ខេត្តកំពង់ចាម៖លោកហ៊ុន​ ម៉ាណែត មេបញ្ជាការកងទ័ពជើងគោក បានផ្ដល់អំណោយជូនប្រជាពលរដ្ឋ​​ ខ្វះខាត​ និង​នៅតំបន់បិទខ្ទប់​ សរុប​២៥០គ្រួសារ​។
ការផ្ដល់អំណោយធ្វើឡើងនៅព្រឹកមិញនេះ តាមរយៈ លោក អ៊ុន​ ចាន់ដា​ អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម​។
សូមជម្រាបថា ប្រជាពលរដ្ឋ ដែលមានជីវភាពខ្វះខាតក្នុងអំឡុងពេលនៃការឆ្លងរីករាលដាលនៃជំងឺកូវីដ-១៩ ចំនួន ២០០គ្រួសារនៅស្រុកស្ទឹងត្រង់ និងពលរដ្ឋដែលពាក់ព័ន្ធនឹងព្រឹត្តិការណ៍ សហគមន៍២០កុម្ភៈ ចំនួន ៥០គ្រួសារ កំពុងធ្វើចត្តាឡីស័កនៅតាមផ្ទះ នៅឃុំមេសជ្រៃ ស្រុកស្ទឹងត្រង់។
គួរបញ្ជាក់ថា អំណោយរបស់លោក ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកជំទាវ ផ្ដល់ជូន ប្រជាពលរដ្ឋ ទាំង៥០គ្រួសារ ក្នុង ១គ្រួសារ ទទួលបាន អង្ករ ២០គីឡូក្រាម មី១កេស ទឹកត្រី ៣ដប ទឹកស៊ីអ៉ីវ ២ដប៕SRP
ខេត្តបាត់ដំបង៖ប្រជាពលរដ្ឋចំនួន៤៤២គ្រួសារ បានទទួលអំណោយពី សម្ដេច ស ខេង និងលោកជំទាវ ញ៉ែម សាខន ស ខេង។
ការទទួលបានអំណោយនៅព្រឹកមិញនេះ តាមក្រុមការងារ ក្រឡាហោមមនុស្សធម៌ ដឹកនាំដោយលោក ខាន់ មាណេរ រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងសាធារណការ លោក អ៊ុក គង់ សមាជិកព្រឹទ្ធសភា និងលោម ច័ន្ទ សុផល អ្នកតំណាងរាស្រ្ត មណ្ឌលបាត់ដំបង។
ពលរដ្ឋដែលបានមកទទួលមកពីឃុំខ្នាយរមាស ឃុំបវេល ឃុំល្វា ឃុំអំពិលប្រាំដើម និងឃុំបឹងប្រាំ ដោយក្នុង១គ្រួសារទទួលបាន៖ អង្ករចំនួន១ការ៉ុង, មី១កេស, ត្រីខ១យួរ, ទឹកស៊ីអ៉ីវ ទឹកត្រី១យួរ, ទឹកសុទ្ធ៥យួរ, ម៉ាស់១០ និងអាកុល១ដប៕SRP
ខេត្តសៀមរាប៖យោងតាមរបាយការណ៍បានឲ្យដឹងថានៅរសៀលថ្ងៃទី១០ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២១នេះ ក្រុមTCជីកកាប់បំពង់ដាក់បង្កប់ទុយោ បានប្រទះឃើញគ្រាប់បែកដៃចាស់ៗជាង៣០០គ្រាប់ នៅជាប់របងសាលា១០មករា ក្នុងក្រុងសៀមរាប។
របាយការណ៍បានបង្ហាញថា គិតត្រឹមម៉ោង៤រសៀលនេះ ក្រុមដោះមីនCMAC និងមានការចូលរួមពីកងកំលាំងនគរបាលផ្នែកអាវុធជាតិផ្ទះ បានប្រមូលបានគ្រាប់មិនទាន់ផ្ទុះប្រភេទគ្រាប់បែកដៃ បានចំនួន៣២៥គ្រាប់។
