ពាក់ព័ន្ធទៅករណីគ្រោះចរាចរណ៍នេះ សមត្ថកិច្ចនៅពុំទាន់បញ្ជាក់អំពីមូលហេតុច្បាស់លាស់នៅឡើយទេ៕SRP
ខេត្តកំពង់ចាម​៖លោក​ អ៊ុន​ ចាន់ដាអភិបាលខេត្តកំពង់ចាម​ បានថ្លែងថាមានតែការចាក់វ៉ាក់សាំងទេ ទើបអាចការពារអាយុជីវិតយេីង ឲ្យរួចផុតពីសេចក្តីស្លាប់​បាន។ លោកមានប្រសាសន៍ថា ក្នុង​ដំណាក់កាល​ចុងក្រោយ​នេះ​ គឺ​មាន​ការ​ផ្ទុះឡេីងនូវ​រលក​ថ្មី​ នៃវីរុស​ប្រភេទ​អូមេក្រុង​ ដែលឆ្លង​ខ្លាំង​ ប៉ុន្តែ​ពុំមាន​អ្នក​ស្លាប់​បាត់បង់​ជីវិត​ ព្រោះ​ប្រជាពលរដ្ឋ​យើង​បាន​ចាក់​វ៉ាក់សាំង​ការពារ​ជម្ងឺ​កូវីដ​-១៩​ ដូច្នេះ​សូមឲ្យ​បងប្អូន​ប្រជាពលរដ្ឋ​ ដែល​មិន​ទាន់​បាន​ចាក់​វ៉ាក់សាំង​ដូស​មូលដ្ឋាន​ ឬ​ដូស​ជម្រុញ​គ្រប់​ចំនួន​​ទេនោះ សូម​អញ្ជើញ​មក​ទទួល​ឲ្យ​បាន​គ្រប់ៗគ្នា​​។
ការ​ថ្លែង​បែប​នេះ​ក្នុង​ឱកាស​ដឹកនាំ​ក្រុមគ្រូពេទ្យស្ម័គ្រចិត្ត​សាខា​សមាគម​សិស្ស​ និស្សិត​បញ្ញវន្ត​ក្មេង​វត្ត​ ខេត្តកំពង់ចាម​ ចុះពិនិត្យ​ និង​ព្យាបាល​ជម្ងឺ​ជូនប្រជាពលរដ្ឋ​ ដោយ​ឥតគិតថ្លៃ​ នៅ​ភូមិ​ឡឥដ្ឋ​ សង្កាត់​បឹងកុក​ ក្រុងកំពង់ចាម​ នៅថ្ងៃ​ចន្ទនេះ។
លោក​ អ៊ុន​ ចាន់ដា​ បាន​ថ្លែងថា​ ​ក្រុមគ្រូពេទ្យស្ម័គ្រចិត្ត​សាខា​សមាគម​សិស្ស​ និស្សិត​បញ្ញវន្ត​ក្មេង​វត្ត​ខេត្តកំពង់ចាម​ ចំនួន​៣៧នាក់​ ដោយ​មាន​ការ​គាំទ្រ​ពី​លោក​ ​ហ៊ុន​ ម៉ានិត​​ ចុះ​ពិនិត្យ​ ព្យាបាល​ជម្ងឺ​ ជូន​ប្រជាពលរដ្ឋ​ ដោយ​ឥតគិតថ្លៃ​ ប្រមាណ​ជា​៤០០នាក់​ ដេីម្បី​ជាការ​ចូលរួម​កាត់បន្ថយ​ ការ​ចំណាយ​របស់​បងប្អូន​ នៅ​ពេល​ដែល​មាន​ជម្ងឺ​ឈឺថ្កាត់​ ដោយមិន​ចាំបាច់​ចំណាយ​ពេលវេលា​ និង​ថវិកា​​ទៅ​មន្ទីរពេទ្យ​រដ្ឋ​ និង​ឃ្លីនីច​​​ឯកជន​ ពោលគឺការ​ពិនិត្យ​ព្យាបាលដោយមិនប្រកាន់បក្សពួក សាសនា ឬនិន្នាការនយោបាយ​អ្វី​ឡេីយ​។
