ខេត្តសៀមរាប៖យ៉ាងហោចណាស់មនុស្សចំនួន២នាក់បានស្លាប់នៅនឹងកន្លែងកើតហេតុនិងម្នាក់ទៀតបានរងរបួសធ្ងន់ក្នុងហេតុការណ៍គ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍ ២ ករណីផ្សេងគ្នា។
យោងតាមរបាយការណ៍របស់សមត្ថកិច្ចបានប្រាប់សៀមរាបប៉ុស្តិ៍ថា ករណីទី១នៅវេលាម៉ោង ១៦និង៣០នាទី ថ្ងៃទី៣១ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១ តាមបណ្ដោយផ្លូវជាតិលេខ៦ ត្រង់ចំណុចភូមិស្ទឹង ឃុំបាគង ស្រុកប្រាសាទបាគង ខេត្តសៀមរាប
-រវាងម៉ូតូនិងរថយន្តបើកច្រាសទិសគ្នា។
សមត្ថកិច្ចបានបញ្ជាក់ថា ជនរងគ្រោះ
១/ឈ្មោះ ម៉ាន មន ភេទប្រុសអាយុ៤៨ឆ្នាំមុខរបរជាងសំណង់ រស់នៅភូមិសំរោង ឃុំខ្នាពោធិ៍ស្រុកសូទ្រនិគមន៍ ខេត្តសៀមរាប អ្នកបើកម៉ូតូ ពីលិចទៅកើត ម៉ូតូសេរីម៉ាកហុងដាទ្រីម.សេ១២៥ពណ៌ខ្មៅ ឆ្នាំ២០២០ ផ្លាកលេខសៀមរាប1X៩១៩០(ស្លាប់នៅនិងកន្លែងកើតហេតុ) ២/អ្នកជិះម៉ូតូរួមដំណើរ១នាក់ ជិះខាងក្រោយមិនស្គាល់អត្តសញ្ញាណ ភេទប្រុស(ស្លាប់នៅនិងកន្លែងកើតហេតុ) បុកជាមួយរថយន្តមួយគ្រឿងម៉ាក( NiSAN )FRONTIER ពណ៌ស ផ្លាកលេខភ្នុំពេញ២Z៩៧៥២ បើកពីទិសខាងកើតទៅលិច បន្ទាប់មកក៏មានរថយន្តម៉ាកPRIUS.ពណ៌ស្លែរ ពាក់ផ្លាកលេខកំពង់ធំ 2A5171 បើកបរដោយមិនស្គាល់អត្តសញ្ញាណបុកពីក្រោយរថយន្តFROUNTIER បន្ត។ ក្រោយពេលកើតហេតុរួចម្ចាស់រថយន្តទាំង២គ្រឿងរត់គិចខ្លួនបាត់។មូលហេតុអ្នកបើកបរមូ៉តូមិនប្រកាន់ស្តាំ។ ករណីនេះរថយន្តនិងម៉ូតូយករក្សាទុកនៅអធិការដ្ឋាននគរបាលស្រុករងចាំដោះស្រាយតាមនិតិវិធីច្បាប់។
ករណីទី២នៅវេលាម៉ោង១៥និង៣០នាទី ថ្ងៃទ៣១ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១ នៅចំណុចភូមិដំដែកថ្មី ឃុំដំដែក ស្រុកសទ្រនិគម ខេត្តសៀមរាប លើកំណាត់ផ្លូវជាតិលេខ៦ រវាងរថយន្តម៉ាកTUNDRAពណ៌ស្ករ ពាក់ស្លាកលេខភ្នំពេញ2AB5291បើកបរដោយឈ្មោះណារសេរ អ៊ុតឌីន ភេទប្រុស អាយុឆ្នាំ នៅភូមិព្រែករាំង សង្កាត់កំពង់សំណាញ់ ក្រុងតាខ្មៅ ខេត្តកណ្ដាល បើកបរពីកើតទៅលិចបុកម៉តូម៉ាកហុងដាឌ្រីមពណ៌ខ្មៅ សេរី២០១២ ពាក់ស្លាកលេខសៀមរាប1K.8589 បើកបរពីលិចទៅកើត បណ្ដាលអោយរបួសធ្ងន់ម្នាក់ឈ្មោះបឹង បឿន ភេទប្រុសអាយុ៣៩ឆ្នាំ ទីលំនៅភូមិកំពង់ថ្កូវ ឃុំមានជ័យ ស្រុកប្រាសាទបាគង ខេត្តសៀមរាប(អ្នកបើកបរម៉ូតូ)។ ត្រូវបានគេបញ្ជូនទៅមន្ទីរពេទ្យ។ ឯរថយន្តនិងម៉ូតូរក្សាទុកនៅអធិការនគរបាលស្រុក៕SRP
ខេត្តសៀមរាប៖អភិបាលស្រុកដ៏ល្បីឈ្មោះមួយរូបនៅខេត្តសៀមរាប លោក ឃឹម ហ្វីណង់ បានបញ្ចេញសារហាក់មានភាពកំសត់ផងនឹងសប្បាយចិត្តផងនៅលើផេកហ្វេសប៊ុក ផ្លូវការរបស់លោក។
ក្នុងសាររបស់លោកបានបញ្ជាក់អត្ថន័យបែបកំសត់យ៉ាងដូច្នេះថា «ទីបំផុត ឆ្នាំដ៏លំបាកលំបិនមួយទៀតក៏បានឈានមកដល់ទីបញ្ចប់ ទោះបីជាប្រកបដោយភាពរលូនខ្លះ មិនរលូនខ្លះក៏ដោយ»។ យ៉ាងណាក៏ដោយលោកក៏បានថ្លែងសារលើកទឹកចិត្តប្រកបដោយមោទនភាពថា« យើងទាំងអស់គ្នាគួរតែទះស្មាសរសើរខ្លួនឯងដែលអាចធ្វើវាបាន ដែលបានជំនះនូវរាល់គ្រប់ឧបសគ្គទាំងអស់ និងបានឆ្លងកាត់ការលំបាកឆ្នាំចាស់ប្រកបដោយមោទនភាព»។
នៅថ្ងៃចុងក្រោយនៃឆ្នាំ ២០២១នេះ ផងដែរលោកក៏បានផ្ញើសារជូនពរប្រជាពលរដ្ឋដែលរស់នៅក្នុងស្រុកបន្ទាយស្រីដែលស្ថិតនៅក្រោមដែនរដ្ឋបាលរបស់ខ្លួនថា «នៅក្នុងឱកាសនៃថ្ងៃចុងក្រោយនៃឆ្នាំ២០២១ ខ្ញុំនិងក្រុមគ្រួសារ សូមយកពេលវេលាដ៏សមស្របមួយនេះ ជូនពរឆ្នាំថ្មី«ឆ្នាំសកល ២០២២» ជូនដល់ពុកម៉ែបងប្អូនទាំងអស់ ជាពិសេសអ្នកស្រុកបន្ទាយស្រី ឲ្យទទួលបាននូវភាពស្រស់បំព្រងក្នុងជីវិត ប្រាថ្នាអ្វីបានសមដូចបំណង និងពោរពេញទៅដោយស្នាមញញឹមនៃសុភមង្គល!
នៅក្នុងឱកាសដ៏សែនមនោរម្យនិងរំភើប និងមានសេរីមង្គល បន្ទាប់ពីឆ្លងកាត់នូវរឿងរ៉ាវដ៏អាក្រក់មួយរយៈពេលមកអង្គភាព ‹សារព័ត៌មានសៀមរាបប៉ុស្តិ៍ ធីវី អនឡាញ› យើងខ្ញុំសូមរួមចំណែកផ្ញើរនូវការគោរពជូនពរលោកនិងក្រុមគ្រួសារព្រមទាំងប្រជាពលរដ្ឋដែលរស់នៅក្នុងដែនសមត្ថកិច្ចរដ្ឋបាលរបស់លោក សូមឱ្យឆ្នាំថ្មី ឆ្នាំ២០២២ ផ្តល់នូវថាមពលថ្មី ភាពជឿជាក់ថ្មី និងក្តីសង្ឃឹមថ្មី ដើម្បីភាពជោគជ័យថ្មីៗបន្ថែមទៀតផងដែរ៕SRP