ខេត្តបាត់ដំបង៖ក្រុមមន្ត្រីអធិការកិច្ចមន្ទីរទេសចរណ៍ខេត្តបាត់ដំបង នៅថ្ងៃទី២០ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២១ បានចុះត្រួតពិនិត្យស្តីពីការអនុវត្តសេចក្តីសម្រេចលេខ ៣១៨/២១ សសរ របស់រដ្ឋបាលខេត្តបាត់ដំបង តាមភោជនីយដ្ឋាន អាហារដ្ឋានទេសចរណ៍ និងតូបលក់អាហារតាមវិថីលក់ម្ហូបអាហារទូទាំងក្រុងបាត់ដំបង។
លោកអ៊ុច អ៊ុភីនីស្សារ៉ា ប្រធានមន្ទីរទេសចរណ៍ខេត្តបានឲ្យដឹងប្រតិបត្តិការនេះ មន្ត្រីបានរកឃើញអាជីវកម្មមួយចំនួនធំ បានផ្អាកដំណើរការបណ្តោះអាសន្ន និងមួយចំនួនទៀត បានចូលរួមសហការនិងអនុវត្តតាមវិធានសុវត្ថិភាពបានល្អ និងមួយចំនួនតូចការអនុវត្តនៅមានកម្រិត។ ក្រុមការងារក៏បានណែនាំដល់ម្ចាស់ និងអ្នកគ្រប់គ្រងអាជីវកម្មទាំងនោះអោយបន្តពង្រឹងការអនុវត្តការរស់នៅបែបគន្លងថ្មី (New Normal) ជាប្រចាំ ៣ការពារ ៣កុំ ហាមឃាត់ដាច់ខាតការលក់គ្រឿងស្រវឹងដល់ភ្ញៀវ ក្រើនរំលឹកពីពេលវេលាបំរាមគោចរផងដែរ។
លោកប្រធានមន្ទីរ បានបន្តទៀតថា មានអាហារដ្ឋានមួយទីតាំង ឈ្មោះ បុកល្ហុងបែបថៃ ស្រាក្រឡុក ស្ថិតលើសួនច្បារមាត់ស្ទឹងជាប់នឹងគល់ស្ពានសោហឺត្រើយខាងកើត ក្នុងភូមិរតនៈ សង្កាត់រតនៈ ក្រុងបាត់ដំបង ដែលមិនមានអាជ្ញាប័ណ្ណទេសចរណ៍ មិនអនុវត្តតាមសេចក្តីសម្រេចរបស់រដ្ឋបាលខេត្ត ដោយអនុញ្ញាតអោយភ្ញៀវចូលទៅប្រមូលផ្តុំសេពគ្រឿងស្រវឹងស្ទើរតែគ្រប់តុ និងមានបោះសម្រាមពាសវាលពាសកាលលើសួនច្បារផងដែរ។
បើតាមប្រធានមន្ទីរបានឲ្យដឹងថាដើម្បីទប់ស្កាត់ការរីករាលដាលជំងឺកូវីដ១៩ និងពង្រឹងការចុះអនុវត្តការងារ អោយមានប្រសិទ្ធិភាពខ្ពស់ មន្ទីរទេសចរណ៍សូមស្នើសុំ បិទផ្អាកដំណើរការទីតាំងអាហារដ្ឋានខាងលើ៕SRP
ខេត្តកំពង់ចាម៖លោកហ៊ុន ម៉ានិត ប្រធានក្រុមការងារថ្នាក់កណ្ដាលចុះជួយស្រុកចំការលើ បានប្រកាសតែតាំង លោកសម ពិសិដ្ឋ ជាប្រធានគណៈកម្មាធិការគណបក្សប្រជាជន ស្រុកចំការលើថ្មី។
លោកឧកញ៉ា បណ្ឌិត ហ៊ុយ ភៀវ ប្រធានសភាពាណិជ្ជកម្មសៀមរាបឧត្តរមានជ័យ និងជាទីប្រឹក្សាសមាគមស្វាយចន្ទីកម្ពុជា បានធ្វើបទបង្ហាញចែករំលែកបទពិសោធន៍ក្នុងការដាំស្វាយចន្ទីដើម្បីឱ្យទទួលបានទិន្នផលខ្ពស់ ខណៈដែលបច្ចុប្បន្ន កំពុងមានតម្រូវការក្នុងស្រុក ក៏ដូចជាការ នាំចេញទៅក្រៅប្រទេស
