ខេត្តសៀមរាប៖លោក យឹម ហ្វីណង់ ទឹង បានជួបគ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍នៅមុខសាលាគ្រួសខណៈពេលបើករថយន្តប៉ះគ្នាជាមួយរថយន្តមួយគ្រឿងទៀត។
របាយការណ៍របស់ ការិយាល័យ​ចរាចរណ៍បានបង្ហាញថាហេតុការណ៍បានកើតឡើងនៅ​ ថ្ងៃទី ១១ ខែ ធ្នូ ឆ្នាំ ២០២១ នៅវេលាម៉ោង ២៣និង៣០នាទី ត្រង់ចំណុចទល់មុខ ឪសថស្ថាន ណាណូឃ៊ែរ  ស្ថិតនៅភូមិគ្រួស សង្កាត់ ស្វាយដង្គំ ក្រុងសៀមរាប ខេត្តសៀមរាប។
របាយការណ៍បន្តថា គ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍នេះរវៀង រថយន្តម៉ាក (Starx) ពណ៌ទឹកប្រាក់ ពាក់ស្លាកលេខ (សៀមរាប2B 8434 ) បើកបរ ដោយឈ្មោះ វិន ឡូន ភេទប្រុសអាយុ៤១ឆ្នាំ រស់នៅភូមិវត្តបូព៌ សង្កាត់សាលាកំរើក ក្រុងសៀមរាប បើកបរក្នុងទិសដៅពីកើតទៅលិច
ជិះក្នុងរថយន្តចំនួន៦នាក់ របួស ស្រាលទាំងអស់ (ជនជាតិបរទេស៥នាក់រួមដំណើរ) បានបុកជាមួយរថយន្ត (Prius) ពណ៌ទឹកប្រាក់ ពាក់ស្លាកលេខ(សៀមរាប 2B4250) បើកបរដោយឈ្មោះយឹម ហ្វីណង់ ទឹង ភេទប្រុស អាយុ៤០ឆ្នាំ រស់នៅភូមិស្ទឹងថ្មី ឃុំស្វាយដង្គំ ក្រុងសៀមរាប បើកបរទិសដៅពីត្បូងទៅជើងជិះក្នុងរថយន្តចំនួន៣នាក់អ្នកបើកបររបួសធ្ងន់ អ្នករួមដំណើរធ្ងន់១នាក់ និងស្រាល១នាក់។បើតាមរបាយការណ៍បញ្ជាក់ថា មូលហេតុ​ រថយន្តស្តារិច​ល្បឿនលឿន​។ ចំណែករថយន្តព្រូស​ ឆ្លងផ្លូវខ្វះការប្រុងប្រយ័ត្ន៕SRP
ខេត្តកំពង់ចាម​៖ក្នុង​ពិធី​បិទ​មហា​ព្រឹត្តិការណ៍​ប្រកួត​បាល់ទាត់​ដណ្ដើម​ពាន​រង្វាន់​ VIND​ សន្តិភាព​ ឆ្នាំ​២០២១​ (រដូវ​កាល​ទី១)​ នៅស្រុកស្ទឹងត្រង់​ នៅរសៀលថ្ងៃទី​១២​ ខែធ្នូ​ ម្សិលមិញ លោក​​ អ៊ុន​ ចាន់ដា​ អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម​ បានថ្លែងថា​ ក្រុម​កីឡាករ​នីមួយៗ​ ពិត​ជា​មាន​ការ​រីកចម្រើន​និងលេងបាន​ល្អ​ ទោះជា​យ៉ាង​នេះ​ក្តី​ត្រូវ​ខិតខំ​ធ្វើការ​ហ្វឹកហាត់​បន្ថែម​​ទៀត​ ដើម្បី​ត្រៀមខ្លួន​ចូលរួម​ប្រកួត​កីឡា​អូឡាំពិក​ ឆ្នាំ​២០២៣ខាងមុខ​នេះ​​ ខណៈ​កីឡា​នាំមក​នូវសុខភាព​ល្អ​ផងដែរ​។
