ខេត្តសៀមរាប៖សម្តេច ទៀ បាញ់ បានថ្លែងប្រាប់ក្រុមការងារ ឲ្យបន្តចុះតាមខ្នងផ្ទះប្រជាពលរដ្ឋ ដើម្បីឈ្វេងយល់ ពីជីវភាពរស់នៅ និង ពីសុខទុក្ខរបស់ប្រជាជន សំដៅដាក់ចេញគោលការណ៍ វិធានការដោះស្រាយ បានជាក់ស្តែង និង សមស្របជូនបងប្អូន។
សម្តេចទៀ បាញ់ បានលើកឡើងថា៖ ដើម្បីរក្សាឲ្យបាននូវប្រៀបឈ្នះ គឺក្រុមការងារទាំងអស់ ត្រូវបន្តនិងខិតខំចិញ្ចឹមចលនានយោបាយនៅមូលដ្ឋាន តាមរយៈការកសាងសមិទ្ធផលនានា និង ចូលរួមដោះស្រាយបញ្ហាប្រឈមតាមសំណើ និង សំណូមពរនានារបស់ប្រជាពលរដ្ឋ។
សម្តេច ទៀ បាញ់ ក៏បានស្នើដល់ក្រុមការងារគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជាខេត្តសៀមរាបទាំងអស់ ត្រូវខិតខំបំផុសចលនាពង្រឹងសមាជិកបក្ស និង អ្នកគាំទ្រគណបក្ស ព្រមទាំងរៀបចំពិធីបញ្ចូលសមាជិកថ្មី ដែលបានកសាងរួចឲ្យបានសកម្មផុលផុសនៅគ្រប់មូលដ្ឋាន និង ត្រួតពិនិត្យ ពង្រឹងការគ្រប់គ្រង សមាជិកបក្សចាស់ ពង្រីកសមាជិកថ្មី ក្នុងមូលដ្ឋានខ្លួន ឲ្យបានច្បាស់លាស់ និង ត្រូវធ្វើការជួបជុំជាមួយសមាជិកបក្ស អ្នកគាំទ្រគណបក្សជាទ្រង់ទ្រាយតូចៗ តាមមូលដ្ឋានរបស់ខ្លួន ដើម្បីផ្សព្វផ្សាយអំពីស្នាដៃសមិទ្ធផល របស់គណបក្ស និង រាជរដ្ឋាភិបាល សំដៅលើកកម្ពស់ជំនឿ របស់សមាជិកបក្ស និង អ្នកគាំទ្រគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា។
សម្តេចបានគូសបញ្ជាក់ថា៖ ការបោះឆ្នោតជ្រើសរើស សមាជិកក្រុមប្រឹក្សាឃុំ-សង្កាត់អាណត្តិទី៥ នឹង ប្រព្រឹត្តទៅនៅថ្ងៃទី០៥ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២២នេះ។ សម្តេចថា៖ ដើម្បីទទួលបានជ័យជម្នះ ជូនគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា នោះ ក្រុមការងារទាំងអស់ វាមិនមែនជាកិច្ចការដោយឡែករបស់បេក្ខជននោះទេ តែជាការងារដែលត្រូវមានកិច្ចសហការដឹកនាំ ពីក្រុមការងារគណបក្សគ្រប់ជាន់ថ្នាក់ ដើម្បីឲ្យការងារចលនា គណបក្សប្រជាជន នៅតាមមូលដ្ឋានប្រកបដោយប្រសិទ្ធភាព ដោយត្រូវខិតខំអនុវត្តន៍គ្រប់ការងារ ដែលត្រូវធ្វើបន្តតាមការណែនាំ របស់គណៈអចិន្ត្រៃយ៍ នៃគណៈកម្មាធិការកណ្តាល និងផែនការរបស់គណៈកម្មាធិការគណបក្សខេត្ត ក្រុង ស្រុក បានដាក់ចេញផងដែរ។
សម្តេច ក៏បានលើកនូវតួអង្គសំខាន់ចំនួន៤ ដែលនាំឲ្យឈ្នះលើការបោះឆ្នោត ជ្រើសរើសក្រុមប្រឹក្សាឃុំ សង្កាត់ពេលខាងមុខគឺ តួអង្គទី១ / បេក្ខជនឈរឈ្មោះក្រុមប្រឹក្សាឃុំ សង្កាត់ , តួអង្គទី២ /ប្រធានភូមិ អនុប្រធានភូមិ សមាជិកភូមិ , តួអង្គទី៣/នាយ នាយរងប៉ុស្តិ៍ និងមន្ត្រីប៉ុស្តិ៍ និង តួអង្គទី៤/ក្រុមការងារចុះជួយភូមិ ឃុំ សង្កាត់។ សម្តេចបានផ្តាំផ្ញើឲ្យ បេក្ខភាព ទាំងអស់ខិតខំបន្តយកចិត្តទុកដាក់ ផ្ដល់សេវារដ្ឋបាលសាធារណៈ ជូនបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋ ប្រកបដោយប្រសិទ្ធភាព គុណភាព ក្នុងការធ្វើការឲ្យបានល្អ ក្នុងការបម្រើប្រជាពលរដ្ឋឲ្យបានល្អ មានតម្លាភាព ទទួលខុសត្រូវខ្ពស់ និងយុត្តិធម៌ ដោយមិនមានការរើសអើង មិនប្រកាន់និន្នាការនយោបាយនោះឡើយ។
