របាយការណ៍បានបញ្ជាក់ថារហូតដល់លើកចុងក្រោយនៅថ្ងៃទី៤ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១ ម៉ោង៩ ព្រឹក ឪពុកគំរាមនាំរូបនាងទៅមើលក្របីនៅវាលស្រែខាងត្បូងភូមិ រំលោភសម្រេចបញ្ចេញទឹកកាមខាងក្រៅ១លើកទៀត។ ជាក់ស្ដែងនៅថ្ងៃទី៧ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១ ម៉ោង១រសៀល ឪពុកផឹកស្រាស្រវឹងមានបំណងគំរាមចង់រំលោភលើរូបនាង ត្រូវបានម្ដាយនាងស្ដីថា ទើបកើតជម្លោះហិង្សាក្នុងគ្រួសារ ឪពុកបានដេញវាយចាប់ទាញសក់នាង នឹងកាន់អាវុធកាំបិតខ្វែវដេញកាប់ម្ដាយ(គេចផុត) និងវាយសត្វគោ ដោយទ្រាំនឹងទង្វើជាឪពុកមិនបាន រូបនាងនិងម្ដាយសម្រេចចិត្តប្ដឹងសមត្ថកិច្ចប៉ុស្តិ៍តែម្ដង។
ជនសង្ស័យជាឪពុកឈ្មោះ និវ ណាត ត្រូវបានប៉ូលិសនាំខ្លួនមកប៉ុស្តិ៍ដើម្បីធ្វើការស្រង់ចម្លើយ ដោយរូបគេជាមនុស្សថ្លង់ហើយជជែស នៅចំពោះមុខសមត្ថកិច្ចគេបានប្រាប់ថា៖ ពាក់ព័ន្ធនឹងរឿងកូនស្រីឈ្មោះ ណ.ព.ស រូបគេពុំបានគំរាមសម្លាប់និងរំលោភសេពសន្ថវ: នោះទេ! គឺរូបគេបានរួមភេទជាមួយកូនស្រីសម្រេច១លើក នៅថ្ងៃទីមិនបានចាំ ថ្ងៃនោះពេលល្ងាច នាងមកពីសាលារៀន ដោះខោអាវសិស្ស នាងស្លៀកខោកីឡាខ្លី សម្រេច១លើក រយៈពេលប្រហែលបីខែក្រោយ ទើបរូបគេដឹងថាកូនស្រីមានផ្ទៃពោះត្រូវបានប្រពន្ធនាំទៅយកកូនចេញ។ សូមបញ្ជាក់ថាគ្រួសារជនរងគ្រោះ មានកូនស្រីចំនួន៣នាក់/ជនរងគ្រោះជាកូនបង(ទី១)៕SRP
ខេត្តសៀមរាប៖មន្ត្រីក្រសួងសារណការដឹកជញ្ជូន លោកស៊ុន ចាន់ថុល បានពិនិត្យឃើញ បញ្ហាកំហុស បច្ចេកទេសបន្តិចបន្តួចក្នុងអំឡុងពេលធ្វើការអ៊ុតកៅស៊ូ និង បានណែនាំឲ្យក្រុមការងារបច្ចេកទេសរបស់ អង្គភាពសាងសង់ ក៏ដូចជាអ្នកជំនាញបច្ចេកទេសពាក់ព័ន្ធធ្វើការកែតម្រូវឲ្យបានសមស្រប ទៅនឹងស្តង់ដាបច្ចេកទេសនៃការសាងសង់ ព្រោះគិតត្រឹមខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១ សម្រេចបាន៩២,៧២%នៃទំហំការងារសរុប។
ការរកឃើញនេះក្នុងឱកាសដែលលោកដឹកនាំមន្ត្រីជំនាញពាក់ព័ន្ធចុះពិនិត្យការសាងសង់ផ្លូវចំនួន៣៨ខ្សែរនៅក្រុងសៀមរាបនៅថ្ងៃទី ៧ធ្នូក្នុងម្សិលមិញ។