អភិបាលខេត្តបាន​ថ្លែងថា​ នេះ​ជា​លេីក​ទី​១ហើយ​ដែល​ខេត្តយើង​មាន​រៀបចំ​​ពិធី​ប្រកួត​កីឡា​ ហើយ​ក៏​មាន​ការ​ជួបជុំ​គ្នា​ច្រើន​ បន្ទាប់ពី​រង​វិបត្តិ​ដោយ​កូវីដ១៩​មួយ​រយៈពេល​ អ្វី​ដែល​យើង​ជួបជុំ​គ្នា​សប្បាយរីករាយ​ទៅបាននេះ​ គឺ​ដោយសារតែ​ប្រមុខ​រាជរដ្ឋាភិបាល​កម្ពុជា​ សម្តេច​តេជោ​ ហ៊ុន​ សែន​ លោក​បាន​ខ្នះខ្នែង​ក្នុង​ការ​បញ្ជាទិញយកវ៉ាក់សាំង​ការពារ​ជំងឺ​កូវីដ​-១៩​ចាក់​ជូន​ប្រជាពលរដ្ឋ​យើង​ស្រោចស្រព​ពេញផ្ទៃ​ប្រទេស​ដោយ​មិន​ខ្វះ​ចន្លោះ​ឡេីយ ។
អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម​​ ​ក៏បាន​អំពាវនាវ​ដល់​បងប្អូន​ប្រជាពលរដ្ឋ​ ឲ្យ​ចូលរួម​ជាមួយ​រាជរដ្ឋាភិបាល​ ដេីម្បី​ទប់ស្កាត់​ការ​ឆ្លង​រីករាល​ដាល​នៃ​ជំងឺ​កូវីដ​-១៩​ ជាពិសេស​ត្រូវ​​រួប​រួមគ្នា​ថែរក្សា​សុខសន្តិភាព​ឲ្យ​បាន​គង់វង្ស​យូរអង្វែង​ ដេីម្បី​បន្ត​ការ​អភិវឌ្ឍន៍​ឲ្យកាន់តែ​រីកចម្រើន​ទៅមុខទៀត​​ ព្រោះថាមាន​សន្តិភាព​ ទេីប​មាន​ការ​អភិវឌ្ឍន៍​។
ក្នុង​ពិធី​នេះដែរ​ លោក​អភិបាលខេត្ត​ ក៏បាន​ប្រគល់​ពានរង្វាន់​ចំណាត់​ថ្នាក់​លេខ​ ​១​ នូវ​ថវិកា​ចំនួន​ ២០លានរៀល​ ជូន​ក្រុម​កីឡា​ករ​ អធិរាជ​ ស​ កំពង់ទ្រាស​ ខេត្តត្បូងឃ្មុំ​ ពានរង្វាន់​ចំណាត់​ថ្នាក់​លេខ​ ​២​ ថវិកា​ ១២លានរៀល​ ជូន​ក្រុមកីឡាករ​ ព្រាប​ ស​ ពាមជីលាំង​ ខេត្តត្បូងឃ្មុំ​ ពានរង្វាន់​ចំណាត់​ថ្នាក់​លេខ​ ៣​ ថវិកា​ ៦​លានរៀល​ ជូនក្រុម​កីឡាករ​ ​​យុវជន​ ស​ ស​ យ​ ក​ ខេត្តកំពង់ចាម​ និងចំណាត់​ថ្នាក់​លេខ​ ៤​ ថវិកា​ ២លានរៀល​ ជូន​ក្រុមកីឡាករ​ ពពកខៀវ​ ភូមិ​សយ​ ក្នុងនោះ​​ចំណាត់​ថ្នាក់​វ័យ​ចំណាស់​ មាន​ពីរថ្នាក់​ លេខ​១​ ថវិកា​ ១លានរៀល​ និងលេខ២​ ថវិកា​ ៥០ម៉ឺនរៀល​ ព្រមទាំង​រង្វាន់​លើកទឹកចិត្ត​ថវិកា​មួយចំនួន​​ សម្លៀកបំពាក់​ ​ និង​សម្ភារកីឡា​ ជូន​ដល់​ក្រុម​កីឡាករ​ ទាំង​១៦​ក្រុម​ ដែលមកពីខេត្តត្បូងឃ្មុំ​ ក្រចេះ​ រតនគិរី​ និងខេត្ត​កំពង់ចាម​ផងដែរ​៕SRP
