ខេត្តសៀមរាប៖ប្រធានសមាគមចលនាយុវជនកម្ពុជា (ក្រុម១៥៧) សាខាខត្តសៀមរាប អំពាវនាវសូមសមាជិក ចូលរួមអនុវត្ត ឲ្យបានម៉ឺងម៉ាត់ នូវវិធានការសុខាភិបាល។
នេះបើយោងតាមសេចក្ដីជូនដំណឹង របស់លោកហ៊ុន ប៉ូគា ប្រធានសមាគមចលនាយុវជនកម្ពុជា(ក្រុម ១៥៧) សាខាខត្តសៀមរាប ដែលបណ្ដាញសៀមរាបប៉ុស្តិ៍ ទទួលបាននៅមុននេះបន្តិច។
សេចក្ដីជូនដំណឹងបានបញ្ជាក់ថា ការអនុវត្តនូវវិធានការ ដើម្បីទប់ស្កាត់ការឆ្លងរាលដាល នៃជំងឺកូវីដ -១៩។ ដើម្បីចូលរួមក្នុងការទប់ស្កាត់ការឆ្លងរីករាលដាលនៃជំងឺកូដ-១៩ ចូលក្នុងសហគមទ្រង់ទ្រាយធំ និង ដោយផ្អែកលើស្ថានភាពនៃការឆ្លងរីករាលដាលនៃជំងឺកូវីដ-១៩ ក្នុងព្រឹត្តិការ សហគមន៍ ២០កុម្ភៈនៅ មិនទាន់មានភាពធូរស្រាលនៅឡើយ។ ក្នុងកាល:ទេស:នេះដើម្បីធានាការពារអាយុជីវិតរបស់បងប្អូន ក្នុងសមាគមចលនាយុវជនកម្ពុជា(ក្រុម១៥៧)សាខាខេត្តសៀមរាបនិងបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋទាំងអស់។ សូមលោកលោកស្រី អនុប្រធាន ប្រធានតាមបណ្តាក្រុងស្រុក និង សមាជិកទាំងអស់ទូទាំងខេត្ត ព្រមទាំងបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋទាំងអស់ ត្រូវចូលរួមជាមួយរាជរដ្ឋាភិបាល និង រដ្ឋបាលខេត្ត ដោយអនុ វត្តឱ្យបានម៉ឺងម៉ាត់ និងខ្ជាប់ខ្ជួននូវវិធានការសុខាភិបាល ប្រកបដោយស្មារតីទទួលខុសត្រូវខ្ពស់ និង ត្រូវប្រកាន់ខ្ជាប់នូវវិធានការ (៣កុំ ពាការពារ) ដើម្បីក្រុមគ្រួសារនិងការពារសហគមន៍ឱ្យចៀសផុត ពីជំងឺកាចសាហាវនេះ។
ខ្ញុំសូមអំពាវនាវដល់បងប្អូនទាំងអស់ សូមកាត់បន្ថយអោយបានជាអតិបរមានូវការជួបជុំនានាដែលមាន ការប្រមូលផ្តុំមនុស្សច្រើន មិនត្រូវចេញទៅក្រៅផ្ទះប្រសិនបើមិនមានករណីចាំបាច់៕SRP
ខេត្តសៀមរាប៖លោក សុខ តុញ ស្ថាបនិក ក្រុមហ៊ុនសុខ តុញ រៀលអុីសស្ទេត និង ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាភិបាល គម្រោង អង្គរ អ៊ីកូ រ៉េស៊ីដេន)និងក្រុមការងារ នៅព្រឹកមិញនេះ បាននាំយកអង្ករចំនួន ១តោន មីម៉ាម៉ាចំនួន ៥០កេស ទឹកសុទ្ធ ៣០កេស ត្រីខ ១០កេស ម៉ាស ១០០ប្រអប់ អាល់កុល ៣បាដុង ទឹកស៊ីអ៊ីវ ៣០យួ ទឹកត្រី ៣០យួ និងថវិកាចំនួន ១លានរៀល ជូនដល់រដ្ឋបាលខេត្តសៀមរាប ដើម្បីចូលរួមចំណែកជាមួយរាជរដ្ឋាភិបាល ក្នុងការយុទ្ធនាការប្រយុទ្ធប្រឆាំងនឹងជំងឺកូវីដ-១៩នៅក្នុងខេត្តសៀមរាប ក្រោមវត្តដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់លោក ពិន ប្រាកដ អភិបាលរងខេត្តសៀមរាប។