របាយការណ៍បានបញ្ជាក់ទៀតថាការរកឃើញ គ្រាប់បែកដៃ បានចំនួន៣២៥គ្រាប់ ខាងលើនេះ នៅមិនទាន់អស់នៅឡើយទេ។ បើតាមការប៉ាន់ស្មាននៅសល់ប្រហែល20%ទៀត។ ប៉ុន្តែដោយខាងCMACគាត់ពុំបានយកឧបករណ៍មកគ្រប់គ្រាន់និងមានគ្នាតិច(ដោយថ្ងៃឈប់សម្រាក) ក៏ផ្អាកបណ្តោះអាសន្ននឹងបន្តនៅថ្ងៃបន្ទាប់ទៀត។ ទោះជាយ៉ាងណា ក្រុមការងាររាវគ្រាប់មិនទាន់ផ្ទុះរបស់CMAC បានដាក់ស្លាកសញ្ញាគ្រោះថ្នាក់ហ៊ុំព័ន្ធជុំវិញទីតាំងនោះដើម្បីការពារកុំឲ្យមនុស្សចូលទៅផងដែរ៕SRP
ខេត្តកំពង់ចាម​៖លោកអ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម និងជាប្រធានគណៈកម្មការខេត្តប្រយុទ្ធប្រឆាំងនឹងជំងឺកូវីដ-១៩ បានថ្លែងអំណរអរគុណចំពោះលោកឧកញ៉ា លោក លោកស្រីសប្បុរសជន ដែលបានផ្តល់អំណោយជួយដល់រដ្ឋបាលខេត្ត ដើម្បីជួយឧបត្ថម្ភគាំទ្រដល់ប្រជាពលរដ្ឋ ដែលមានជីវភាពខ្វះខាតក្នុងអំឡុងពេលឆ្លងរីករាលដាលនៃជំងឺកូវីដ-១៩ និងគ្រួសារកំពុងធ្វើចត្តាឡីស័ក។
លោកថាអំណោយមនុស្សធម៌នាពេលនេះ ជាការចូលរួមចំណែកយ៉ាងសំខាន់ជាមួយរដ្ឋបាលខេត្ត ក្នុងការងារប្រយុទ្ធប្រឆាំងនឹងការឆ្លងរាតត្បាតនៃជំងឺកូវីដ-១៩។ លោកថ្លែងអរគុណនេះនៅថ្ងៃម្សិលមិញ ក្នុងឱកាសទទួលអំណោយជាពី​សមាគមន៍​រោងចក្រស្បែកជើងកម្ពុជា និងសប្បុរជននានាក្នុងខេត្ត​។
គួបញ្ជាក់ថា អំណោយដែលរដ្ឋបាលខេត្តទទួលបានរួមមាន៖-លោកឧកញ៉ា លី ឃុនថៃ ប្រធានសមាគមនរោងចក្រស្បែកជើងកម្ពុជា អាវពេទ្យ ២.០០០ ម៉ាស់ ១២.៥០០ និងថ្នាំបុរាណចិនព្យាបាលជំងឺចំនួន ៤០០ប្រអប់ -លោក LI Qiang Corp អាល់កុល ៣កាន ម៉ាស ៥.០០០ -រោងចក្រ វ៉ា ឡុង (ខេមបូឌា) ហ៊ូតវែរ អ៊ិនដាសស្ទ្រិ ឯ.ក ស្រោមដៃ ១.០០០ប្រអប់
-រោងចក្រ ស៊ីភីស៊ីជី អ៊ិនធើណេសិនណល អាវពេទ្យ ៥០អាវ អាល់កុល ៥កាន -លោក ប៉ាវ សុខអ៊ីម និងលោកស្រី ថវិកា ៣០០ដុល្លារ -លោក ម៉ោល ចាន់ណា និងលោកស្រី ថវិកា ៨.០០០ដុល្លារ -លោក គន់ គីមសាន និងលោកស្រី ថវិកា ៣០០ដុល្លារ-មជ្ឈមណ្ឌលអ្នកស្ម័គ្រទីក្រុងណាមយ៉ាងយូ សាធារណរដ្ឋកូរ៉េ ដែលជាទីក្រុងសម្ព័ន្ធមេត្រីភាពរបស់ខេត្តកំពង់ចាម ម៉ាស ៣៥.០០០ម៉ាស​៕SRP
ខេត្តរតនគិរី៖មន្ត្រីឧទ្យានុរក្សនៃមន្ទីរបរិស្ថានខេត្តបានជួយសង្គ្រោះសត្វរញី(រស់)១ក្បាល នឹងរឹបអូសយកបានម៉ូតូ០២គ្រឿង, , ម៉ងចាប់សត្វសំពោធ ចំនួន០២ត្បូងប្រវែងប្រមាណ១០០ម៉ែត្រ, អង្រឹងចំនួន០៤, គូមឆ្លុះសត្វ ចំនួន០២, កាបូបស្ពាយ(កព្ចាប់ចូលព្រៃ)ចំនួន០២, ញ៉ែងដាក់សត្វ  ចំនួន០២, កាំបិតចំនួន០១, ការ៉ុង់គ្រឿងហូបចុកចានឆ្នាំង០១ចំនួន និងស្បែកជើងចំនួន០២គូ។ ចំណែកឯជនល្មើសរត់គេចខ្លួនបាត់។
