សម្តេច​ប៊ុន​ រ៉ានី​ ហ៊ុន​ សែន​ ផ្ដល់អំណោយដល់ ពលរដ្ឋ៧២គ្រួសារ​ រងគ្រោះដោយធម្មជាតិ​
ខេត្តកំពង់ចាម​៖សម្តេច​កិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត​ ប៊ុន​ រ៉ានី​ ហ៊ុន​ សែន​ ប្រធាន​កាកបាទក្រហម​កម្ពុជា​ បានផ្ដល់អំណោយ ជូនដល់ប្រជាពលរដ្ឋ​ រងគ្រោះ​ដោយ​ខ្យល់​កន្ត្រាក់​ បណ្តាល​ឲ្យ​ខូចខាត​ផ្ទះ​សំបែង​ ចំនួន​៧២គ្រួសារ​ នៅ​ក្នុង​ឃុំ​ស្រក​ ស្រុកកំពង់សៀម​។
ពិធី​ចែក​អំណោយ បាន​ធ្វេី​ឡើងថ្ងៃ​ទី​២៤​ ខែមេសា​ ព្ព្រឹកមិញនេះក្រោម​វត្តមាន​ លោកវេង​ សាខុន​ រដ្ឋមន្ត្រី​ក្រសួង​កសិកម្ម​ និង​លោក អ៊ុន​ ចាន់ដា​ អភិបាលខេត្ត​កំពង់ចាម​។
លោក អ៊ុន​ ចាន់ដា​ បាន​ធ្វើ​ការ​ផ្តាំផ្ញេី​ដល់ប្រជាពលរដ្ឋ​ ឲ្យ​បង្កេីន​ការ​ប្រុងប្រយ័ត្ន​ នៅ​ពេល​មាន​​ភ្លៀង​ខ្យល់​ផ្គរ​រន្ទះ​ ព្រោះ​មាន​ហានិភ័យ​ខ្ពស់​ដែល​អាច​បង្ក​គ្រោះថ្នាក់​បាន​គ្រប់​ពេល​ ជាពិសេស​កូនចៅ​តូចៗ​ កុំ​ឲ្យ​ចេញ​ក្រៅផ្ទះ​ ឬ​នៅ​ទីវាល​។ អភិបាលខេត្ត​ ក៏​បាន​អំពាវនាវ​ដល់​ពលរដ្ឋ​ ត្រូវ​អនុវត្ត​តាម​វិធានការ​ ៣ការពារ​ ៣កុំ​។
លោក វេង​ សាខុន​ បាន​វាយតម្លៃ​ខ្ពស់​ និង​កោតសរសើរ​ចំពោះ​ថ្នាក់ដឹកនាំ​អាជ្ញាធរ​ខេត្តកំពង់ចាម​ ដែល​បាន​ធ្វើ​ការ​អភិវឌ្ឍន៍​មូលដ្ឋាន​ឲ្យ​មាន​ការ​រីកចម្រើន​ជា​បន្តបន្ទាប់​​ និង​បម្រើ​ប្រជាពលរដ្ឋ​យ៉ាង​រស់រវើក​ និង​ទាន់​ពេលវេលា​ ដូច​ក្នុង​ឱកាស​នេះ​។ រដ្ឋមន្ត្រី​ ក៏​បាន​ផ្តាំផ្ញេី​ដល់​ពលរដ្ឋ​ ឲ្យ​យក​ថវិកា​ ដែល​ទទួល​បាន​ក្នុង​ការ​ឧបត្តម្ភ​នេះ​ ទៅ​ទិញ​សម្ភារ​ កសាង​លំនៅឋាន​ឡើង​វិញ​ ហើយ​បន្ត​មុខរបរ​បង្កបង្កើនផល​ឡើង​វិញ​ ផងដែរ​។
គួរ​បញ្ជាក់​ថា​ អំណោយមនុស្សធម៌​របស់​សម្តេច​កិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត​ ដែលបានផ្ដល់ជូនជនរងគ្រោះ ទាំង ៧០គ្រួសារ ដោយ​​មាន​អង្ករ​ មី​ ទឹក​ត្រី​ ស៊ីអ៊ីវ​ ត្រីខ​ មុង​ ភួយ​ សារុង​ ក្រមា​ អាវ​ និង​ថវិកា​មួយ​ចំនួន​​តាម​ទំហំ​នៃ​ការ​ខូចខាត​ ដែល​មាន​កំរិត​ធ្ងន់​ និង​ស្រាល​​៕SRP