ខេត្តសៀមរាប៖លោកគុជ លីណា ប្រធានគណៈចាត់តាំងគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជាខេត្តសៀមរាប នៅរសៀលថ្ងៃទី ១០ ខែ សីហា ឆ្នាំ២០២១ ម្សិលមិញ បាននាំយកអំណោយជាអង្ករ ត្រីខ យកទៅប្រគល់ជូនគណៈ កម្មាធិការគណបក្សសង្កាត់ចំនួន៤ ក្នុងក្រុង សៀមរាប ដើមី្បធ្វើការចែកជូនគ្រួសារគណបក្ស ដែលបានជួបការខ្វះខាត ក្នុងបរិបទកូវិដ១៩ និង ការបិទខ្ទប់ជាបណ្តោះអាសន្ន និងធ្វើចត្តាឡីស័កតាមលំនៅដ្ឋាន។
មានប្រសាសន៍សំណេះសំណាលជាមួយប្រធាន សមាជិក សមាជិកា នៃគណបក្សទាំង៤សង្កាត់នាឱកាសនោះ ក្នុង នាមលោក ទៀ សីហា ប្រធានគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជាខេត្ត លោក គុជ លីណា ក៏បានពាំនាំនូវការផ្តាំផ្ញើ សួរសុខទុក្ខ របស់សម្តេចប្រធានគណបក្ស និង សម្តេចប្រធានកិត្តិយស ក្នុងពេលដែលប្រទេសកម្ពុជាយើង បានជួបនូវវិបត្តិកូវិដ១៩ ធ្វើ ប្រជាពលរដ្ឋជួបនូវវិបត្តិសេដ្ឋកិច្ចក្នុងក្រុមគ្រួសារ ជាសំខាន់ចំពោះក្រុមគ្រួសារគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា នៅគ្រប់បណ្តាមូល ដ្ឋានខេត្ត ក្រុង ស្រុក។ ដោយកត្តានេះហើយសម្តេចប្រធាន ក៏បានគិតដល់បងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋ ស្ថិតនៅក្នុងតំបន់បិទខ្ទប់ជា បណ្តោះអាសន្ន ក្នុងគោលដៅកាត់ផ្តាច់នូវខ្សែចម្លងមេរោគដ៏កាចសាហាវនេះ កុំឲ្យឆ្លងចូលទៅក្នុងសហគមន៍។
លោក គុជ លីណា ក៏បានធ្វើការណែនាំមួយចំនួន ដល់ក្រុមការងារសង្កាត់ទាំង៤ ឲ្យមានស្មារតីប្រុងប្រយ័ត្នខ្ពស់ ក្នុងពេល ចុះយកអំណោយទាំងនេះ ទៅប្រគល់ឲ្យក្រុមគ្រួសារបក្សដែលជួបការខ្វះខាតឲ្យចំគោលដៅ តាមការណែនាំរបស់លោក ប្រធានគណបក្ស ដោយគោរពឲ្យបានវិធានការ ៣កុំ ៣ការពារ ហើយអ្វីដែលសំខាន់សម្រាប់បងប្អូនចុះផ្ទាល់ជាមួយ សមាជិកបក្សនៅតាមលំនៅដ្ឋាន គឺ ត្រូវរក្សាឲ្យបាននូវគន្លាតសុវត្ថិភាព និង ត្រូវមានអាល់កុល ឬ ជែលនៅជាប់នឹងខ្លួនផង ដែរ។
លោកបានបន្តថា អំណោយដែលត្រូវក្រុមការងារតាមសង្កាត់នីមួយៗ យកទៅប្រគល់ដល់បងប្អូននេះ នឹងបានជួយ សម្រាលនូវភាពលំបាករបស់បងប្អូនបានមួយរយៈផងដែរ។ ម៉្យាងទៀតគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា ក៏មិនប្រងើយកន្តើយនៅ ពេលបងប្អូនជួបទុក្ខលំបាកនេះ ហើយក៏មិនបោះបង់ចោលបងប្អូននោះឡើយ ទីណាមានប្រជាពលរដ្ឋ ជួបទុក្ខលំបាក ទីនោះមានសកម្មជនគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជាជានិច្ច។
លោកក៏បានផ្តាំផ្ញើដល់ប្រធានគណបក្សទាំង៤ ត្រូវ បង្កើនការជម្រុញដល់ប្រជាពលរដ្ឋ ឲ្យទៅទទួលការចាក់វ៉ាក់សាំងនូវដូសទី២នេះ កុំឲ្យសេសសល់ប្រជាពលរដ្ឋណាម្នាក់ឡើយ។
សូមជម្រាបថាសង្កាត់សាលាកំរើក ទទួលបានអង្ករ ២.៥០០គីឡូក្រាម ត្រីខ ២៥០យួរ , សង្កាត់ស្លក្រាម ទទួលបានអង្ករ ២.៣០០គីឡូក្រាម ត្រីខ ២៣០យួរ , សង្កាត់គោកចក ទទួលបានអង្ករ ២តោន ត្រីខ ២០០យួរ និង សង្កាត់ស្វាយដង្គំ ទទួលបាន អង្ករ ២តោន ត្រីខ ២០០យួរផងដែរ៕SRP
