ដោយឡែក លោក នី គឹមហួរ មន្ត្រីគយចល័តផ្លូវជាតិលេខ១ ដែលនៅប្រចាំការ បានបដិសេធមិនបកស្រាយឡើយ ចំពោះរឿងលុយ៣០ម៉ឺនរៀលក្នុង១ឡាន?។
ទោះជាយ៉ាងណាក៏ដោយ ក្នុងមួយថ្ងៃៗមានរថយន្តរាប់សិបគ្រឿង បានដឹកទំនិញពីវៀតណាម ចូលមកខ្មែរ ទាំងយប់ទាំងថ្ងៃ ដោយឆ្លងកាត់ផ្លូវជាតិលេខ១ នឹងតែងតែឈប់នៅមុខស្នាក់ការ ចូលបង់លុយ ជូនគយចល័តផ្លូវជាតិលេខ១ ជាប្រចាំមិនដែលខាន ជាហេតុនាំឱ្យលោក ផែន ភឿន សំងំកើបលុយ បានរាប់សិបលានរៀលក្នុង១ថ្ងៃៗ ជាថ្នូរនិងមិនបង្ក្រាប បទល្មើសរត់ពន្ធ ឬផាកពិន័យចូលរដ្ឋ៕SRP
ខេត្តកំពង់ចាម​៖សម្តេចវិបុលសេនាភក្តី សាយ ឈុំ ប្រធានព្រឹទ្ធសភា អមដំណើរដោយលោក អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម និង​ថ្នាក់ដឹកនាំ​ជា​ច្រើន​រូប​ទៀត​ នៅព្រឹក​មិញនេះ
បាន​អញ្ជើញ​ចុះពិនិត្យផ្លូវបេតុង​ ទំនប់បង្ហៀរ​ និង​លូប្រអប់​ ដែលជាសមិទ្ធផលថ្មីៗ​ សម្រាប់ប្រជាពលរដ្ឋ​ ក្នុង​មូលដ្ឋានស្រុកកំពង់សៀម​ និង​ស្រុកកោះសូទិន​​។
លោក អ៊ឹង វិសុទ្ធ ប្រធានមន្ទីរអភិវឌ្ឍន៍ជនបទ ខេត្តកំពង់ចាម បាន​ឲ្យដឹងថា​ សមិទ្ធផលថ្មីៗ​ ដែល សម្តេច សាយ ឈុំ និង​លោក អ៊ុន ចាន់ដា បានអញ្ជើញចុះពិនិត្យនេះ​ រួមមាន​ផ្លូវបេតុងប្រវែង ៥៤៥ម៉ែត្រ ទទឹង៥ម៉ែត្រ ទំនប់បង្ហៀរប្រវែង៨០ម៉ែត្រ និង​លូប្រអប់មុខ៣ ប្រវែង ១១ម៉ែត្រ ទទឹង៨ម៉ែត្រ ពីឃុំកោះមិត្តទៅកោះព្រលូង ក្នុងស្រុកកំពង់សៀម និងពីភូមិទី១០​ ទៅឃុំកោះសូទិន ក្នុងស្រុកកោះសូទិន ដែលអនុវត្តដោយនាយកដ្ឋានផ្លូវលំជនបទនៃក្រសួងអភិវឌ្ឍន៍ជនបទ។​
គួរ​កត់សម្គាល់​ថា​ នា​ពេលកន្លង​មក​ ក៏ដូចជា​បច្ចុប្បន្ន​នេះ​ សមិទ្ធផល​ជាច្រើន​ត្រូវ​បាន​កសាង​ឡើង​ មាន​ដូចជា​ ស្ពាន​ ផ្លូវបេតុង​ សាលា​រៀន​ កុដិ​លោក​ ។ល។ ​ដែលជា​អំណោយ​ដ៏​ថ្លៃថ្លា​របស់​សម្តេច​វិបុល​សេនា​ភក្ដី​ សាយ​ ឈុំ​ ប្រធាន​ព្រឹទ្ធសភា​ និង​រាជរដ្ឋាភិបាល​កម្ពុជា​ ជូន​ចំពោះ​បងប្អូន​ប្រជាពលរដ្ឋ​ ក្នុង​មូលដ្ឋាន​ស្រុកកំពង់សៀម​ និង​ស្រុកកោះសូទិន​។
ឆ្លៀត​ក្នុងឱកាសនោះដែរ​ សម្ដេច​វិបុល​សេនា​ភក្តី អមដំណើរ​ដោយ​​អាជ្ញាធរ​ខេត្តកំពង់ចាម​​ ក៏បានអញ្ជើញ​ចុះសួរសុខទុក្ខ លោកតា​លោកយាយ និង​បងប្អូន​ប្រជាពលរដ្ឋ នៅ​ស្រុកកំណើត​របស់​សម្ដេច ស្ថិតនៅ​ភូមិ​ទី​១០ ឃុំ​កោះសូទិន ស្រុក​កោះសូទិន ខេត្តកំពង់ចាម​ ផងដែរ​៕SRP