង  គឺពួកគេ មិនឲ្យខ្លួនឯង មានជម្រើសឡើយ ” ពួកគេមិនអាចប្រើពាក្យថា: ” ប្រសិនបើបរាជ័យ ..ខ្ញុំនឹង……” នោះទេ  គេស្មោះត្រង់ជាមួយនិងកំហុស ហើយពួកគេ មានភាពដាច់ខាត ចំពោះជ័យជំនះ៕
និពន្ធដោយលោក សឿន តុលា ស្ថាបនិកក្រុមហ៊ុន ផា ផាយ៉ា PAPAYA  NEXT STEP CO,.LTD.*PAPAYA REAL ESTATE (គម្រោងអភិវឌ្ឍន៍អចលនទ្រព្យ)*PAPAYA HOMESTAY(គម្រោងលើវិស័យទេសចរណ៍)*PAPAYA GARDEN  (គម្រោងលើវិស័យកសិកម្មនិងចែកចាយអាហារ)
ខេត្តព្រះវិហារ៖លោកទី សុវិនថាល់ ព្រះរាជអាជ្ញានៃអយ្យការអមសាលាដំបូង ខេត្តព្រះវិហារ នៅថ្ងៃទី១៩ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២១ លោកបានចាត់តាំង អោយព្រះរាជ អាជ្ញារងចំនួនបួនរូបគឺ៖ លោក សេង ម៉េងស្រ៊ុន , លោក វុធ សាវី , លោក ថុល គឹមហុឹង , លោក គឹម សំលេង ជាព្រះរាជអាជ្ញារងនៃអយ្យការអមសាលាដំបូងខេត្តព្រះវិហារ ដើម្បីបើកយុទ្ធនាការ ថ្មីមួយដែលមានឈ្មោះថា (ខ្មែរតែមួយ បេះដូងតែមួយ) មានន័យដើម្បីជួយដល់ប្រជាពលរដ្ឋដែលខ្វះខាតក្នុងខេត្តព្រះវិហារ ក្នុងអំឡុងពេលបិទខ្ទប់ ការរីករាយដាលនៃ ជំងឺកូវីដ១៩ Covit-19។
ជាមួយគ្នានេះដែរសាលាដំបូងខេត្តព្រះវិហារ សូមអំពាវនាវ ដល់ឯកឧត្តម លោកជំទាវ អស់លោក លោកស្រី សប្បុរសជនដែល មានបំណងចូលរួមឧបត្ថម្ភ ឬចង់បរិច្ចាគដល់ប្រជាពលរដ្ឋដែល កំពុងខ្វះខាតក្នុងអំឡុងពេលបិទខ្ទប់នេះ អាចជួយឧបត្ថម្ភបានតាមរយៈ៖
លេខទូរស័ព្ទ 066 809555 Metfone/ គណនី ABA _097809555 ( LOEUT TOEKLY )/ ខ្មែរគណនី ABA _066809555 (លឿត តឹកលី ) ដុល្លារកម្មវិធីសប្បុរធម៌នេះចាប់ផ្តើមទទួលពីថ្ងៃ១៩ ខែកក្តដា រហូតដល់ថ្ងៃ២៥ ខែកក្តដា ឆ្នាំ២០២១ដូចតទៅ សូមអគុណ៕SRP
ភ្នំពេញ៖រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា នៅព្រឹកថ្ងៃទី១៩ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២១នេះ បានផ្ដល់អំណោយជាសម្ភារបរិក្ខារពេទ្យ ប្រើប្រាស់សម្រាប់ប្រយុទ្ធនឹងជំងឺកូវីដ១៩ របស់កម្ពុជា ជូនប្រទេសវៀតណាម ដើម្បីចូលរួមប្រយុទ្ធប្រឆាំងនឹងជំងឺកូវីដ១៩។
ការផ្ដល់អំណោយនេះដើម្បីចូលរួមចំណែកប្រយុទ្ធប្រឆាំងជំងឺកូវីដ១៩ ក្នុងប្រទេសវៀតណាម ដែលកំពុងរងការវាយលុកខ្លាំងនាពេលបច្ចុប្បន្ននេះ។
សូមជម្រាបថាសម្តេចហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានសម្រេចឧបត្ថម្ភថវិកា ២០ម៉ឺនដុល្លារ ម៉ាសធម្មតាចំនួន ១លានបន្ទះ និងម៉ាសវេជ្ជសាស្ត្រ (N95) ចំនួន ១០ម៉ឺនបន្ទះ ព្រមទាំងម៉ាស៊ីនផលិតអុកស៊ីសែន ១០០គ្រឿង ជូនប្រទេសវៀតណាម។
ជាមួយគ្នានោះ សម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុនសែន ប្រធានកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ក៏បានជួយឧបត្ថម្ភថវិកាចំនួន ១០ម៉ឺនដុល្លារ ជូនដល់កាកបាទក្រហមប្រទេសវៀតណាម តាមរយៈស្ថានទូតវៀតណាមប្រចាំនៅកម្ពុជា។
