ខេត្តសៀមរាប៖កំពូលតារាចម្រៀង Cam.pop Galaxy Navatra កញ្ញា តន់ ចន្ទសីម៉ា បានបញ្ចេញសំនៀងញ៉ាក់ ដ៏កក្រើកជាង១០០បទ ក្នុងពិធី «បុណ្យភូមិសៀមរាប» នៅស្រុកបន្ទាយស្រី។
បុណ្យភូមិសៀមរាប ក្រៅពីការរាំលេងសប្បាយជាមួយ កំពូលតារាចម្រៀង Cam.pop Galaxy Navatra កញ្ញា តន់ ចន្ទសីម៉ា ជាង១០០បទ ពុកម៉ែបងប្អូនក៏បានទស្សនាទម្រង់សិល្បៈបុរាណជាច្រើនមុខ ព្រមទាំងភ្លក្សមុខម្ហូបអ្នកខេត្តសៀមរាប ទាំង១២ស្រុក ដោយឥតគិតថ្លៃ នៅថ្ងៃទី៣១ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១។
តាមការបញ្ជាក់ពីលោក អាចារ្យធំ អ្នកទទួលបន្ទុកផ្នែករៀបចំ ទម្រង់សិល្បៈបូរាណខ្មែរនៃពិធីបុណ្យនោះ បានឲ្យដឹងថា លោកបានរៀបចំជា៨ទម្រង់ ក្នុងនោះមាន ទី១,ស្លៀកពាក់បុរាណ សម័យលង្វែក សម័យអង្គរ។ ទី២, ការបង្ហាញ សត្រាវុធបុរាណខ្មែរ។ ទី៣, ការបង្ហាញ ចម្លាក់ស្បែកធំ។ ទី៤, សាក់យ័ន្តបុរាណខ្មែរ។ ទី៥,ការបង្ហាញធ្នូរខ្មែរ ទី៦,ឆៃយ៉ាំ ទី៧ស្គរដៃ និង៨ របាំបុរាណ។
តាមការវាយតម្លៃក្រៅផ្លូវការ បុណ្យភូមិសៀមរាប និងមានមនុស្សមកទស្សនាច្រើនម៉ឺននាក់ ព្រោះម្នាក់ៗចង់ឃើញ ការឡើងច្រៀងជាលើកដំបូង របស់កំពូលតារាចម្រៀង Cam.pop Galaxy Navatra កញ្ញា តន់ ចន្ទសីម៉ា ត្បិតអីតារាចម្រៀងស្រីរូបនេះ មិនធ្លាប់ឡើងឆាកតន្ត្រីឡើយ។ ជាងនេះទៅទៀត ពុកម៉ែបងប្អូនក៏ចង់ដឹង ចង់ទិញ ពីការប្រម៉ូសិន ដីឡូត៍ និងផ្ទះអាជីវកម្ម ផ្ទះលំហែ ក្នុងគម្រោងឡូតិ៍រីសតរបស់អ្នកឧកញ៉ា ឡេង ណាវ៉ាត្រា ដែលក្រុមហ៊ុនប្រកាសបើកលក់នៅថ្ងៃនោះផងដែរ។
ងាកមកមើលគម្រោងឡូតិ៍រីសត គម្រោងឡូតិ៍រីសត របស់អ្នកឧកញ៉ា ឡេង ណាវ៉ាត្រា ខេត្តសៀមរាបវិញ អ្នកឧកញ៉ាបានវិនិយោគលើតំបន់មានសក្ដានុពលខ្លាំងជាច្រើនរយហិតា ក្នុងនោះមានទេសភាពភ្នំហ៊ុព័ទ្ធជុំវិញ រីសត ដីជាប់មាត់ស្ទឹងសងខាងហ៊ុព័ទ្ធ តំបន់ជាច្រើនជុំវិញ។
ដីឡូតិ៍មានតម្លៃចាប់ពី៩៥០ ដុល្លារឡើងទៅ ដោយបង់រំលោះត្រឹមតែ៣០ ដុល្លារក្នុង១ខែ។ ដីមានទំហ៊ុ 5m x 20m, 20m x 30mនៅជាប់មាត់ស្ទឹង។ លើសពីនោះទៅទៀត គម្រោងរបស់អ្នកឧកញ៉ា ក៏មានលក់ផ្ទះលំហែ ជាប្រភេទវីឡា វិស្សមកាលដែលមានទំហ៊ុដី 20 x30 តម្លៃត្រឹមតែ ៦៨០០០ដុល្លារ ប៉ុណ្ណោះ៕SRP
