ខេត្តកំពង់ចាម៖លោកស្រី ម៉ែន សំអន រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងទំនាក់ទំនងជាមួយរដ្ឋសភា-ព្រឹទ្ធសភា និងអធិការកិច្ច បាននាំយកទៀនវស្សា និងទេយ្យទាន ប្រគេនដល់ព្រះសង្ឃដែលគង់ចាំព្រះវស្សាអស់ត្រីមាស នៅវត្តអង្គួញដីសិរីសុខា ឃុំក្រឡា ស្រុកកំពង់សៀម ខេត្តកំពង់ចាម។
ពិធីនេះត្រូវបានរៀបចំឡើងនៅថ្ងៃទី១៧ ខែមិថុនា ព្រឹកមិញនេះ ដោយមានការអញ្ជើញចូលរួមពីលោកជំទាវ ញូង ចរិយា អ៊ុន ចាន់ដា ប្រធានកិត្តយសសាខាសមាគម នារីកម្ពុជា ដើម្បី សន្តិភាព និងអភិវឌ្ឍន៍ ខេត្តកំពង់ចាម លោកជំទាវ ប៉ាង ដានី អភិបាលរងខេត្ត និងជាប្រធានសាខាសមាគមនារីកម្ពុជា លោកជំទាវ ស្រី គឹមឆយ សមាជិករដ្ឋសភា និងសហការីជាច្រើនរូបផងដែរ។
លោកស្រី ម៉ែន សំអន បានលេីកឡេីងថា ដោយសារប្រទេសជាតិយេីងមានសុខសន្តិភាព ក្រោមការដឹកនាំ របស់សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន ទេីបយេីងមានឱកាសធ្វើបុណ្យដាក់ទានជួបជុំគ្នា បង្ហាញពីទឹកចិត្តគោរពស្រលាញ់ និងប្រតិបត្តិតាមឱវាទរបស់ព្រះពុទ្ធសាសនា ដែលជាសាសនារបស់រដ្ឋ ដើម្បីថែរក្សាការពារវិស័យព្រះពុទ្ធសាសនា និងដើម្បីប្រាថ្នាយកកុសលផលបុណ្យ សម្រាប់ជាតិនេះផង និងសម្រាប់អនាគតជាតិផងដែរ។
លោកស្រី ក៏បានក្រើនរំលឹកដល់ប្រជាពលរដ្ឋទាំងអស់ សូមឲ្យមានការចូលរួមជាមួយអាជ្ញាធរ ដេីម្បីប្រយុទ្ធប្រឆាំងនឹងជំងឺកូវីដ-១៩ ជាពិសេសត្រូវអនុវត្តវិធានការ ៣ការពារ ៣កុំ តាមការណែនាំរបស់ប្រមុខរាជរដ្ឋាភិបាល។
សូមជម្រាបថាទេយ្យវត្ថុ ដែលបានប្រគេន រួមមាន៖ ទៀនវស្សា ផ្កាស្រស់ ផ្លែឈើ ស្លាដក់ បាត តែ ស្ករស ទឹកបរិសុទ្ធ ទឹកក្រូច ទឹកដោះគោ មី អង្ករ សាច់ក្រក ត្រីងៀត ត្រីខ ម៉ាស អាល់កុល ជែលលាងដៃ និងបច្ច័យ ចំនួន ១លាន ៩៥ម៉ឺនរៀល និង៤០០ដុល្លារអាមេរិក ផងដែរ៕SRP