– ម្សៅក្រាមពណ៌សថ្លាច្រកក្នុងថង់ប្លាស្ទិកថ្លា ចំនួន ១១ថង់ សង្ស័យមានសារធាតុញៀន(ទម្ងន់ ៤.១៨ក្រាមទាំងសំបក) ទូរស័ព្ទ១គ្រឿង ដាវសាំម៉ូរៃ១ដើម កូនកាបូបសម្រាប់ដាក់ថ្នាំញៀន១និងសម្ភារប្រើប្រាស់ថ្នាំញៀនមួយចំនួន។
បច្ចុប្បន្នជនសង្ស័យនិងវត្ថុតាង ត្រូវបាននគរបាល កសាងសំណុំរឿងបញ្ជូនទៅការិយាល័យជំនាញ ខេត្តបាត់ដំបង ដើម្បីចាត់ការតាមនីតិវិធី៕SRP
ខេត្តសៀមរាប៖បុរសម្នាក់បានបើកម៉ូតូទៅបុកនឹងគោយន្តកន្ត្រៃបណ្តាលឲ្យស្លាប់ភ្លាមៗ។
ហេតុការណ៍បានកើតឡើងនៅម៉ោង១៥និង១០ ថ្ងៃទី០៤ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១ ស្ថិតនៅ​ភូមិអង្កាញ់ ឃុំស្វាយលើ ស្រុក ស្វាយលើ ក្នុង​ទិសដៅស្របគ្នា។
សមត្ថកិច្ចស្រុកស្វាយលើបានរាយការណ៍ថា គ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍នេះ អ្នកបើកបរម៉ូតូសណ្តោងរ៉ឺម៉កម៉ាក​ហុងដាពណ៌ខ្មៅ ពាក់ស្លាកលេខសៀមរាប ១W៦៦៤៣ បើកបរដោយឈ្មោះ សុខ ហេង ភេទប្រុស​ អាយុ១៩ រស់​នៅ​ភូមិ៦ ឃុំព្រែកខ្សាយ ស្រុក​ពាមរោក៍ ខេត្ត ព្រៃវែង បានបុកគោយន្តពីក្រោយបណ្តាលឱ្យស្លាប់នៅពេលបញ្ជូនទៅដល់មណ្ឌល់សុខភាពស្វាយលើ។ ចំណែកអ្នកបើកបរគោយន្តកន្ត្រៃឈ្មោះ​ ផាត វិជ្ជរ៉ា ភេទប្រុសអាយុ​៣៦ឆ្នាំ​ ររស់នៅភូមិអង្កាញ់ ​ ឃុំស្វាយលើ ស្រុក ស្វាយលើ(បានរត់គេចខ្លួនបាត់)។
សមត្ថកិច្ចបានបន្តថា មូលហេតុ​គ្រោះ​ថ្នាក់​ចចរាចរណ៍បណ្តាល​មក​ពី​ អ្នកបើកបរម៉ូតូមានល្បឿនលឿនខ្វះការប្រុងប្រយ័ត្ន។ ករណីនេះខូតខាតម៉ូតូ១គ្រឿងផងដែរ។ វត្ថុតាងត្រូវបានយកទៅរក្សាទុកនៅអធិការដ្ឋាននគរបាលស្រុករងចាំដោះស្រាយ៕SRP
ភ្នំពេញ៖លោក​ វេង​ សាខុន​ រដ្ឋមន្ត្រី​ក្រសួង​កសិកម្ម​រុក្ខាប្រមាញ់​និង​នេសាទ​ បានថ្លែងថាការ​ផលិត​ស្រូវ​ជា​ស្បៀង​​របស់​កម្ពុជា​អាច​មានការ​កេីន​ឡើង​រហូត​ជាង​១២លាន​តោន​ ព្រោះ​​ក្នុង​ខែវិច្ឆិកា​កន្លង​ទៅ​នេះ​ កម្ពុជា​បាន​នាំ​ស្រូវ​ចេចេញទៅប្រទេស វៀតណាម​ បាន​ប្រមាណ​ជាង​៣លាន​តោន​រួច​ហើយ​ ក្នុងនោះ​ក៏មាន​ការ​កេីន​ឡើង​ជាបន្ដបន្ទាប់​ទៀត​​សម្រាប់​បំណាច់​ឆ្នាំ​២០២១នេះ​។