លោក​ អ៊ុន​ ចាន់ដា​ ក៏បាន​លេីកឡេីង​ថា​ យេីង​បាន​ជម្រុញ​ការ​ស្ថាបនា​ផ្លូវ​ និង​ប្រព័ន្ធ​លូ​រំដោះ​ទឹក​ភ្លៀង​ជាច្រើន​ខ្សែ​ក្នុង​សង្កាត់​បឹងកុក​ ក្នុង​នោះ​មាន​ការ​ស្ថាបនា​ផ្លូវ​បេតុង​អាមេ​ និង​ប្រព័ន្ធ​លូ​ ​នៅ​ភូមិ​បឹងកុក​២​ ព្រមទាំង​​ការ​ស្ថាបនា​ផ្លូវ​បេតុង​អាមេ​ជាច្រើន​កំណាត់​នៅ​ភូមិ​ថ្មគោល​ និង​ភូមិ​ឡឥដ្ឋ​ ​ស្រប​គ្នា​ក្នុង​ឱកាស​ចូល​ឆ្នាំ​ខ្មែរ​ ប្រពៃណី​ជាតិ​ កាន់តែ​ខិត​មក​ជិត​ ដែលជា​ការ​ផ្ដល់​ភាព​ងាយស្រួល​សម្រាប់​បងប្អូន​ប្រជាពលរដ្ឋ​យើង​ លេង​ល្បែង​ប្រជាប្រិយ​កម្សាន្ត​នៅ​មុខ​ផ្ទះ​ក៏​បាន​ ​ឬ​ធ្វើ​ដំណើរ​អញ្ជេីញ​ទៅ​វត្ត​ ក៏ស្រួល​ ព្រោះ​ផ្លូវ​បាន​ធ្វើ​ស្អាត​អស់​ហើយ​៕​SRP
ខេត្តសៀមរាប៖បុរសម្នាក់ត្រូវបានសមត្ថកិច្ចរាយការណ៍ថាបានស្លាប់បាត់បង់ជីវិត ដោយសារ រាលកៃផ្ទុះកាំភ្លើងកែច្នៃត្រូវចំដើមទ្រូង។
សមត្ថកិច្ចខេត្តសៀមរាបបានថ្លែងប្រាប់សៀមរាបប៉ុស្ដិ៍ ថា ហេតុការណ៍បានកើតឡើងនៅវេលាម៉ោង ០៨និង៣០ នាទីយប់ ថ្ងៃទី១៣ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២២ នៅចំណុច អាង១០០ភ្នំចង្ក្រានរយ ស្រុកវ៉ារិន ខេត្តសៀមរាប។
ជនរងគ្រោះ បឿន វ៉ុន ភេទប្រុស អាយុ៣៧ឆ្នាំ ទីលំនៅបច្ចុប្បន្ន ភូមិលាបចាស់ ឃុំពាក់ស្នែង ស្រុកអង្គរធំ។
របាយការណ៍របស់សមត្ថកិច្ចបានឲ្យដឹងថាតាមការឆ្លើយបំភ្លឺ ពីឈ្មោះ ណែម ស៊ី ភេទប្រុស អាយុ៣២ឆ្នាំ រស់នៅភូមិលាបចាស់ ឃុំពាក់ស្នែង ស្រុកអង្គរធំ បានឆ្លើយថា ព្រឹក ខណ:ខ្លួននៅអង្គុយលេងនៅផ្ទះ មានឈ្មោះបឿន វ៉ុន (ជនរងគ្រោះ)បានមកបបួលខ្លួន និងឈ្មោះ អឿម អិត ភេទប្រុស រស់នៅភូមិឃុំជាមួយគ្នា ដើម្បីទៅយកឃ្មុំនៅទីតាំងកន្លែងកើតហេតុ ដោយជិះម៉ូតូចំនួន២គ្រឿង ចេញទៅ ហើយយកម៉ូតូទៅផ្ញើរទុកនៅជើងភ្នំអំពិល ផ្ទះរបស់ឈ្មោះ ញ៉ ភេទប្រុស ហើយធ្វើការផឹកស៊ីនៅទីនោះ រហូតដល់ម៉ង១៦.