ចំណែកលោកស្រី ម៉ែន សំអន ប្រធានសមាគមមិត្តភាពកម្ពុជា-វៀតណាម ក៏បានជួយឧបត្ថម្ភថវិកាចំនួន៥ម៉ឺនដុល្លារ ជូនដល់សមាគមមិត្តភាព វៀតណាម-កម្ពុជា តាមរយៈស្ថានទូតវៀតណាមប្រចាំនៅកម្ពុជាផងដែរ។
ដូចនេះ អំណោយដែលផ្តល់ជូនប្រទេសវៀតណាម ដើម្បីរួមចំណែកប្រយុទ្ធប្រឆាំងកូវីដ១៩ មានថវិកាសរុប ៣៥ម៉ឺនដុល្លារ, ម៉ាសធម្មតា១លាន និងម៉ាស N95 ១០ម៉ឺន ព្រមទាំងម៉ាស៊ីនផលិតអុកស៊ីសែន១០០គ្រឿង៕SRP
ខេត្តសៀមរាប៖លោក អៀម វ៉ាន់ដែត តំណាងក្រុមហ៊ុនអចលនទ្រព្យ E&T សៀមរាប ដែលមានទីតាំងស្ថិតនៅផ្លូវ(ហៃវេដុំគីឡូរ១៧) ក្នុងភូមិថ្នល់ ឃុំរុនតាឯក ស្រុកបន្ទាយស្រី ខេត្តសៀមរាប បានជួយឧបត្ថម្ភថវិកាចំនួន«២លានរៀល» និងលោក កា ធី ម្ចាស់ហាងសែនសប្បាយក្លាស៊ីក ជួយឧបត្ថម្ភទឹកសុទ្ធ ចំនួន១០០យួរ ជូនដល់ក្រុមការងារយុវជនស្រុកបន្ទាយស្រី ដើម្បីជួយសម្រួលដល់ការហូបចុក ក្នុងអំឡុងពេលចូលរួមយុទ្ធនាការ ចាក់វ៉ាក់សាំងបង្ការជំងឺកូវីដ-១៩ ជូនប្រជាពលរដ្ឋ នៅទូទាំងស្រុកបន្ទាយស្រី។
សូមជម្រាបថាក្រុមហ៊ុនអចលនទ្រព្យ E&T សៀមរាប ស្ថិតនៅភូមិថ្នល់ ឃុំរុនតាឯក ស្រុកបន្ទាយស្រី។ ក្រុមហ៊ុនអចលនទ្រព្យ E&T សៀមរាប មានដីដឡូតិ៍ ប្លង់រឹង ៥គុណ២០ តម្លៃត្រឹម«២៧៧០ដុល្លារ»​តែប៉ុណ្ណោះ។ ចំណែកវីឡាកូនកាត់លំហែកាយ មានលក់តម្លៃពិសេស បញ្ចុះតម្លៃ​ ១០០០០ដុល្លារ មិនដែលមាន ២៣៧៧០ដុល្លារ គឺបានវីឡាប្រណិតមួយយ៉ាងស្អាត ដែលជាដី ស្របច្បាប់១០០% ប្លង់រឹង💌 លោកអ្នកចង់បានដីឡូតិ៍ឬវីឡាកូនកាត់បែបលំហែកាយ នៅខេត្តសៀមរាប ដែលបានបញ្ចុះតម្លៃពិសេស កុំភ្លេច ហ៊ុនអចលនទ្រព្យ E&T សៀមរាប តាមរៈទូរស័ព្ទលេខ 012 679 779/098 679 779/067 679 779
ខេត្តពោធិ៍សាត់៖លោក ម៉ៅ ធនិន សមាជិកគណៈកម្មាធិការកណ្តាល គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា និងជាប្រធានគណៈកម្មាធិការ គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា ខេត្តពោធិ៍សាត់ បានថ្លែងថាតួនាទីដែលផ្ដល់ជូននាពេលនេះ គឺជាអំរែក ម្ខាងរែករាស្រ្ត និងម្ខាងរែកច្បាប់។ នៅពេលដែលយើងទទួលបានតួនាទីហើយ ត្រូវធ្វើជាគំរូល្អដល់មន្ត្រីក្រោមឱវាទ ក៏ដូចជាប្រជាពលរដ្ឋ ក្នុងការដឹកនាំមូលដ្ឋាន ប្រកបដោយភាពថ្លៃថ្នូរ កុំឱ្យប្រជាពលរដ្ឋខកចិត្ត និងបាត់ជំនឿមកលើយើង។ ជាមួយគ្នានោះ ត្រូវមានវប្បធម៌ចែករំលែក នឹងត្រូវចងចាំពាក្យប៉ុន្មានឃ្លាថា «នៅពេលដែលយើងទទួលទានឆ្អែត យើងត្រូវស្រមៃឃើញអ្នកដែលកំពុងតែស្រេកឃ្លាន, នៅពេលយើងក្រយើងត្រូវរកឱ្យមាន នៅពេលដែលយើងមានយើងត្រូវជួយអ្នកក្រវិញ»។
លោក ម៉ៅ ធនិន ក៏បានណែនាំ និងដាក់ផែនការដល់អាជ្ញាធរមូលដ្ឋាន ក្នុងការបង្ការ និងទប់ស្កាត់ការរីករាលដាលជំងឺកូវីដ១៩ ព្រមទាំងដាក់ទិសដៅចំនួន៤ចំណុចធំៗ ដើម្បីឆ្ពោះទៅទទួលយកជ័យជំនះទៅថ្ងៃខាងមុខ៖