លោក​រដ្ឋមន្រ្តី​ វេង​ សាខុន​ បន្តថា​ ទន្ទឹម​នឹង​អ្វី​ដែល​យើង​ទទួល​បាននូវសុខ​សន្តិភាព​ ភាពសុខដុមរមនា​ហើយ​នោះ គឺសិទ្ធិ​រស់​រាន​មាន​ជីវិត​ដែលជា​កត្តា​ចម្បង​សម្រាប់​ប្រជាជន​យើង​ ដែល​មិន​អាច​បំភ្លេច​បាន​ ហើយ​សិទ្ធិ​រស់​រាន​មាន​ជីវិតនោះទៀត​ គឺត្រូវ​តែមានការ​គាំទ្រ​ការពារ​សុខមាលភាព​ និង​ក្រពះ​ផងដែរ​។ ជាក់ស្ដែង​ក្នុង​រដូវ​ចុះ​ត្រជាក់​នេះ​ ​សម្តេច​តេជោ​លោក​បាន​ណែនាំ​ដល់​មន្ត្រី​​ឲ្យ​នាំ​យក​អំណោយ​អាវរងារមក​ចែក​ជូន​លោកយាយ​លោកតា​ដូចក្នុងឱកាស​នេះ​។
លោកថ្លែងបែបនេះនៅថ្ងៃ​ទី​៤ ខែធ្នូ​​ ឆ្នាំ​២០២១​ម្សិលមិញ ក្នុងឱកាសចុះចែក​អាវ​រងារ​ និង​ថវិកា​ ដែលជាអំណោយរបស់​សម្តេច​ហ៊ុន​ សែន​ ជូន​ដល់​ចាស់​ជរា​គ្មានទីពឹង​ ចំនួន​៤០៦នាក់​ នៅស្រុកកំពង់សៀម​ ខេត្តកំពង់ចាម​។
គួរ​បញ្ជាក់​ថា​ អំណោយ​របស់​សម្ដេចហ៊ុន​ សែន​ ដែល​ត្រូវ​ចែក​ជូន​ចាស់​ជរា​គ្មានទីពឹង​ ចំនួន​៤០៦នាក់​ មកពីឃុំ​ចំនួន​៥​ គឺ​ឃុំអំពិល​ ក្រឡា​ អូរស្វាយ​ វិហារធំ​ និង​ឃុំរអាង​ ស្រុកកំពង់សៀម​ ដោយ​ក្នុង​ម្នាក់​ៗ​ទទួល​បាន​ អាវ​រងារ​១​និងថវិកាចំនួន​៥ម៉ឺនរៀល​៕SRP
ខេត្តសៀមរាប៖ករណីបុរសម្នាក់ដែលបានចងកសម្លាប់ខ្លួនកាលពីព្រឹកមិញ សមត្ថកិច្ចបានអះអាងថាដោយសារជនរងគ្រោះមានជំងឺប្រចាំកាយ។
សមត្ថកិច្ចបានឲ្យដឹងថា ហេតុការណ៍បានកើតឡើង នៅប្រាសាទអង្គរវត្ត ជាង ៥០០ ម៉ែត្រ
ស្ថិតនៅភូមិត្រពាំងសេះសង្កាត់គោកចក ក្រុងសៀមរាប។
បើតាមប្រភពពីសមត្ថកិច្ចបានបន្តឲ្យដឹងថាជនរងគ្រោះ បានចងកសម្លាប់ខ្លួនប្រើខ្សែភ្លើង ចងជាប់និងធ្នឹមផ្ទះបណ្តាលអោយស្លាប់តែម្ដង។
ជនរងគ្រោះឈ្មោះ ផែន ជំនន់ អាយុ​២៩ឆ្នាំ មុខរបរ​នៅផ្ទះ នៅភូមិ​ត្រពាំង​សេះ សង្កាត់​គោកចក ក្រុងសៀមរាប។ ក្នុងករណីនេះសមត្ថកិច្ចបានបញ្ជាក់ថា មូលហេតុ​ព្រោះជនរងគ្រោះមានជំងឺប្រចាំកាយមិនពាក់ព័ន្ធរឿងអ្វីផ្សេងឡើយ៕SRP