ខេត្តសៀមរាប៖ឯកឧត្តម ទូស សាភឿន អគ្គនាយក ក្រុមហ៊ុនបុរីអង្គរលែនម៉ាក្ស បន្ទាយស្រី ខេត្តសៀមរាប បាននាំយកអំណោយសប្បុរសធម៌ ជាថវិកាចំនួន៤០លានរៀល និង គ្រឿងឧបភោគបរិភោគ និងសម្ភារមួយចំនួន មានដូចជា អង្ករ ៤តោនមី២០០កេស ម៉ាស ២០០០ប្រអប់ និង អាកុល ចំណុះ៣០លីត ២០កាន ជូនដល់រដ្ឋបាលខេត្តសៀមរាប។
ខេត្តកំពង់ចាម ៖សត្វកន្ធាយយក្សមួយក្បាល ដែលមានទម្ងន់ជាង ៣៣គីឡូ ត្រូវបាន ប្រជាពលរដ្ឋ ចាប់បាន នៅក្នុងបឹង ១កន្លែង ស្ថិតក្នុងសង្កាត់សំបួរមាស ក្រុងកំពង់ចាម នៅរសៀលថ្ងៃទី១៩ ខែសីហា ម្សិលមិញហើយបានយកទៅប្រគល់ឲ្យមន្ត្រីជំនាញ ដេីម្បីធ្វេីការអភិរក្ស ។
ភ្នំពេញ៖ក្រសួងកសិកម្មបានបង្ហាញ លទ្ធផលការងារបង្កបង្កើន ដំណាំរដូវវស្សាឆ្នាំ២០២១ គិតមកត្រឹមថ្ងៃទី១៩ ខែសីហា។
ខេត្តសៀមរាប៖បុរសម្នាក់ត្រូវបានរន្ទះបាញ់សម្លាប់នៅល្ងាចថ្ងៃទី ១៩ ខែសីហា ម្សិលមិញ។
ខេត្តសៀមរាប៖ក្រុមសមត្ថកិច្ចខេត្តបានបង្ក្រាបគោយន្តកន្រៃពីរគ្រឿងដឹកឈើល្មើសច្បាប់ ចំនួន៤មែត្រគូប ដែលឆ្លងកាត់មកពីខេត្តព្រះវិហារ ចូលមកតាមព្រំប្រទល់ស្រុកស្វាយលើ ខេត្តសៀមរាប។
ខេត្តសៀមរាប៖កម្លាំងគណៈបញ្ជារការឯកភាព រដ្ឋបាលក្រុងសៀមរាប នៅល្ងាចថ្ងៃទី១៩ ខែសីហាឆ្នាំ២០២១នេះ បានចុះឃាត់ខ្លួនមនុស្សមួយក្រុមកំពុងជួបជុំគ្នា ដោយមិនបានអនុវត្តតាមវិធានការណែនាំ របស់ ក្រសួងសុខាភិបាល និងវិធានការ ៣កុំ ៣ការពារ ស្ថិតនៅចំណុច កែងស្តុបស្មាយលីង ក្នុងសង្កាត់ស្លក្រាម ក្រុងសៀមរាប ខេត្តសៀមរាប ដោយបាននាំមកធ្វើកិច្ចសន្យាអប់រំណែនាំ អោយចូលរួមអនុវត្តតាមវិធានការណែនាំរបស់ ក្រសួងសុខាភិបាល និងវិធានការ ៣កុំ ៣ការពារ ផងដែរ។
ភ្នំពេញ៖ប្រមុខរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា បានចេញសេចក្តីណែនាំស្តីពីការពង្រឹងការអនុវត្តវិធានការប្រយុទ្ធ និងទប់ស្កាត់ការឆ្លងរាលដាលនៃជំងឺកូវីដ-១៩។ នេះបើយោងតាមសេចក្ដីណែនាំដែលចុះហត្ថលេខាដោយនាយករដ្ឋមន្ត្រីហ៊ុន សែន ថ្ងៃទី១៩ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២១នេះ៕SRP
ខេត្តសៀមរាប៖លោកសុខ តុញ និងក្រុមការងារ បាននាំយកនូវទឹកបរិសុទ្ធចំនួន១០០កេសនិងអាកុលចំនួន៣កាន ដែលជាអំណោយរបស់ឯកឧត្តម អ្នកឧកញ៉ា សៀង ណាំ អ្នកតំណាងរាស្ត្រមណ្ឌលសៀមរាប ផ្ដល់ជូនបញ្ជាការដ្ឋានយោធភាគទី៤។