ខេត្តកំពង់ចាម​៖ចាស់ជរាគ្មាន​ទីពឹងប្រមាណជា ៥៥០នាក់​ នៅក្នុងក្រងកំពង់ចាម​ ទទួលបានអាវរងារ និងស្បៀងអាហារ​ ដែលជា​អំណោយ​របស់​សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន​ នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃ​កម្ពុជា​ និងសម្ដេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុនសែន តាមរយៈ លោក អ៊ុន ចាន់ដា ​អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម​។
ពិធី​សំណេះសំណាល​ និង​ចែកអំណោយ​នេះបាន​ធ្វើឡើង​នាព្រឹក​ថ្ងៃទី​១​ ខែធ្នូ​ ឆ្នាំ​២០២១​ នៅ​សាលា​ខេត្ត​កំពង់ចាម​ ក្រោម​វត្តមាន​លោក​ ខ្លូត​ ផន​ ប្រធាន​ក្រុមប្រឹក្សា​ខេត្ត​ និង​ថ្នាក់ដឹកនាំ​ មន្ត្រី​រាជការ​ជាច្រើន​រូប​ទៀត​។
ឆ្លៀតក្នុងឱកាសនោះ លោក​ អ៊ុន​ ចាន់ដា​ បានថ្លែងថា​ បន្ទាប់​ពី​​​​ក្រសួងធនធានទឹក និងឧតុនិយម​ ​បាន​ជូន​ដំណឹង​ អាកាសធាតុ​ចុះ​ត្រជាក់​ជាបន្តបន្ទាប់​​នោះ​ សម្តេច​តេជោ​ ហ៊ុន​ សែន​ មាន​ការ​ព្រួយបារម្ភ​ជាខ្លាំង​​ចំពោះ​សុខភាព​ និង​ជីវភាព​រស់នៅ​​​របស់​បងប្អូន​ប្រជាពលរដ្ឋ​ ជាពិសេស​លោកយាយ​ លោកតា​ ដែល​មាន​វ័យ​ចំណាស់​ ងាយរង​នឹង​ជំងឺ​ផ្សេងៗ​ ដូច្នេះ​​អាជ្ញាធរ​ រួមនឹង​សប្បុរសជន​ បាន​នាំយក​អំណោយ​របស់​​សម្តេច​ មក​ចែក​ជូន​លោកយាយ​ លោកតា​ ក្នុង​ឱកាស​នេះ​។
លោកអភិបាលខេត្ត​ បាន​ថ្លែង​បន្ត​ទៀត​ថា​ មិន​ចំពោះ​តែអាកាសធាតុ​​រងារ​ ក្តៅ​​ គ្រោះ​រាំងស្ងួត​​ ឬ​ពលរដ្ឋ​យើង​ជួប​គ្រោះ​​បញ្ហា​ផ្សេងៗ​នោះទេ​ សម្តេច​តេជោ​ ហ៊ុន​ សែន​ តែងតែ​​ ណែនាំ​ដល់​​អាជ្ញាធរ​ ឲ្យ​ខិតខំ​យកចិត្តទុកដាក់​ ផ្តល់​ភាព​កក់ក្តៅ​ និង​ជួយ​អន្តរាគមន៍​​ទាន់ពេលវេលា​ ជាក់ស្ដែង​ក្នុង​បរិបទ​កូវីដ​-១៩​ ​រយៈពេល​១ឆ្នាំ​កន្លង​មក​នេះ​ រាជរដ្ឋាភិបាល​ក៏បាន​បង្កើត​កម្មវិធី​ គាំពារ​សង្គម​ផ្តល់​ជូន​ជា​សាច់​ប្រាក់​ជូនដល់ប្រជាពលរដ្ឋ​ ក្រ១​ ក្រ២​ ក្នុងនោះ​សម្រាប់​ខេត្តកំពង់ចាម​ មានជាង​៤ម៉ឺន​ ៧ពាន់​គ្រួសារ​ ដែលទទួល​បាន​សាច់​ប្រាក់​ឧបត្ថម្ភ​ប្រចាំ​ខែ​ពី​រាជរដ្ឋាភិបាល​ ប្រមាណ​ជា​ ៣២លាន់​ដុល្លារ​អាមេរិក​ហើយ​រហូត​មក​ទល់​នឹង​ពេល​នេះ​ ហើយ​ក្នុងនោះ​ក៏មាន​ការ​ឧបត្ថម្ភ​របស់​​រាជរដ្ឋាភិបាល​ ចំពោះ​បងប្អូន​ប្រជាពលរដ្ឋ​ ធ្វេី​ចត្តាឡីស័ក​ ព្យាបាល​ជំងឺ​កូវីដ​-១៩​ និង​គ្រួសារ​អ្នក​ស្លាប់​ដោយជំងឺ​កូវីដ-១៩​ ផងដែរ​ ។
