ខេត្តសៀមរាប៖បុរសម្នាក់បានស្លាប់និងម្នាក់ទៀតបានរងរបួសធ្ងន់ខណៈបើកម៉ូតូទៅបុកនឹងគោយន្តឆ្នៃ។
ហេតុការណ៍បានកើតឡើងនៅថ្ងៃទី០៦ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១ វេលាម៉ោង ១៩និង១០នាទី លើផ្លូវជាតិលេខ៦ ត្រង់ចំណុចចន្លោះបង្គោលគីឡូម៉ែត្រលេខ៣២៩និង៣៣០ ភូមិគោកថ្មី ឃុំពួក ស្រុកពួក ខេត្តសៀមរាប។
អធិការនគរបាលស្រុកពួក លោកទេព ពុំសែន បានអោយដឹងថា៖ គ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍នេះរវាងម៉ូតូម៉ាកហុងដាក្លិច ផលិតឆ្នាំ២០១៩ ព៌ណស ពាក់ស្លាកលេខសៀមរាប 1AF9322 បើកបរដោយឈ្មោះប៉ក់ ជើប ភេទប្រុស អាយុ២៣ឆ្នាំ នៅភូមិចាន់តាសាយ ឃុំសសរស្តម្ភ ស្រុកពួក ខេត្តសៀមរាប (ពាក់មួកសុវត្ថិភាព)ស្លាប់ ដឹកឈ្មោះនុប ថៃសាន់ ភេទប្រុស អាយុ២២ឆ្នាំ នៅភូមិដូនទ្រ ឃុំល្វា ស្រុកពួក ខេត្តសៀមរាប (គ្មានមួកសុវត្ថិភាព)របួសធ្ងន់ បើកបរទិសដៅពីលិចទៅកើត បានបុកនឹងគោយន្តកែឆ្នៃ ព៌ណបៃតង គ្មានស្លាកលេខ បើកបរដោយ ឈ្មោះ រិន រើយ ភេទប្រុស អាយុ៤១ឆ្នាំ រស់នៅភូមិគោកថ្មី ឃុំពួក ស្រកពួក ខេត្តសៀមរាប ឈប់នៅជាយផ្លូវខាងត្បូងក្បាលទៅទិសខាងកើតបានរត់គេចខ្លួនបាត់។
មូលហេតុបណ្តាលមកពីអ្នកបើកម៉ូតូបើកបរក្នុងល្បឿនលឿនខ្វះការប្រុងប្រយ័ត្ន។ ករណីនេះបានប្រគល់សាកសពជូនក្រុមគ្រួសារយកទៅធ្វើបុណ្យតាមប្រពៃណី។ ចំណែវត្ថុតាងមករក្សាទុកនៅអធិការដ្ឋានស្រុកពួកដើម្បីបន្តនីតិវិធី៕SRP