ខេត្តសៀមរាប៖លោកហ៊ុន ប៉ូគា ប្រធានសមាគមចលនាយុវជនកម្ពុជា «ក្រុម១៥៧» សាខាខេត្តសៀមរាប  នៅថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ទី០១ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១ នេះ បានដឹកនាំក្រុមការងារ  នាំយកអំណោយប្រគល់ជូនប្រជាពលរដ្ឋចំនួន ពីរគ្រួសារ ដែលកំពុងធ្វើចត្តាឡីស័ក នៅក្នុងផ្ទះរបស់ខ្លួន នៅក្នុងភូមិតេជោហ៊ុន សែន ២១៧ និងជូនអំណោយលើកទឹកចិត្ត ដល់ក្រុមការងារកងកម្លាំង  ដែលបានលះបង់កម្លាំងកាយកម្លាំងចិត្ត និងពេលវេលារបស់ខ្លួន  ដើម្បីជួយការពារសុវតិ្ថភាព ជូនប្រជាពលរដ្ឋ នៅក្នុងមូលដ្ឋានដើម្បីចូលរួមទប់ស្កាត់ជំងឺកូវីដ-១៩។
ក្នុងឱកាសនេះដែរ លោកហ៊ុន ប៉ូគា មានមតិផ្តាំផ្ញើដល់កងកម្លាំង និងប្រជាពលរដ្ឋ  សូមចូលរួមអនុវត្តន៍តាមប្រសាសន៍ណែនាំរបស់សម្តេចតេជោ (៣កុំ ៣ការពារ) អោយបានខ្ជាប់ខ្ជួនផងដែរ។
សូមបញ្ជាក់ថាអំណោយសម្រាប់ផ្ដល់ជូនពលរដ្ឋខាងលើនេះក្នុងមួយគ្រួសារទទួលបាន៖
អាកុល៨ដប .ទឹកសុទ្ធ១០យួរ. ម៉ាស២០០ម៉ាស .មី១កេស .ស្ករស កន្លះគីឡូ .ខ្ទឹមកន្លះគីឡូ. ទឹកស៊ីអ៊ីវ ១ដប. ទឹកត្រី១ដប. ប៊ីចេង១គីឡូ. ទឹកដោះគោខាប់១កំប៉ុង. ប្រេងឆា១ដប. ថវិកា៥ម៉ឺនរៀល
ដោយឡែកអំណោយសម្រាប់ជូនកងកម្លាំងប្រចាំការក្នុងមូលដ្ឋានចំនួន១៥នាក់ រួមមាន៖អាល់កុល៨ដប.ទឹកសុទ្ធ៧យួរ.ម៉ាស៣៥០ម៉ាស.មី៣កេស.ថវិកាចំនួន ៣០ម៉ឺនរៀល៕SRP
ភ្នំពេញ៖ឯកឧត្តម នាយឧត្តមសេនីយ៍ សន្តិបណ្ឌិត នេត សាវឿន អគ្គស្នងការនគរបាលជាតិ ផ្ញើលិខិតជូនពរប្រកបដោយសេចក្ដីសោមនស្សរីករាយ និងដោយស្មោះអស់ពីដួងចិត្ត គោរពជូនសម្ដេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ក្នុងឱកាសប្រកបដោយសិរីមង្គលដ៏ប្រសើរថ្លៃថ្លានៃទិវាខួបកំណើតគម្រប់ ៧០ ឈានចូល ៧១ឆ្នាំ៕SRP
ភ្នំពេញ៖សម្ដេចក្រឡាហោម ស ខេង ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ និងក្នុងនាមនាមថ្នាក់ដឹកនាំ មន្ត្រីរាជការស៊ីវិល មន្ត្រីពន្ធនាគារ និងនគរបាលជាតិ នៃក្រសួងមហាផ្ទៃ បានផ្ញើសារជូនពរប្រកបដោយសេចក្ដីអំណរសាទរ និងសោមនស្សរីករាយយ៉ាងក្រៃលែង គោរពជូនសម្ដេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ក្នុងឱកាសដ៏មង្គលថ្លៃថ្លានៃខួបចម្រើនជន្មាយុគម្រប់ ៧០ ឈានចូល ៧១ឆ្នាំ។