លោកអភិបាលខេត្ត​ ក៏បាន​អំពាវនាវ​ដល់​បងប្អូន​ប្រជាពលរដ្ឋ​ ឲ្យ​ខិតខំ​យកចិត្តទុកដាក់​ថែទាំ​សុខភាព​ គឺ​ត្រូវ​រស់នៅ​ប្រកប​ដោយ​អនាម័យ​ ជាពិសេស​ត្រូវ​អនុវត្ត​វិធានការ​ ៣ការពារ​ ៣កុំ​ និង​អនុវត្ត​វិធានការ​សុខាភិបាល​ឲ្យ​បាន​ខ្ជាប់ខ្ជួន​​ ដើម្បី​ជៀសផុតពីជំងឺ​ឆ្លង​ផ្សេងៗ​ ផងដែរ​។
​ ​
គួរ​បញ្ជាក់​ថា​ អំណោយ​របស់​សម្ដេច​តេជោ​ និង​សម្តេច​កិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត​ ​ដែល​បាន​ផ្ដល់​ជូន​ចាស់​ជរា​គ្មាន​ទីពឹង​ ទាំង​៥៥០នាក់​ ក្នុង​ម្នាក់ៗ​ទទួល​បាន​ ​អាវ​រងារ​ ចំនួន​១អាវ​ អង្ករ​ ២៥គីឡូក្រាម​ មី​ ១កេស​ ត្រីខ​ ១យួរ​ និងទឹកស៊ីអ៊ីវ​ ១យួរ​៕SRP
ខេត្តសៀមរាប៖អតិថិជនរបស់ សួស្ដីហ្វាយនែន ម្នាក់បានប្រគល់ម៉ូតូរបស់ខ្លួនដែលទិញបង់រំលស់ប្រគល់ឲ្យ សួស្ដីហ្វាយនែន វិញដើម្បីសងបំណុល។ នេះបើយោងតាមលិខិតព្រមព្រៀង១ដែលសាមីខ្លួន លោកឈួយវាសនា ភេទប្រុស បានបង្ហោះតាមបណ្ដាញសង្គមនៅថ្ងៃនេះ។
ពាក់ព័ន្ធករណីនេះអង្គភាពសៀមរាបប៉ុស្តិ៍មិនអាចទាក់ទងសួស្តី ហ្វាយបែន បាននៅឡើយទេ៕SRP
ភ្នំពេញ៖នាយករដ្ឋមន្ត្រីហ៊ុន សែន ខណ:ពេលនេះ បានកំពុងធ្វើដំណើរទៅកាន់ខេត្តព្រះសីហនុ។
នាយករដ្ឋមន្ត្រីបានបង្ហោះសារមួយតាមរយៈប្រព័ន្ធហ្វេសប៊ុកនៅមុននេះបន្តិចថា។ ថ្ងៃនេះបាយថ្ងៃត្រង់នៅការិយាល័យ
ការងារនៅវិមានសន្តិភាព។ មូលហេតុដោយជាប់រវល់ការងារមិនអាចត្រឡប់ទៅផ្ទះវិញបាន។ ជួបប្រជុំជាមួយនាយករដ្ឋមន្ត្រីជប៉ុនតាមវីដេអូ បន្ទាប់មកជួបរដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងការបរទេសឥណ្ឌូនេសុីដោយផ្ទាល់និងបន្តទៅទៀតគឺចេញដំណើរតាមរថយន្តទៅខេត្តព្រះសីហនុ។
នាយករដ្ឋមន្ត្រីបានបន្តថាពេលនេះកំពុងធ្វើដំណើរទៅកាន់ខេត្តព្រះសីហនុ ដើម្បីសម្ភោធដាក់ឱយប្រើប្រាស់សមិទ្ធិផលជាច្រើនដែលយើងបានកសាងឡើង។ ដូចនេះមានតែបាយនៅកន្លែងធ្វើការចំណេញពេលជាង។