គួររម្លឹកផងដែរថា គម្រោងកែលម្អហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធផ្លូវក្នុងក្រុងសៀមរាប ខេត្តសៀមរាប ចំនួន៣៨ ខ្សែនេះ មានប្រវែងសរុប ១០៦,៤២គីឡូម៉ែត្រ ប្រើប្រាស់ថវិកាជាតិសរុបប្រមាណជាង ១៤៩លាន ២១៦ពាន់៥៩៥ ដុល្លារអាមេរិក ដោយក្នុងនោះចំនួន៩លានដុល្លារ ចំណាយលើការងារចាំបាច់ក្នុងការរៀបចំស្ថាបនាប្រព័ន្ធ បង្ហូរទឹកភ្លៀង និងទឹកកខ្វក់ ឋិតក្រៅគម្រោងសាងសង់ខ្សែផ្លូវទាំង៣៨នេះ ចំណាយពេលសាងសង់ចំនួន១៣ខែ គ្រោងនឹងបញ្ចប់នៅចុងឆ្នាំ២០២១៕SRP
ខេត្តសៀមរាប៖ក្រុងសៀមរាបដែលជាក្រុងតំបន់ទេសចរណ៍ប្រវត្តិសាស្រ្ត មានប្រាងប្រាសាទសំបូរបែបកំពុងប្រែមុខមាត់ថ្មីក្រោយកសាងផ្លូវ។
អាជ្ញាធរខេត្តសៀមរាបបានឲ្យដឹងថា ការកសាងផ្លូវ៣៨ខ្សែ ក្នុងក្រុងសៀមរាប សម្រេចបាន ៩២,៧២ភាគរយ នឹងគ្រោងបញ្ចប់នៅចុងឆ្នាំ២០២១នេះ។
លោកស៊ុន ចាន់ថុល រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងសាធារការណនិងដឹកជញ្ជូន នៅថ្ងៃទី០៧ ខែធ្នូ ម្សិលមិញ បានចុះពិនិត្យ គម្រោងស្ថាបនាហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធផ្លូវ៣៨ខ្សែនៅក្នុងក្រុងសៀមរាប។
ការចុះពិនិត្យផ្លូវនេះ មានការចូលរួមពី លោក
ទៀ សីហា អភិបាលខេត្ត និងមន្ត្រីជំនាញពាក់ព័ន្ធជាច្រើនរូបផងដែរ។
ក្នុងដំណើរចុះ ពិនិត្យរដ្ឋមន្ត្រីបានចុះពិនិត្យបច្ចេកទេសនៃការអ៊ុតកៅស៊ូបេតុង(AC) ការដាំកូនរុក្ខជាតិលម្អសោភ័ណភាពនៅតាមបណ្ដោយទ្រូងផ្លូវ ការអ៊ុតភ្ជាប់មុខតំណបេតុងកៅស៊ូ គំនូសសញ្ញាចរាចរណ៍ គំនូសចែកទ្រូងផ្លូវ រង្វង់មូលព្រះរាជដំណាក់ ខឿនចិញ្ចើមផ្លូវ គំនូសសញ្ញាចរាចរណ៍សម្រាប់អ្នកថ្មើរជើង និង ការដាំស្មៅនិងផ្កាលម្អរសួន និងការដាំបង្គោលភ្លើងបំភ្លឺផ្លូវសាធារណៈផងដែរ។ ម្យ៉ាងទៀតគឺពិនិត្យគុណភាពនៃការសាងសង់ជម្រុញឲ្យអង្គភាពសាងសង់ អនុវត្តតាមលក្ខណៈបច្ចេកទេស សៀវភៅបន្ទុកឲ្យបានត្រឹមត្រូវ និងស្តង់ដារ ដែលអាចទទួលយកបាន ពោលគឺធ្វើផ្លូវឲ្យមានគុណភាពរឹងមាំ អាចប្រើប្រាស់ជាប់បានយូរអង្វែង និង បញ្ចប់តាមផែនការគ្រោងទុក។