០០នាទី ទើបបន្តដំណើរឡើងភ្នំបន្ត ដើរបានប្រហែល៥០០ម៉ែត្រ ឈ្មោះ បឿន វ៉ុន (ជនរងគ្រោះ) ចូលយកកាំភ្លើងកែច្នៃលាក់ទុកនៅទីនោះ រួចបន្តដំណើរបន្ត បានមួយសន្ទុះក៏បានបាញ់បានមាន់ព្រៃ១ ហើយបន្តដំណើរទៅមុខទៀត ក៏បានឃើញ ម្ជូរទ្រមូង ក៏បានប្រាប់អោយជនរងគ្រោះបេះ។ ចំណែកខ្លួនធ្វើដំណើរបន្ត បានប្រហែល៣០ម៉ែត្រក៏បានឮសំឡេងផ្ទុះហើយជនរងគ្រោះស្រែកអោយជួយ និងបានប្រាប់អោយជួយដកឆ្នុកចេញពីដើមទ្រូងអោយផង ភ្លាមនោះក៏បាត់សំឡេងនិងលេងកំរើកស្លាប់បាត់ទៅហើយ ទើបពួកខ្ញុំនាំគ្នាត្រឡប់មកភូមិវិញដើម្បីមកប្រាប់បងប្អូនទៅយកសាកសព។ បច្ចុប្បន្ន សមត្ថកិច្ចបានប្រគល់ជនរងគ្រោះ ជូនគ្រួសារដើម្បីធ្វើពិធីបុណ្យតាមប្រពៃណី។ ចំណែក ឈ្មោះណែម ស៊ី និងឈ្មោះ អឿន អិត បានឃាត់ខ្លួនដើម្បីធ្វើការសាកសួរស្រាវជ្រាវបន្ត៕SRP
ភ្នំពេញ​៖លោកមាស​ សុភ័ណ្ឌ​ អ្នកនាំពាក្យក្រសួងព័ត៌មាន​ បានថ្លែងថា​ ពាក់ព័ន្ធនឹង​ទៅនឹងការថ្កោលទោស​ របស់សមាគមសារព័ត៌មាន​ខេមបូចា​ បានចោទប្រកាន់ថា អ្នកសារព័ត៌មាន​VOD ២រូប​ ត្រូវបានគំរាមកំហែងដោយកម្លាំងអាជ្ញាធរ មិនឲ្យថតរូប និងបង្ខំឲ្យលុបរូបភាព ក្នុងកំឡុងពេលយកព័ត៌មានអំពីការបន្តធ្វើកូដកម្មនៅណាហ្គាវើលដ៍​ ជារឿង​មិនពិតដូច​ការចោទប្រកាន់​នោះ​ទេ។
លោក មាស​ សុភ័ណ្ឌ​ បានថ្លែងបន្តថា​ បេីតាមការរាយការណ៍ របស់មន្ទីរ​ព័ត៌មាន​រាជធានីភ្នំពេញ​ ដោយបានបញ្ជាក់ជាមួយលោកស្នងការរងទទួលបន្ទុកកិច្ចការ នៅទីតាំងនោះបានបញ្ជាក់ថា​ នៅពេលដែលសមត្ថកិច្ចកំពុងអនុវត្តតួនាទី​ និងភារកិច្ចរបស់ខ្លួននៅទីតាំងនោះ​ អ្នកការសែតនោះ​ បានចូលទៅក្នុងក្រុមបាតុករ​ ហេីយ​សមត្ថកិច្ចស្មានថា ពួកគាត់ជាក្រុមបាតុករ​ ដែល​សមត្ថកិច្ច​តម្រូវ​អោយឡេីងរថយន្ត ដេីម្បីទៅធ្វេីចត្តាឡីស័ក​ ប៉ុន្តែ​នៅពេលលោកស្នងការរងចុះទៅពិនិត្យ​ និងសួរនាំទេីបដឹងថា ជាអ្នកសារ​ព័ត៌មាន​ ហេីយក៏មិនបានតម្រូវអោយឡេីងរថយន្តដេីម្បីធ្វេីចត្តាឡីស័កនោះទេ។ សមត្ថកិច្ច​ពុំបានគំរាមកំហែង អោយលុបរូបភាពនោះដែរ។ កាលដែលអ្នកកាសែត​នោះ​ លេីកឡេីងថា​សមត្ថកិច្ច​គំរាមកំហែង​ អោយលុបរូបភាពនោះ​ វាជារឿងមិនពិត​នោះទេ​ នេះជាការ​ចោទប្រកាន់​របស់​ពួក​គាត់​មកលេីសមត្ថកិច្ចតែប៉ុណ្ណោះ។ ដូច្នេះ​សមត្ថកិច្ច​ មិនបាន​ប្រព្រឹត្ត​ដូចការចោទប្រកាន់​ខាងលេី​នេះនោះទេ ហេីយករណីនេះ​ក៏មិនអាចចោទ​ប្រកាន់​សមត្ថកិច្ច​ថា​ បាន​គំរាម​កំហែង​ ឬធ្វេី​ទុក្ខ​បុក​ម្នេញ​ដល់អ្នកកាសែតនោះដែរ។
អ្នកនាំពាក្យក្រសួងព័ត៌មាន​ បានបញ្ជាក់ថា​ ការអនុវត្តសិទ្ធិសេរី​ភាព​ និងការអនុវត្តតួនាទីភារកិច្ចរបស់អ្នកសារ​ព័ត៌មាន​ ត្រូវបានធានាការពារដោយច្បាប់​ នឹង​លិខិត​បទដ្ឋានគតិយុត្តិ​ជាធរមាន​។ ដូច្នេះលោកសូម​លេី​កទឹកចិត្តដល់អ្នកសារ​ព័ត៌មាន​ ដែលកំពុង​ប្រកបវិជ្ជាជីវៈ​សារព័ត៌មាន​ ទាំងអស់នៅកម្ពុជា​ សូមប្រេីសិទ្ធិនេះអោយបានត្រឹមត្រូវតាមច្បាប់​ និងការទទួលខុសត្រូវខ្ពស់​ ព្រមទាំងគោរពអោយបានជានិច្ចនូវក្រម​សីលធម៌​វិជ្ជាជីវៈ​ សារព័ត៌មាន​ និងមិនគួរគប្បីប្រេីប្រាស់​សិទ្ធិ​នេះ​ ទៅបំពានដល់សិទ្ធិ​ និងតួនាទីភារកិច្ចរបស់​អ្នក​ដទៃនោះឡេីយ​ និងក៏សូម​អំពាវនាវ​ផងដែរ សូម​អោយ​អ្នក​សារព័ត៌មាន​ និង​ភាគី​ពាក់ព័ន្ធ​ទាំងអស់​បន្តពង្រឹង​នូវ​កិច្ច​សហការ​ល្អ​ និងឈរលេី​ស្មារតី​ខ្ពស់​ក្នុងការ គោរព​សិទ្ធិ​គ្នាទៅវិញទៅមក៕​SRP
ខេត្តកំពង់ចាម​៖លោក​​ អ៊ុន​ ចាន់ដា​ បានអំណរគុណ​ចំពោះ​ក្រុម​គ្រូពេទ្យ​ស្ម័គ្រចិត្ត​របស់​ លោក​ ហ៊ុន​ ម៉ានី​ ដែលជា​គ្រូពេទ្យ​​មាន​ជំនាញ​បទពិសោធន៍​ច្បាស់លាស់​ ទទួល​បានការ​សិក្សា​នៅឯ​បរទេស​​ ហើយ​បានលះបង់​ពេល​វេលា​ ចុះ​ជួយ​ពិនិត្យ​ ​និង​ព្យាបាល​ជម្ងឺ​ ជូន​បងប្អូន​ប្រជាពលរដ្ឋ​ ដោយ​ឥតគិតថ្លៃ​ និង​​មិន​គិត​​ពី​ការ​នឿយហត់ ​កើតចេញពីស្មារតីមនុស្សធម៌សុទ្ធសាធ ស្តែងចេញពីសេចក្តីស្រឡាញ់​ ក្នុងនាមឈាមជ័រខ្មែរដូចគ្នា ខ្មែរស្រឡាញ់ខ្មែរ ខ្មែររួបរួមគ្នាតែមួយ អនាគតតែមួយ​ ពោលគឺការ​ពិនិត្យ​ព្យាបាលមិនប្រកាន់បក្សពួក សាសនា ឬនិន្នាការនយោបាយ​អ្វីឡើយ។​
