ខេត្តសៀមរាប៖ព្រោះតែភ្លើងប្រចណ្ឌធ្វើឲ្យបុរសជាប្ដីដាច់ចិត្តអាករសម្លាប់ប្រពន្ធបណ្តាលឲ្យស្លាប់ក្នុងថ្លុកឈាម។
ជនសង្ស័យមានឈ្មោះ ឈ្មោះ ធួក ឈាត អាយុ ៤២ ឆ្នាំ មានទីលំនៅក្រុមទី ៨ ស្ថិតភូមិត្រពាំងសេះ សង្កាត់គោកចក ក្រុងសៀមរាប។ ត្រូវបានកម្លាំងសមត្ថកិច្ចចាប់ខ្លួននៅខេត្តកណ្ដាល នៅរសៀលថ្ងៃទី ៣ខែធ្នូ ម្សិលមិញឆ្នាំ ក្រោយពីបានធ្វើសកម្មភាពសម្លាប់ប្រពន្ធរបស់ខ្លួននៅក្រុងសៀមរាបរយៈពេលប៉ុន្មានម៉ោងក្រោយមក។ ចំណែកជនរងគ្រោះ ជាប្រពន្ធ ឈ្មោះ សូ ចាន់ធី អាយុ ៣៨ឆ្នាំ។
សមត្ថកិច្ចបានឲ្យដឹងថាករណីឃាតកម្មដ៏សាហាវព្រៃផ្សៃនេះ បានកើតឡើង នៅថ្ងៃទី ០២ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១ ត្រង់ចំណុចបន្ទប់ជួលភូមិទក្សិណត្បូង សង្កាត់គោកចក ក្រុងសៀមរាប ដោយជនសង្ស័យ ជាប្តី បានធ្វើសកម្មភាព យកកាំបិតចុងស្រួច អាកេសម្លាប់ប្រពន្ធ ហើយគេចខ្លួនបាត់ ។
នៅមុខសមត្ថកិច្ច ជនសង្ស័យបានឆ្លើយសារភាពថា ខ្លួនពិតជាបានធ្វើសកម្មភាព ពិតប្រាកដមែន។ មូលហេតុ កើតចេញពីភ្លើងប្រចណ្ឌ។ ក្រោយសាកសួរកម្លាំងជំនាញរៀបចំសំណុំរឿង បញ្ជូនទៅតុលាការ ចាត់ការតាមផ្លូវច្បាប់៕SRP
ខេត្តសៀមរាប៖សេចក្ដីរាយការណ៍ពីសមត្ថកិច្ចបានឱ្យដឹងថាបុរសជាកម្មករម្នាក់ ត្រូវបានរថយន្តដឹកគ្រួសធ្វើផ្លូវថយក្រោយជាន់បែកខ្ទេចសាកសព។
សមត្ថកិច្ចបានបន្តថា ហេតុការណ៍បានកើតឡើង នៅវេលាម៉ោង៧នាទីព្រឹកថ្ងៃទី ៤ ខែធ្នូឆ្នាំ ២០២១ ស្ថិតនៅផ្លូវ ០០៦ ជាប់ខាងជើងរបងមន្ទីរពេទ្យបង្អែកខេត្តសៀមរាបស្ថិតនៅក្នុងភូមិមណ្ឌល១ សង្កាត់ស្វាយដង្គំ ក្រុងសៀមរាប។
ប្រភពពីសមត្ថកិច្ចបានឲ្យដឹងថា ករណីគ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍នេះគឺរថយន្តឡានដឹកគ្រួសចាក់ផ្លូវ បានថយក្រោយជាន់បុរសដែលជាកម្មករកំពុងធ្វើគំនូសផ្លូវជាមួយគ្នាស្លាប់ភ្លាមៗតែម្ដង។
ជនរងគ្រោះឈ្មោះ ស្រី តូច ភេទប្រុសអាយុ ៤៦មានស្រុកកំណើត រស់នៅភូមិតាអ៊ុង ឃុំតាអ៊ុងស្រុកចំការលើ ខេត្តកំពង់ចាម។ ចំណែកអ្នកបើកបររថយន្តធុនធំដឹកគ្រួសមានស្លាកបន្ទាយមានជ័យ៣A-១៩២៩ ត្រូវបានរត់គេចខ្លួនពីកន្លែងកើតហេតុ។
បើតាមសម្ដីរបស់សមត្ថកិច្ចបានឲ្យដឹងថាទាំងអ្នកបើកបររថយន្តដឹកគ្រួសនិងជនរងគ្រោះ បានបាត់បង់ជីវិតគឺធ្វើការនៅក្រុមហ៊ុនដើម្បីសាងសង់ផ្លូវជាមួយគ្នា។