រដ្ឋមន្ត្រី បានណែនាំឲ្យក្រុមការងារជំនាញបច្ចេកទេសរបស់អង្គភាពសាងសង់ទាំងអស់ជិះកង់ ឬដើរត្រួតពិនិត្យគុណភាពផ្លូវដែលបានអ៊ុតកៅស៊ូរួច ដើម្បីធានាបាននូវគុណភាពរឹងមាំប្រើប្រាស់ជាប់បានយូរអង្វែង។
រដ្ឋមន្ត្រី ក៏បានសំណូមពរផងដែរឲ្យក្រុមការងារជំនាញបច្ចេកទេសពាក់ព័ន្ធ ពិនិត្យ លទ្ធភាពដាំផ្កាមុខផ្លូវចូលទៅកាន់ប្រាសាទអង្គរវត្ត ដើម្បីទាក់ទាញភ្ញៀវទេសចរណ៍ជាតិ-អន្តរជាតិ ស័ក្តិសមជាមជ្ឈមណ្ឌល វប្បធម៌ ប្រវត្តិសាស្រ្ត ក៏ដូចជាជួយបង្កើនសោភ័ណភាពថែមមួយកម្រិតទៀត និងត្រូវយកចិត្តទុកដាក់លើការដឹកជញ្ជូនកៅស៊ូ ស្រោចផ្លូវឲ្យបានហ្មត់ចត់ទៅកាន់ការដ្ឋាន ចៀសវាងកុំឲ្យស្រក់នៅតាមដងផ្លូវ ធ្វើឲ្យបាត់បង់សោភ័ណភាពផ្លូវ ដែលបាន ស្ថាបនារួច៕SRP
ខេត្តត្បូងឃ្មុំ​៖លោក​ ជាម ច័ន្ទសោភ័ណ អភិបាលខេត្ត និងជាប្រធានគណកម្មាធិកាសាខាកាកបាទក្រហមខេត្តត្បូងឃ្មុំ បានថ្លែងជំរុញលើកទឹកចិត្តដល់អ្នកស្ម័គ្រចិត្តទាំងអស់ ឲ្យបន្តសកម្មភាពដ៍ល្អមួយនេះកាន់តែខ្លាំងក្លាបន្ថែមទៀត ក្នុងប្រតិបត្តិការមនុស្សធម៌ជួយជនងាយរងគ្រោះ និងអ្នករងគ្រោះ តាមទិសស្លោក << កាកបាទក្រហមកម្ពុជា មានគ្រប់ទីកន្លែងសម្រាប់គ្រប់ៗគ្នា ដោយមិនឲ្យនរណាម្នាក់អត់អាហារស្លាប់នោះឡើយ>>។
លោក ជាម ច័ន្ទសោភ័ណ ក៏បានក្រើនរំលឹកដល់អ្នកស្ម័គ្រចិត្តទាំងអស់ ត្រូវរក្សាសុខភាពខ្លួនឲ្យបានល្អ បើយើងគ្មានសុខភាពរឹងមាំទេនោះ​ ម្តេចនឹងចុះជួយបងប្អូនពលរដ្ឋបាន ជាពិសេសក្នុងបរិបទកូវីដ១៩នេះតែម្តង។ ដើម្បីជាការលើកទឹកចិត្តលោកក៏បានចែកជូននូវប័ណ្ណសរសើរ ជែល ម៉ាស និងថវិកាមួយចំនួនដល់អ្នកស្ម័គ្រចិត្ត ទាំង១២០នាក់ផងដែរ។
លោកថ្លែងបែបនេះក្នុងឱកាសនាំយកអំណោយ របស់សម្តេចតេជោ និងសម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ចែកជូនអ្នកស្ម័គ្រចិត្តកាកបាទក្រហម និងចាស់ជរាគ្មានទីពឹង​ នៅ
ថ្ងៃទី៧ ខែធ្នូ ម្សិលមិញ នៅសាលាស្រុកពញាក្រែក​ ក្រោម​វត្តមាន​ លោក​ ស៊ាក ឡេង ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត​។