ការ​ថ្លែង​បែប​នេះ​ក្នុង​ឱកាស​ដឹកនាំ​ក្រុមគ្រូពេទ្យស្ម័គ្រចិត្តរបស់​ លោក​ ហ៊ុន ម៉ានី ជាង៣០០នាក់​ ចុះពិនិត្យ​ និង​ព្យាបាល​ជម្ងឺ​ជូនដល់ប្រជាពលរដ្ឋ​ដោយ​ឥតគិតថ្លៃ​ ជាង​១០០០នាក់​ នៅវិទ្យាល័យ ព្រែកដំបូក​ ស្ថិត​ក្នុង​ឃុំ​ព្រែកដំបូក​ ស្រុកស្រីសន្ធរ​ ខេត្តកំពង់ចាម​ នៅអាទិត្យនេះ។
លោក​ អ៊ុន​ ចាន់ដា​ អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម​ បានលេីក​ឡើង​​ថា​ បេី​ទោះបីជា​មន្ទីរពេទ្យ​បង្អែក​ និង​មណ្ឌល​សុខភាព​ របស់​រដ្ឋ​មាននៅ​គ្រប់​មូលដ្ឋាន​ ប៉ុន្តែ​ការ​ពិនិត្យ​ ​និងព្យាបាល​ជូនប្រជាពលរដ្ឋ​ នៅតែមិនទាន់​តាម​តម្រូវការ​នៅឡើយទេ​ ដូច្នេះ​ទើប​មានការ​ស្នើសុំ​ទៅលោក ហ៊ុន​ ម៉ានី​ បុត្រា​​ សម្តេច​តេជោ​ ហ៊ុន​ សែន​ ដេីម្បី​បញ្ជួន​ក្រុម​គ្រូពេទ្យ​ស្ម័គ្រចិត្ត​ ចុះមកពិនិត្យ និងព្យាបាល​ជម្ងឺ​ ជូន​បងប្អូន​ប្រជាពលរដ្ឋ​ ដល់​មូលដ្ឋាន​​​នាឱកាសនេះ ក្នុង​គោលបំណង​ដើម្បី​ចូល​រួមចំណែក​​ទ្រទ្រង់​ដល់​ជីវភាព​ក្នុង​គ្រួសារ​ពុកម៉ែ​​បងប្អូន ដោយ​មិន​ត្រូវ​ចំណាយ​ពេល​វេលា​ និង​ថវិកា​ទៅ​ពិនិត្យ​ និង​ព្យាបាល​ជម្ងឺ​ ​នៅ​ឯទី​ឆ្ងាយ​ៗ​​ នោះ​ឡើយ​។
អភិបាលខេត្ត​ ក៏បាន​អំពាវនាវ​ដល់​បងប្អូន​ប្រជាពលរដ្ឋ​ ឲ្យ​បន្ត​ការ​ប្រុងប្រយ័ត្ន​ខ្ពស់​ចំពោះ​ការ​ឆ្លង​រីករាល​ដាល​នៃ​ជំងឺ​កូវីដ​-១៩​ បម្លែង​ថ្មី​ ជាពិសេស​ប្រភេទ​អូមីក្រុង​ គឺ​ត្រូវ​អនុវត្ត​ឲ្យ​បាន​ខ្ជាប់ខ្ជួន​នូវ​វិធានការ​ ៣ការពារ​ ៣កុំ​ របស់​ប្រមុខ​រាជរដ្ឋាភិបាល​កម្ពុជា​ សម្ដេចតេជោ​ ហ៊ុន​ សែន​ ក៏ដូចជា​វិធានការ​នានា​របស់​ក្រសួង​សុខាភិបាល​ ព្រមជាមួយ​ការចាក់​វ៉ាក់សាំង​ដូស​មូលដ្ឋាន​ និង​ដូស​ជម្រុញ​ ​ឲ្យ​បាន​គ្រប់​ៗគ្នា​ផងដែរ​៕SRP
