អាជ្ញាធរខេត្តកំពង់ចាម​ ទទួលអំណោយពី​សប្បុរសជន​ ដេីម្បីរួមគ្នាប្រឆាំងជំងឺកូវីដ
ខេត្តកំពង់ចាម​៖លោកអ៊ុន​ ចាន់ដា​ អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម​ និង​ជា​ប្រធាន​គណកម្មការ​ខេត្ត​ប្រយុទ្ធ​ប្រឆាំង​នឹង​ជំងឺ​កូវីដ​-១៩​ និងលោកខ្លូត​ ផន​ ប្រធាន​ក្រុមប្រឹក្សា​ខេត្ត​ នៅរសៀល​ថ្ងៃ​ទី​២៧​ ខែមេសា​ ឆ្នាំ​២០២១​នេះ​ បាន​អញ្ជើញ​ទទួល​អំណោយ​ជា​សម្ភារ​ និង​ថវិកា​ពី​សប្បុរសជន​ ដេីម្បីទប់ស្កាត់​ការ​ឆ្លង​រីករាល​ដាល​នៃ​ជំងឺ​កូវីដ​-១៩​​។
ក្នុង​ឱកាសនេះដែរ​ លោក អ៊ុន ចាន់ដា បាន​ថ្លែងអំណរគុណ​ និង​ជូនពរ​ដល់​ សប្បុរសជន ដែល​បាន​​គាំទ្រ​​ឧបត្ថម្ភ​ ជា​សម្ភារ​ និង​ថវិកា​​ ជូន​គណៈកម្មការ​ប្រយុទ្ធ​ប្រឆាំង​នឹង​ជំងឺ​កូវីដ​-១៩​ ដែលជាការរួមចំណែក យ៉ាងសំខាន់ ក្នុងការ​ប្រយុទ្ធ​ប្រឆាំង​នឹង​ជំងឺ​ឆ្លង​រាតត្បាត​ដ៏​កាច​សាហាវ​នេះ​ ហើយ​ក៏ជាការជួយរំលែកទុក្ខលំបាក​ និង​ការខ្វះខាត របស់បងប្អូន​ពលករ​ចំណូល​ស្រុក​ ក៏ដូចជា​​អ្នក​ពាក់ព័ន្ធ​ព្រឹត្តិការណ៍​២០កុម្ភៈ​ ដែល​កំពុង​​ធ្វើចត្តាឡីស័ក​ ផង​ដែរ​។
គួរ​បញ្ជាក់​ផង​ដែរថា​ ពិធី​ប្រគល់​ និង​ទទួល​អំណោយ​នេះ​ ដោយ​លោក​ ឈុន​ ស្រ៊ា​ និង​លោកស្រី​ អ៉ីម​ គង់​ ម្ចាស់​ស្ថានីយ​ប្រេង​ឥន្ធនៈ​តេលា​សាខា​ខេត្តកំពង់ចាម​ បាន​ជួយ​ឧបត្ថម្ភ​​ អង្ករ​២តោន​ ទឹក​បរិសុទ្ធ​៥០កេស​ ម៉ាស​១ម៉ឺន​ម៉ាស​ អាល់កុល​៧កាន​ និង​មីម៉ាម៉ា​ ចំនួន​៥កេស​ធំ​ និង​ថវិកា​ចំនួន​១ពាន់​ដុល្លារ​អាមេរិក​ផងដែរ​៕SRP