ឆ្លៀតក្នុងឱកាសនោះ​ លោក​ ជាម ច័ន្ទសោភ័ណ បានពាំនាំនូវប្រសាសន៍ផ្តាំផ្ញើសាកសួរសុខទុក្ខពីសំណាក់ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន និងសម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុនសែន ដោយក្តីនឹករលឹកបំផុត និងថ្លែងការកោតសរសើរ និងថ្លែងអំណរគុណយ៉ាងជ្រាលជ្រៅចំពោះកម្លាំងឈានមុខរបស់អ្នកស្ម័គ្រចិត្តទាំងអស់ ដែលបានបរិច្ចាគធនធាន ពេលវេលា កម្លាំងកាយចិត្តចេញពីបេះដូងមនុស្សធម៌សុទ្ធសាធក្នុងការចូលរួមចំណែកជួយដល់ជនរងគ្រោះ និងជនងាយរងគ្រោះ នៅក្នុងសហគម៍របស់ខ្លួន។
គួរ​បញ្ជាក់​ថា​ អំណោយ​ដែល​ត្រូវ​ចែកជូនដល់លោកយាយលោកតាចាស់ជរា គ្មាន​ទីពឹង​ ក្នុងស្រុកពញាក្រែក ចំនួន៥០នាក់ ក្នុងម្នាក់ៗទទួលបានអាវរងារ​ ១ អង្ករ១បេ មី១កេស ទឹកត្រី ទឹកស៊ីអីវ​ ត្រីខ ប្រេងឆា និងថវិកាមួយចំនួនផងដែរ​៕SRP
ខេត្តកំពង់ចាម​៖អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម​ អ៊ុន ចាន់ដា នៅថ្ងៃទី​៧ ខែធ្នូ​ ម្សិលមិញ បានវេរប្រគេនព្រះសង្ឃ និងប្រគល់ឈាបនដ្ឋានដល់គណៈកម្មការ អាចារ្យ វត្តជោតនារាមបឹងកុក ទុកសម្រាប់ប្រើប្រាស់ ទៅតាមតម្រូវការ នៃព្រះពុទ្ធសានា បន្ទាប់ពីបានជួសជុលកែលម្អ និងកសាង រួចរាល់ជាស្ថាពរ នូវឈាបនដ្ឋានថ្មី ១កន្លែង ស្ថិតក្នុងវត្តជោតនារាមបឹងកុក នៃសង្កាត់បឹងកុក ក្រុងកំពង់ចាម​។
លោក​ អ៊ុន ចាន់ដា មានប្រសាសន៍ថា ក្នុងរយៈពេលកន្លងមក យើងបានយកឈាបនដ្ឋាន វត្តបឹងកុកនេះ ធ្វើជាទីកន្លែង សម្រាប់បូជាសព ជូនដល់ប្រជាពលរដ្ឋ ដែលបានស្លាប់បាត់បង់ជីវិត ដោយសារជម្ងឺកូវីដ ១៩។ ប៉ុន្តែដោយឈាបនដ្ឋាន នៅក្នុងអារាមនេះ មានសភាពចាស់ទ្រុឌទ្រោម មិនអាចរាប់រងដល់កិច្ចការបូជាសព បានចំនួនច្រើនក្នុង១ថ្ងៃៗ ដែលជាការឆ្លើយតបទៅនឹងតម្រូវការតាមវិធានការណែនាំ របស់រដ្ឋាភិបាល លោកក៏សម្រេចចិត្តកសាងនូវឈបនដ្ឋានថ្មីបន្ថែមទៀត និងជួសជុលកែលម្អឈាបនដ្ឋានចាស់ ឡើងវិញ នៅលើទីតាំងចាស់ ដើម្បី ទុកជាប្រយោជន៍ ដល់ប្រជាពលរដ្ឋប្រើប្រាស់ ទៅតាមតម្រូវការជាក់ស្ដែង។ ទន្ទឹមនឹងនោះដែរ ដើម្បីសម្រួលដល់ប្រជាពលរដ្ឋ ក៏ដូចជាកិច្ចការអាជ្ញាធរ យើងក៏បានជ្រើសរើសយកទីតាំង ២កន្លែង គឺស្ថិតនៅវត្តតាមាង និងវត្តកោះប្រាក់ ដើម្បីធ្វើការបូជាសព អ្នកបាត់បង់ជីវិត ដោយសារជម្ងឺកូវីដ ១៩ ជាបណ្ដោះអាសន្នសិន ទម្រាំឈាបនដ្ឋានថ្មីនេះ បានជួសជុល និងសាងសង់រួចរាល់ជាស្ថាពរនោះ។ ដូច្នេះថ្ងៃនេះ ឈាបនដ្ឋានថ្មី បានស្ថាបនារួចរាល់ជាស្ថាពរហើយ ក្នុងនាមក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត ក៏ដូចជា គណៈអភិបាលខេត្ត យើងក៏បានធ្វើពិធីវេរប្រគេន ឬប្រគល់ជូនព្រះសង្ឃ ក៏ដូចជា គណៈកម្មការអាចារ្យវត្តបឹងកុក ដើម្បី យកសមិទ្ធផលនេះ ទៅចាត់ចែងប្រើប្រាស់ តាមតម្រូវការ នៃព្រះពុទ្ធសាសនា តទៅថ្ងៃអនាគត។ ឆ្លៀតក្នុងឱកាសនោះដែរ លោក​អភិបាលខេត្ត ក៏បានថ្លែងអំណរគុណ និងអំណរព្រះគុណ ដល់ព្រះគ្រូចៅអធិការ និងគណៈកម្មការ អាចារ្យវត្តទាំង ៣ ដែលតែងតែសហការល្អ ជាមួយអាជ្ញាធរខេត្ត ក៏ដូចជា ប្រមុខរាជរដ្ឋាភិបាល ក្នុងការចូលរួមចំណែក ប្រយុទ្ធប្រឆាំងនឹងជម្ងឺកូវីដ ១៩ នៅក្នុងខេត្តកំពង់ចាម ក៏ដូចជា នៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជាផងដែរ។
ព្រះចៅអធិការវត្តបឹងកុក ក៏បានសម្ដែងនូវទឹកព្រះទ័យ សប្បាយរីករាយ ក្រៃលែង ចំពោះ ឈាបនដ្ឋានថ្មី ខាងលើនេះ ក៏ព្រោះថា បើព្រះអង្គកៀងគរបច្ច័យពីពុទ្ធបរិស័ទ ក៏ត្រូវការ ពេលវេលាយូរ ទម្រាំងលេចចេញជាសមិទ្ធផល ដូចថ្ងៃនេះ។ ជាមួយគ្នានោះដែរ តាំងនាមព្រះចៅអធិការ វត្តទាំង៣ ព្រះអង្គ ក៏បានសម្ដែងនូវទឹកព្រះទ័យរីករាយ ចំពោះ សមិទ្ធផលជាច្រើនទៀត ដែលខេត្តកំពង់ចាមសម្រេចបាន ទាំងផ្នែកអាណាចក្រ និងផ្នែកពុទ្ធចក្រ នាពេលកន្លងមក ក្រោមការដឹកនាំ ពីអាជ្ញាធរគ្រប់ជាន់ថ្នាក់ តាមរយៈការរួមគ្នាគិត រួមគ្នាធ្វើ និងរួមគ្នាដោះស្រាយ ព្រមទាង ការរួមគ្នាទទួលខុសត្រូវ ដោយឈរលើស្មារតីសាមគ្គីភាព ជាធ្លុងតែមួយ៕SRP
៧ ធ្នូ ២០២១
ខេត្ត​សៀមរាប​៖​បុរសម្នាក់បានស្លាប់និងម្នាក់ទៀតបានរងរបួសធ្ងន់ខណៈបើកម៉ូតូទៅបុកនឹងគោយន្តឆ្នៃ។