ខេត្តកំពត៖ស្នងការប៉ូលិសខេត្តកំពតបានឲ្យដឹងថា យ៉ាងហោចណាស់មនុស្សចំនួន ៩ នាក់ត្រូវបានចាប់ខ្លួនករណីចាប់សត្វឆ្កែ យកទៅសម្លាប់ដើម្បីធ្វើម្ហូប។ ការចាប់ខ្លួនមនុស្សទាំង ៩នាក់ធ្វើឡើងកាលពីថ្ងៃទី១១ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២២ ក្រោយចាប់សត្វឆ្កែ Husky ចំនួនបីក្បាលទាំងមេទាំងកូន យកទៅធ្វើស៊ី។
ស្នងការនគរបាលខេត្តកំពត លោកម៉ៅ ច័ន្ទមធុរិទ្ធ បានប្រាប់អ្នកសារព័ត៌មានថា ចំពោះករណីនេះ សមត្ថកិច្ចបានឃាត់ខ្លួនជនសង្ស័យចំនួន ៩នាក់ ដើម្បីសាកសួរពាក់ព័ន្ធករណីចាប់សត្វឆ្កែយកទៅសម្លាប់ធ្វើម្ហូប។ ម្ចាស់ឆ្កែទាំងបីក្បាលឈ្មោះ លី ធីឌីន ភេទស្រី អាយុ ៦២ឆ្នាំ នៅភូមិស្វាយធំ ឃុំគ្រាងអំពិល សង្កាត់កំពង់បាយ ខេត្តកំពត។
ការចាប់ខ្លួននេះ បានធ្វើឡើងបន្ទាប់ពីបុរសជាម្ចាស់ឆ្កែបានស្រែកទ្រហោយំយ៉ាងខ្លាំង បន្ទាប់ពីបានឃើទសត្វឆ្កែជាទីស្រឡាញ់របស់គាត់ត្រូវបានក្រុមកម្មករសំណង់មួយក្រុម នៅក្នុងភូមិស្វាយធំ ឃុំគ្រាងអំពិល សង្កាត់កំពង់បាយ ខេត្តកំពត សម្លាប់និងកាប់ជាកង់ៗ ដើម្បីធ្វើម្ហូបក្លែមជាមួយស្រា។
សូមជម្រាបថារឿងរ៉ាវមួយនេះ បានធ្វើឲ្យផ្ទុះកក្រើកនៅលើបណ្តាញសង្គម និងមានការប្រតិកម្មរិះគន់យ៉ាងខ្លាំងទៅលើក្រុមកម្មករដែលចាប់សត្វឆ្កែ Husky ចំនួនបីក្បាលទាំងមេទាំងកូនដែលជាទីស្រឡាញ់យកទៅធ្វើស៊ី។ បញ្ជាក់ករណីនេះ កើតឡើងនៅភូមិស្វាយធំ សង្កាត់ក្រាំងអំពិល ក្រុងកំពត ខេត្តកំពត៕SRP