សម្ដេចក្រឡាហោមឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី បានសម្តែងនូវការគោរពកោតសរសើរដ៏ស្មោះស្ម័គ្រ ចំពោះការដឹកនាំប្រកបដោយវីរភាពដ៏អង់អាច និង ឈ្លាសវៃរបស់ សម្តេចតេជោនាយករដ្ឋមន្ត្រី ដែលតែងខិតខំយកអស់កម្លាំងកាយ និងប្រាជ្ញាស្មារតី ពុះពារ ជម្នះរាល់ឧបសគ្គ ក្នុងការដោះស្រាយនូវរាល់ការលំបាកគ្រប់បែបយ៉ាងរបស់ប្រជាពលរដ្ឋ នៅក្នុងកាលៈទេសៈដែលប្រទេសកម្ពុជាកំពុងប្រឈមមុខនឹងការរាតត្បាតនៃជំងឺដ៏កាចសាហាវកូវីដ-១៩។
សម្ដេចឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រីបានបន្តថា ក្រោមមគ្គុទ្ទេសក៍ប្រកបដោយ ភាពប៉ិនប្រសប់ និងចក្ខុវិស័យវែងឆ្ងាយរបស់សម្តេចតេជោនាយករដ្ឋមន្ត្រី គោលនយោបាយគន្លឹះលើវិស័យសំខាន់ៗត្រូវបានកែលំអ និងវិធានការជាក់ស្តែងចាំបាច់នានា ត្រូវបានដាក់ចេញដោយរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា សំដៅកាត់បន្ថយផលប៉ះពាល់មកលើជីវភាពរស់នៅរបស់ប្រជាពលរដ្ឋ ក៏ដូចជាគាំទ្រដល់សុខុមាលភាពសង្គម និងការរក្សាលំនឹងសេដ្ឋកិច្ចបានល្អប្រសើរ ក្នុងគោលដៅរួមចំណែកធានាបានរឹងមាំនូវសន្តិសុខ និងស្ថិរភាពជាតិ ដោយ ឈរលើស្មារតីតម្កល់ជាអាទិភាពនូវឧត្តមប្រយោជន៍ជាតិ និងប្រជាជន ។
តាងនាមថ្នាក់ដឹកនាំ មន្ត្រីរាជការស៊ីវិល មន្ត្រីពន្ធនាគារ និងនគរបាលជាតិ នៃក្រសួងមហាផ្ទៃ សម្ដេចក្រឡាហោម បានគោរពបួងសួងគុណបុណ្យព្រះរតនត្រ័យ និងវត្ថុស័ក្តិសិទ្ធទាំងឡាយក្នុងលោក សូមតាមបីបាច់ថែរក្សា និងប្រោះព្រំសព្ទសាធុការពរ សិរីសួស្តី ជ័យមង្គល វិបុលសុខ បវរមហាប្រសើរជូន សម្តេចតេជោ នាយករដ្ឋមន្ត្រី និងសម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ព្រមទាំងក្រុមគ្រួសារ បានប្រកបដោយពុទ្ធពរទាំងបួន ប្រការគឺ អាយុ វណ្ណៈ សុខៈ ពលៈ និងចៀសផុតពីរោគាព្យាធិទាំងឡាយទាំងពួង កុំបីឃ្លៀងឃ្លាតឡើយ៕SRP
ខេត្តឧត្តរមានជ័យ៖ទីតាំងលេងបៀរនិងខ្លាឃ្លោកចំនួន២កន្លែង នៅស្រុកអន្លង់វែង និងស្រុកចុងកាល់ ត្រូវបានបង្ក្រាប នៅរសៀលថ្ងៃ ទី ៣១ ខែ មីនា ម្សិលមិញ។
ការបង្ក្រាបទីទី១នៅចំណុចដើមត្រាង ស្ថិតក្នុងភូមិសាមគ្គី ឃុំត្រពាំងប្រីយ៍ ស្រុកអន្លង់វៃងទី២ នៅភូមិឈូក ឃុំក្រសាំង ស្រុកចុងកាល់។ លទ្ធផលចេញហើយ «ឃ្លោក ក្ដាម បង្គង ត្រី» ខាងលើនេះ សមត្ថកិច្ចបានធ្វើការអប់រំណែនាំដល់ម្ចាស់ផ្ទះ និងអ្នកលេងដោយមានធ្វើកិច្ចសន្យាបញ្ឈប់ការលេងល្បែងស៊ីសងប្រភេទ (បៀរ ខ្លាឃ្លោក)ចាប់ពីពេលនេះតទៅ និងឲ្យគោរពតាមវិធានការណ៍ណែនាំរបស់ក្រសួងសុខាភិបាល ដើម្បីទប់ស្កាត់ការពារជំងឺឆ្លង Covid-១៩ោងដែរ៕SRP