ហេតុការណ៍បានកើតឡើងនៅថ្ងៃ​ទី​០៦​ ខែធ្នូ​ ឆ្នាំ​២០២១​  វេលា​ម៉ោង​ ១៩​និង​១០​នាទី​ លើ​ផ្លូវជាតិ​លេខ​៦​ ត្រង់​ចំណុច​ចន្លោះ​បង្គោលគីឡូម៉ែត្រ​លេខ​៣២៩​និង​៣៣០​ ភូមិ​គោក​ថ្មី​ ឃុំ​ពួក​ ស្រុក​ពួក​ ខេត្តសៀមរាប​។
​​អធិការនគរបាលស្រុកពួក លោក​ទេព​ ពុំសែន បានអោយ​ដឹង​ថា​៖​ គ្រោះថ្នាក់​ចរាចរណ៍​នេះរវាង​ម៉ូតូ​ម៉ាក​ហុងដា​ក្លិ​ច​ ផលិត​ឆ្នាំ​២០១៩​ ព៌​ណ​ស​ ពាក់​ស្លាក​លេខ​សៀមរាប​ 1AF9322​ បើកបរ​ដោយ​ឈ្មោះ​ប៉ក់​ ជើ​ប​ ភេទ​ប្រុស​ អាយុ​២៣​ឆ្នាំ​ នៅ​ភូមិ​ចាន់​តា​សាយ​ ឃុំ​សសរស្តម្ភ​ ស្រុក​ពួក​ ខេត្តសៀមរាប​ (​ពាក់មួក​សុវត្ថិភាព​)​ស្លាប់ ដឹក​ឈ្មោះ​នុប​ ថៃ​សាន់​ ភេទ​ប្រុស​ អាយុ​២២​ឆ្នាំ​ នៅ​ភូមិ​ដូន​ទ្រ​ ឃុំ​ល្វា​ ស្រុក​ពួក​ ខេត្តសៀមរាប​ (​គ្មាន​មួក​សុវត្ថិភាព​)​របួសធ្ងន់ បើកបរ​ទិស​ដៅ​ពី​លិចទៅ​កើត​ បាន​បុក​នឹង​គោ​យន្ត​កែ​ឆ្នៃ​ ព៌​ណ​បៃតង​ គ្មាន​ស្លាក​លេខ​ បើកបរ​ដោយ​ ឈ្មោះ​ រិ​ន​ រើ​យ​ ភេទ​ប្រុស​ អាយុ​៤១​ឆ្នាំ​ រស់នៅ​ភូមិ​គោក​ថ្មី​ ឃុំ​ពួក​ ស្រក​ពួក​ ខេត្តសៀមរាប​ ឈប់​នៅ​ជាយ​ផ្លូវ​ខាងត្បូង​ក្បាល​ទៅ​ទិស​ខាងកើត​បាន​រត់គេច​ខ្លួន​បាត់​។​
​មូលហេតុ​បណ្តាល​មក​ពី​អ្នក​បើក​ម៉ូតូ​បើកបរ​ក្នុង​ល្បឿន​លឿន​ខ្វះ​ការ​ប្រុង​ប្រយ័ត្ន​។​  ករណីនេះបានប្រគល់​សាកសពជូន​ក្រុម​គ្រួសារ​យក​ទៅ​ធ្វើបុណ្យ​តាម​ប្រពៃណី​។ ចំណែវត្ថុ​តាង​មក​រក្សា​ទុក​នៅ​អធិការដ្ឋាន​ស្រុក​ពួក​ដើម្បី​បន្ត​នីតិវិធី​៕SRP
ខេត្តសៀមរាប៖បុរសម្នាក់ត្រូវបានកម្លាំងការិយាល័យនគរបាលព្រហ្មទណ្ឌកម្រិតធ្ងន់ ដឹកនាំដោយលោកសុខ ម៉េងអ៊ាង ចាប់ខ្លួននៅថ្ងៃទី ៦ ខែធ្នូ ម្សិលមិញ ពាក់ព័ន្ទករណី អំពើលួច មានស្ថានទម្ងន់ទោស ប្រព្រឹត្តក្នុងក្រុងសៀមរាប ចំនួន៤ករណី។
មន្ត្រីនគរបាលព្រហ្មទណ្ឌកម្រិតធ្ងន់ខេត្តសៀមរាប បានថ្លែងប្រាប់សៀមរាបប៉ុស្តិ៍ នៅព្រឹកនេះថា ជនសង្ស័យ ឈ្មោះ យ៉ាន់ បូរី ភេទប្រុស អាយុ៣៨ឆ្នាំ មុខរបរគ្មាន រស់នៅភូមិកំព្រុំ ឃុំឃុនរាម ស្រុកបន្ទាយស្រី ខេត្តសៀមរាប។