ភ្នំពេញ៖នាយករដ្ឋមន្ត្រីហ៊ុនសែនបានអះអាងថាគិតត្រឹមថ្ងៃនេះ កម្ពុជាបានចាក់វ៉ាក់សាំងការពារកូវីដ ជូនប្រជាពលរដ្ឋចំនួន៨លាននាក់រួចហើយ។
ភ្នំពេញ៖សម្ដេច ស ខេង រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ បានបង្ហាញថាលទ្ធផលការងារប្រចាំខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២១ របស់ក្រុមការងារតាមដានអំពីការដោះស្រាយចំពោះមតិយោបល់ ឬសំណូមពររបស់បងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋ នៅក្នុងទំព័រហ្វេសប៊ុករបស់សម្ដេច។
ខេត្តសៀមរាប៖អភិបាលខេត្តសៀមរាប លោកទៀ សីហា បានលើកឡើងថា៖អាជ្ញាធរខេត្ត-ក្រុង ពិតជាមិនចង់បិទផ្សារនោះទេ តែចំនួនអ្នកឆ្លងនៅតែមានការកើនឡើង ហើយបងប្អូនអាជីវករ នៅមិនទាន់អនុវត្តអោយបានត្រឹមត្រូវ នូវវិធានការ ៣ការពារ ៣កុំ នៅឡើយ។ កូវីដ១៩ ត្រូវចេះខ្លាចវា ជាពិសេស ប្រភេទថ្មី Delta ដ៏កាចសាហាវនេះ។
ភ្នំពេញ៖លោក ខៀវ កាញារីទ្ធ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងព័ត៌មាន បានលើកឡើងថា«ភាពឆ្លាតវ៉ៃរបស់សម្តេចនាយករដ្ឋមន្រ្តី ហ៊ុន សែន ក្នុងការប្រយុទ្ធប្រឆាំងការឆ្លងរីករាលដាលនៃជំងឺកូវីដ-១៩ ដោយបានដាក់ចេញនូវផែនការ សកម្មភាព ការងារយ៉ាងច្បាស់លាស់ ក្នុងការស្វែងរកនូវវ៉ាក់សាំង មកចាក់ជូនដល់បងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋ បាន យ៉ាងច្រើន រហូតដល់ពេលនេះ បានឈានទៅធ្វើការចាក់វ៉ាក់សាំង ដូសទី ៣ ជាដូសជំរុញ ដល់កងកំលាំង និងមន្រ្តីជួរមុខ ដែលកំពុងបំពេញភារកិច្ចយ៉ាងសកម្មក្នុងកិច្ចការងារ ប្រយុទ្ធប្រឆាំងជំងឺកូវីដ នៅតាមព្រំដែននៃប្រទេសកម្ពុជា ដែលទាំងនេះបានបង្ហាញពីការយកចិត្តទុកដាក់ពីប្រមុខថ្នាក់ដឹកនាំ ចំពោះសុខុមាល ភាពរបស់ប្រជាពលរដ្ឋទូទៅ តាមរយ:ការចាក់វ៉ាក់សាំង ដើម្បីការពារខ្លួនពីការឆ្លងរីករាលដាលនៃជំងឺកូវីដ។
ភ្នំពេញ៖លោក ហ៊ុន ម៉ានី ប្រធានសហភាពសហព័ន្ធយុវជនកម្ពុជា បានសម្រេចតែងតាំង លោកសុខ សង្វារ ជាប្រធានកិត្តិយស នៃសហភាពសហព័ន្ធយុវជនកម្ពុជា វិស័យទេសចរណ៍។ នេះបើយោងតាមសេចក្ដីសម្រេចតែងតាំង ចុះហត្ថលេខាដោយ លោក ហ៊ុន ម៉ានី៕SRP
ភ្នំពេញ៖សម្ដេចក្រឡាហោម ស ខេង ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងមហាផ្ទៃ និងជាប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះជួយមូលដ្ឋានខេត្តបាត់ដំបង នៅថ្ងៃចន្ទ ទី០៩ ខែសីហានេះ បានអញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំ ស្ដីពីការងារប្រយុទ្ធប្រឆាំងនឹងជំងឺកូវីដ-១៩ នៅក្នុងខេត្តបាត់ដំបង និងបញ្ហាប្រឈម។
ខេត្តកណ្តាល៖អ្នកបាញ់ល្បែងអាប៉ោងស៊ីសងម្នាក់ ត្រូវបានប៉ូលិសចាប់ខ្លួនខណៈកំពុងប្រព្រឹត្ត។