ខេត្តកំពង់ចាម៖ថ្លែងប្រាប់ប្រជាពលរដ្ឋក្នុងឱកាស អញ្ជើញ ក្នុងពិធីបុណ្យពុទ្ធាភិសេកព្រះពុទ្ធរូបចំនួន ១២៨អង្គ ឆ្លងពុទ្ធិកបណ្ណាល័យ និងសមិទ្ធផលនានាក្នុងវត្តផ្ទះកណ្តាល ស្ថិតក្នុងឃុំផ្ទះកណ្តាល ស្រុកស្រីសន្ធរ នៅថ្ងៃសៅរ៍នេះ លោកអ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលខេត្ត បានស្នើឱ្យបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋ កុំចាញ់កលល្បិចភូតកុហកបោកប្រាស់ ពីសំណាក់ជនអគតិមួយក្តាប់តូច ដែលតែងតែបង្កភាពវឹកវរដល់សង្គមជាតិ។
លោកក៏បានស្នើឲ្យបន្តចូលរួមគាំទ្រ និងជឿជាក់លើរាជរដ្ឋាភិបាល ដែលដឹកនាំដោយគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា ដោយបានចូលរួមក្នុងការថែរក្សាសន្តិភាព និងស្ថិរភាពរបស់ប្រទេសជាតិយើង ជាពិសេសតាមរយៈការជ្រើសរើសមេដឹកនាំត្រឹមត្រូវ គឺ សម្តេចតេជោនាយករដ្ឋមន្ត្រី ដែលជាមេដឹកនាំប្រកបដោយធម៌, យុត្តិធម៌, គុណធម៌, មិនរត់ចោលប្រជាពលរដ្ឋ ក្នុងកាលៈទេសៈលំបាក និងមានការទទួលខុសត្រូវម៉ឺងម៉ាត់ចំពោះជោគវាសនាអនាគតជាតិ និងប្រជាជន និងសូមបន្តប្រកាន់យកការសម្រេចចិត្តដ៏ត្រឹមត្រូវបែបនេះនៅក្នុងឆ្នាំ២០២២ និង២០២៣ ក៏ដូចជាពេលខាងមុខៗទៀត ដើម្បីអនាគតប្រទេសជាតិយើង។ ហើយយើងទាំងអស់គ្នាសូមចូលគាំទ្រចំពោះ ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ហ៊ុន ម៉ាណែត សម្រាប់បេក្ខភាពនាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា នាពេលអនាគត។
អភិបាលខេត្ត ក៏បានសម្តែងអារម្មណ៍អបអរសាទរ ចំពោះសមិទ្ធផលនានាជាច្រើនទាំងផ្នែកពុទ្ធចក្រ និងអាណាចក្រ ដែលត្រូវបានកសាងឡើងជាបន្តបន្ទាប់ នៅក្នុងមូលដ្ឋានស្រុកស្រីសន្ធរ ក៏ដូចជាខេត្តកំពង់ចាម និងក្នុងក្របខណ្ឌទូទាំងប្រទេស ដែលស្របទៅនឹងស្ថានភាពរួមនៃការអភិវឌ្ឍរីកចម្រើនរបស់ប្រទេសជាតិទាំងមូល ជាពិសេសជីវភាពរស់នៅកាន់តែល្អប្រសើររបស់ប្រជាពលរដ្ឋយើង ក្រោមការដឹកនាំនាំដ៏ភ្លឺស្វាងរបស់រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ដែលមានសម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រី៕SRP