មន្ត្រីនគរបាលបានបន្តថា នៅក្នុងអំឡុងខែ តុលា និង ខែ វិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១ ជនសង្ស័យ ឈ្មោះ យ៉ាន់ បូរី បានធ្វើសកម្មភាពផ្លោះរបង ចូលលួច ទ្រព្យសម្បត្តិ ចំនួន ៤ដងខាងក្រោម៖
ករណីទី១ កាលពីវេលាម៉ោង ០២និង ៣០នាទី យប់ថ្ងៃទី១៨ខែតុលា ឆ្នាំ២០២១ ត្រង់ចំណុច ហាងលក់ទូរស័ព្ទរបស់ជនរងគ្រោះ ឈ្មោះ រ៉ែម រាប ស្ថិតវត្តបូព៌ ជនសង្ស័យលួចយកកូនសោទូចាក់ បើកយកទូរ ស័ព្ទម៉ាក oppo និង vivo ចំនួន៨គ្រឿង។
ករណីទី២ កាលពីវេលាម៉ោង១និង ៤០នាទី ថ្ងៃទី២០ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១ ត្រង់ចំណុចផ្ទះជនរងគ្រោះ ឈ្មោះ ចាន់ ធឿន ស្ថិតក្នុងភូមិគោកតាចាន់ បានផ្លោះរបងចូលលួចយកប្រាក់ដុល្លា ៧០០០$ និងទូរស័ព្ទ sumsung ១គ្រឿង។
ករណីទី៣ កាលពីវេលាម៉ោង២២ ថ្ងៃទី២៨ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១ លើជនរងគ្រោះ ឈ្មោះ ហេង សៀក ត្រង់ចំណុចភូមិសាលាកន្សែង ជនសង្ស័យ ចូលលួចយកទូរស័ព្ទ៤គ្រឿង ( iPhone 6plus ០១គ្រឿង, xs max ០១គ្រឿង, oppo ០១គ្រឿង និង reall me ០១គ្រឿង )។
ករណីទី៤ កាលពីវេលាម៉ោង២និង៥០នាទី យប់ឈានចូលថ្ងៃទី២៩ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១ លើជនរងគ្រោះ ឈ្មោះគុជ សុវណ្ណ ត្រង់ចំណុចភូមិខ្នារ បានយកឈើឆ្កឹះយកកាបូប របស់ជនរងគ្រោះទុកក្នុងបន្ទប់ ក្នុងកាបូបមានប្រាក់ដុល្លារ៥០០ ប្រាក់ខ្មែរ ៥ម៉ឹនរៀល។
មន្ត្រីនគរបាលបានបញ្ជាក់ថាតាមចម្លើយសារភាព របស់ជនសង្ស័យ ឈ្មោះ យ៉ាន់ បូរី បានឆ្លើយសារភាពថា ខ្លួនពិតជាបានធ្វើ សកម្មភាពករណីខាងលើនេះ ពិតប្រាកដមែន ប៉ុន្តែ ករណីទី១ ខ្លួនលួចបានទូរស័ព្ទ ០៦គ្រឿង ករណីទី២ លួចបានប្រាក់ដុល្លា ៣០០០$ និងទូរស័ព្ទ ០១គ្រឿង ករណីទី៣ មិនឆ្លើយសារភាពនោះទេ និងករណីទី៤ លួចបានប្រាក់ ៤ម៉ឺនរៀល។ ចំពោះប្រាក់ដែលលួចបាន ខ្លួនបានចាយអស់ ចំណែកទូរស័ព្ទ ខ្លួនបានលក់ឲ្យពួកម៉ូតូ ឌុបមុខផ្សារលើ យកប្រាក់ចាយអស់ហើយ។