ខេត្តសៀមរាប៖អភិបាលខេត្តសៀមរាប បានថ្លែងថា «យើងបានមកជុំគ្នាឆ្លងឆ្នាំសប្បាយនៅថ្ងៃនេះ ដោយសារសម្ដេចតេជោបានផ្ដល់វ៉ាក់សាំងឲ្យយើង» សម្ដេចជួយទាំងអស់នេះហើយ អញ្ចឹងសូមឱ្យបងប្អូនគិតគូរដល់សម្ដេច»។
លោក ទៀ សីហា អភិបាលខេត្តសៀមរាប មានប្រសាសន៍យ៉ាងដូច្នេះ នៅបរិវេណមុខព្រះរាជដំណាក់ខេត្តសៀមរាប ក្នុងឱកាសអញ្ជើញជាកិត្តិយសដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ មកជួបជុំបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋ ខេត្តសៀមរាប ក៏ដូចជាភ្ញៀវជាតិនិងអន្តរជាតិជាច្រើនកុះករដើម្បីដឹកនាំធ្វើពិធីរាប់ថយក្រោយឆ្លងឆ្នាំសកល នារាត្រីថ្ងៃទី ៣១ ខែធ្នូ ឆ្នាំ ២០២១នឹងត្រៀមចូលឆ្នាំ ២០២២។
លោកអភិបាលខេត្ត បានធ្វើពិធីសំណេះសំណាលជាមួយបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋ ព្រមទាំង ភ្ញៀវជាតិនិងអន្តរជាតិដែលបានចូលរួមក្នុងពិធី ដោយមានការបញ្ជាក់ចំៗថា «តែយ៉ាងណាក៏ដោយយើងមានសុខសន្តិភាព យើងបានមកជួបជុំគ្នាថ្ងៃនេះ ដោយសារសម្ដេចតេជោលោកបានចាក់វ៉ាក់សាំងឲ្យយើងទាំងអស់គ្នា ហើយបន្តិចទៀតយើងនៅមានវ៉ាក់សាំងជាបន្តបន្ទាប់ ហើយចាក់ជូនប្អូនៗក្មួយៗទាំងអស់»។
អភិបាលខេត្តក៏បានរំលឹកដល់បងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋភ្ញៀវជាតិនិងអន្តរជាតិទាំងអស់ ឲ្យមានការប្រុងប្រយ័ត្នទាំងអស់គ្នា ហើយសូមរក្សានៅគម្លាតសុវត្ថិភាព ជាពិសេសត្រូវអនុវត្តទៅតាមវិធានការ ៣ កុំនឹង ៣ការពារឲ្យបានជាអតិបរិមា។
ជាទីបញ្ចប់នៃពិធីសំណេះសំណាលលោកក៏បានជូនពរឆ្នាំថ្មី ដល់បងប្អូន ភ្ញៀវជាតិ និងអន្តរជាតិទាំងអស់និងបានចាប់ផ្ដើមរាប់ថយក្រោយទាំងអស់គ្នាដើម្បីឆ្លងឆ្នាំសកល ព្រមទាំងមានការបាញ់នូវកាំជ្រួចចម្រុះពណ៌ បញ្ជាក់ជាសញ្ញាពន្លឺដែលនឹងនាំមកនូវ ឯករាជ្យ សន្តិភាព និង សេរីភាព សម្រាប់ឆ្នាំថ្មីផងដែរ៕SRP