ខេត្តកំពង់ចាម​៖មន្ត្រី​សាលាខេត្តបាន​ឲ្យ​ដឹងថា​​ អាជ្ញាធខេត្តកំពង់ចាម​ បានរៀបចំ​ជាទីលានចាក់សំរាមថ្មី​ នៅលើ​ទីតាំង​ដី​គ្រប់គ្រង​ដោយ​រដ្ឋមួយកន្លែង​ ទំហំប្រមាណជិត២០ ហិកតា​ ដែល​មាន​អំណោយផល​ល្អ​ ព្រោះទីតាំងដីនេះនៅឆ្ងាយពីលំនៅដ្ឋាន របស់ប្រជាពលរដ្ឋ ហេីយទំហំដី​នេះ ក៏ត្រូវ​តាម​ស្តង់ដា របស់​​ម្ចាស់​គម្រោង ADB ​គាំទ្រ​ដោយ​ក្ក្រសួងបរិស្ថាន។
​មន្ត្រី​សសាលាខេត្តបាន​ឲ្យ​ដឹងទៀត​ថា បច្ចុប្បន្ន​ខេត្តកំពង់ចាម​ ​មានទីលានចាក់សំរាមមួយកន្លែង​ ស្ថិត​នៅក្នុងឃុំបុសខ្នុរ​ ស្រុកចំការលើ ខេត្តកំពង់ចាម​ ដែលមានទំហំប្រមាណជា១០ ហិកតា ត្រូវបានក្រុមហ៊ុនប្រមូលសំរាមនៅក្នុងក្រុងកំពង់ចាម ហើយយកទៅចាក់ចោលនៅតំបន់នោះ។
កន្លងមកលោកសាយ សំអាល់ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងបរិស្ថាន បានឧបត្ថម្ភផ្ដល់ម៉ូតូ​ និងរថយន្តដឹកសំរាម ជូនដល់រដ្ឋបាលខេត្តកំពង់ចាម ជាច្រើនគ្រឿង ដោយបាន បែងចែក ជូនតាមបណ្ដាក្រុង​ស្រុកមួយចំនួន​ ដេីម្បី​ប្រើប្រាស់ក្នុងយុទ្ធនាការ ប្រមូលសំរាមឲ្យបានស្អាត​ និងមានបរិស្ថានល្អ។
សូមបញ្ជាក់ថានៅព្រឹកមិញនេះលោក អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម បានដឹកនាំមន្ត្រី ពាក់ព័ន្ធ​ និង​អាជ្ញាធរ​មូលដ្ឋាន​ ចុះពិនិត្យ​ទីតាំចំណុច​ទួលទល់មេឃ​ ស្ថិត​ក្នុង​ភូមិទួលស្រែ​ ឃុំកោះរការ​ សស្រុកកំពង់សៀម ដេីម្បី​រៀបចំ​ទៅជាទីលាន​ចាក់​សំរាម​៕SRP