ការរកឃើញនិងជួយសង្គ្រោះនេះ នៅថ្ងៃទី០៨ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២១ ម្សិលមិញ ខណ: មន្ត្រីឧទ្យានុរក្សស្នាក់ការឧទ្យានជាតិវើនសៃ-សៀមប៉ាង បានចុះល្បាតពួនស្ទាក់បង្ក្រាបទល្មើសសត្វព្រៃ ជួបជនសង្ស័យ០១ក្រុម មានគ្នាចំនួន០៤នាក់ (គេចខ្លួនបាត់) ចូលទៅធ្វើសកម្មភាពប្រម៉ាញ់ចាប់សត្វព្រៃ និងដឹកជញ្ជូនចេញពីតំបន់ឧទ្យានជាតិ(វើនសៃ-សៀមប៉ាង)៕SRP
ខេត្តសៀមរាប៖លោកទា គឹមសុទ្ធ ប្រធានមន្ទីរកសិកម្មរុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទខេត្ត នៅព្រឹកមិញនេះបានដឹកនាំមន្រ្តីជំនាញរដ្ឋបាលព្រៃឈើសៀមរាប នៃមន្ទីរកសិកម្ម មដាំកូនឈើចំនួន ៦២៥ដើម លើផ្ទៃដី១ហិកតា ដែលសិ្ថតនៅក្នុងភូមិត្រពាំងថ្ម ឃុំឃុនរាមស្រុកបន្ទាយស្រី ខេត្តសៀមរាប។
ការដាំកូនឈើនេះដើម្បីចូលរួមចំណែកអបអរសាទរ នៃពីធីរុក្ខទិវាជាតិ ០៩ កក្កដា ឆ្នាំ២០២១ និងជួយជំរុញផ្សព្វផ្សាយនៃការដាំកូនឈើនេះ ដល់សាធារណៈជន ឲ្យពួកគាត់ឃើញនិងចូលរួមដាំដើមឈើ ដើម្បីជាផលប្រយោជន៌ជាតិ សម្រាប់សេដ្ឋកិច្ច សង្គម និងបរិស្ថាន៕SRP
លោកអ៊ុន ចាន់ដា បានក្រើនរំលឹកដល់អ្នកចូលរួមនិងប្រជាពលរដ្ឋទាំងអស់ ត្រូវបង្កើនការប្រុងប្រយ័ត្នការពារខ្លួនអោយបានទ្វេដងថែមទៀត ក្នុងការចូលរួមទប់ស្កាត់ការឆ្លងរាតត្បាតនៃជម្ងឺកូវីដ-១៩ ទាំងអស់គ្នា ដោយបុគ្គលម្នាក់ៗក៏ដូចជាក្រុមគ្រួសារនីមួយៗ រួមទាំងអ្នកដែលបានចាក់វ៉ាក់សាំងរួចហើយក្តី ត្រូវតែយកចិត្តទុកដាក់អនុវត្ត អោយបានខ្ជាប់ខ្ជួននូវវិធានសុខាភិបាល “៣ការពារ៣កុំ និង ២ចូលរួម ”   ដើម្បីចៀសអោយផុតពីការឆ្លងរាលដាលនៃជម្ងឺដ៏កាចសាហាវកូវីដ១៩ នេះ។
អំណោយមនុស្សធម៌ ដែលផ្តល់ជូនគ្រួសារប្អូនឆែក ភ័ក្ត្រ សម្រាប់ការឡើងផ្ទះថ្មីនេះ រួមមាន៖ អង្ករ៥០គក្រ, ត្រីខ ១០កំប៉ុង, ទឹកត្រី ៦ដប ទឹកស៊ីអ៊ីវ ៦ដប, មី ១កេស, ឃីត ១សម្រាប់,  អាវយឺត ៨,សម្ភារផ្ទះបាយមួយចំនួន និង ថវិកា ២០០,០០០រៀល។ ដោយឡែក ពលរដ្ឋខ្វះខាតជីវភាពចំនួន១៣គ្រួសារ ទៀត ដែលបានចូលរួមក៏ទទួលបានអំណោយមនុស្សធម៌ ក្នុង១គ្រួសារ មាន អង្ករ ត្រីខ ឃីត មី ទឹកត្រី ទឹកស៊ីអ៊ីវ និងអាវយឺតព្រមទាំង ថវិកាចំនួន ២០,០០០ រៀល ផងដែរ៕SRP