ខេត្តសៀមរាប៖នគរបាលស្រុកសូទ្រនិគម ចុះបង្ក្រាបល្បែងជល់មាន់មួយកន្លែងឈានដល់ការឃាត់ខ្លួនអ្នកលេងចំនួន៣នាក់។
ការបង្ក្រាបធ្វើឡើងនៅថ្ងៃទី០៩ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១ នៅចំណុច ភូមិព្រះត្រពាំង ឃុំដំដែក ស្រុកសូទ្រនិគម។
ជនសង្ស័យទាំង៣នាក់រួមមាន៖
១ ឈ្មោះ ព្រាប សារ៉ន ភេទប្រុសអាយុ៥២ ឆ្នាំ អាសយដ្ឋាននៅភូមិរុនខាងត្បូង ឃុំដានរុន ស្រុកសូទ្រនិគម។
២ ឈ្មោះ មុី មុិញ ភេទប្រុសអាយុ៤៧ឆ្នាំនៅភូមិត្រពាំង ឃុំដំដែក ស្រុកសូទ្រនិគម។
៣ ឈ្មោះ តូច ប៊ុនយ៉ង់ ភេទប្រុសអាយុ២៨ ឆ្នាំនៅភូមិត្រពាំង ឃុំដំដែក ស្រុកសូទ្រនិគម។
ក្នុងនោះដកហូតម៉ូតូចំនួន៦គ្រឿងផងដែរ។
សមត្ថកិច្ចបានបញ្ជាក់ថាក្រោយពីធ្វើកិច្ចសន្យា និងបានធ្វើការអប់រំរួច បានអនុញ្ញាតអោយមនុស្សទាំង៣នាក់ ត្រឡប់ទៅផ្ទះវិញ៕SRP
ភ្នំពេញ៖សម្តេចតេជោហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រី បានអំពាវនាវដល់ថ្នាក់ដឹកនាំស្ថាប័នសារព័ត៌មាន និងបងប្អូនអ្នកសារព័ត៌មាន ទាំងអស់សូមប្រកាន់ខ្ជាប់នូវក្រមសិលធម៌វិជ្ជាជីវៈសារព័ត៌មាននិងមានសុចរិតភាពក្នុងការបំពេញភារកិច្ច ចៀសវាងការបំពានច្បាប់និងវិជ្ជាជីវៈដោយគិតតែប្រយោជន៍ផ្ទាល់ខ្លួនធ្វើឱ្យប៉ះពាល់ដល់កិត្តិយស សេចក្តី ថ្ងៃថ្នូរ កិត្យានុភាពសា្ថប័នសារព័ត៌មាន និងអ្នកសារព័ត៌មានអាជីពដែលអនុវត្តបានត្រឹមត្រូវតាមវិជ្ជាជីវៈ។
នេះបើយោងតាមលិខិតចំនួន៤ទំព័រ របស់សម្ដេចផ្ញើជូនជនរួមជាតិក្នុងឱកាសវេទិកានិពន្ធនាយកសារព័ត៌មានកម្ពុជាស្តីពី «កូវីដ-១៩ បញ្ហាប្រឈមនិងឱកាសសម្រាប់អ្នកសារព័ត៌មាន» ថ្ងៃទី១១ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១នេះ៕SRP