សម្តេចពិជ័យសេនា ទៀ បាញ់ ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី និង ជាអនុប្រធានគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា និង ជាប្រធានក្រុមការងារថ្នាក់កណ្តាល ចុះជួយខេត្តសៀមរាប មានប្រសាសន៍បញ្ជាក់យ៉ាងដូច្នេះ ក្នុងឱកាសសំណេះសំណាលជាមួយបេក្ខភាពឈរ ឈ្មោះបោះឆ្នោតក្រុមប្រឹក្សាឃុំ-សង្កាត់ នៅថ្ងៃសៅរិ៍ម្សិលមិញ នៅសាលសន្និសិទ្ធ សណ្ឋាគារសុខាសៀមរាប៕SRP
«លោក លី ហាំងសេង ម្ចាស់គម្រោងដែលរងការចោទប្រកាន់»
កិច្ចសន្យាក៏បានលើកឡើងដែរថា ក្នុងករណីអ្នកលក់ផ្ទះ សាងសង់ផ្ទះមិនទាន់ពេលវេលា តាមការកំណត់ទេ គឺភាគីអ្នកលក់ ត្រូវទូទាត់សងការខូចខាតឲ្យភាគីអ្នកទិញ។ ជាមួយគ្នានេះ ប្រសិនបើភាគីអ្នកលក់ ឈប់លក់ផ្ទះ ឬបំពេញកាតព្វកិច្ចតាមកិច្ចសន្យាមិនបាន គឺភាគីអ្នកលក់ត្រូវទូទាត់សងប្រាក់ដែលបានទទួលពីភាគីអ្នកទិញទាំងប៉ុន្មាន ក្នុងចំនួនមួយទ្វេរជាពីរដងឲ្យទៅភាគីអ្នកទិញវិញ។
អ្នកជំនាញអចលនទ្រព្យមួយរូប របស់គម្រោង សាលាកំរេីក រ៉េសុីដេន បានលេីកឡេីង ពីសក្តានុពលធំៗ ចំនួន៤របស់ ខេត្តសៀមរាបដែលអ្នកវិនិយោគ មិនគួរមេីលរំលង។
.1 សក្តានុពលទី១: ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ ៖
II. សក្តានុពលទី២: តំបន់រម្មណីយដ្ឋានប្រវត្តិសាស្រ្ត ៖ ជាតំបន់ទេសចរណ៍ វប្បធម៌ ប្រវត្តិសាស្រ្ត ដោយមាន ប្រាសាទអង្គរវត្តដ៏ល្បីល្បាញ, ប្រាសាទបុរាណ និងរម្មណីយដ្ឋានជាច្រេីនទៀត។ ម្យ៉ាង ក្រុងសៀមរាប កំពុងប្រែក្លាយជាទីក្រុងឆ្លាតវៃ ស័ក្កសម្ស ជាទីក្រុង បេតិកភណ្ឌ ទេសចរណ៍ ប្រវត្តិសាស្រ្ត និងធម្មជាតិ កម្រិតអន្តរជាតិ ដែលអាចទាញភ្ញៀវទេសចរណ៍ និងវិនិយោគិនជាតិ និងអន្តរជាតិ ជាច្រេីនចូលមកទស្សនា ដែលនឹងជំរុញឲ្យសេដ្ឋកិច្ចខេត្ត រីកចម្រេីនថែមមួយកម្រិតទៀត។
III. សក្តានុពលទី៣: អាកាសយាន្តដ្ឋានអន្តរជាតិសៀមរាប-អង្គរ៖ អាកាសយាន្តដ្ឋានដ៏ធំនេះ មានទីតាំងស្ថិតនៅក្នុងស្រុកសូទ្រនិគម ខេត្តសៀមរាប ដែលអាចទទួលភ្ញៀវជាតិ និងអន្តរជាតិ បានរាប់លាននាក់ ក្នុងមួយឆ្នាំៗ ហេីយកំណេីននៃ ភ្ញៀវទេសចរណ៍ និងវិនិយោគិនអន្តរជាតិ មកកាន់ ខេត្តសៀមរាបនឹងកាន់តែកើនឡើងជាលំដាប់។
IIII. សក្តានុពលទី៤: តម្លៃអចលនទ្រព្យមានតម្លៃទាប៖យោងតាមព័ត៌មានពីភ្នាក់ងារវាយតម្លៃអចលនទ្រព្យមួយ បានអោយដឹងថា តម្លៃអចលនទ្រព្យ ក្នុងក្រុងសៀមរាប មានតម្លៃទាបនៅឡេីយ បេីធៀបនឹងរាជធានីភ្នំពេញ ឬក្រុងកំពង់សោម ដែលជាឱកាសសម្រាប់វិនិយោគិន អាចទិញទុកចំណេញ សាងសង់ជាសណ្ឋាគារ ផ្ទះសំណាក់ ប៊ូទិច ផ្សារទំនេីប ឬគម្រោងលំនៅដ្ឋានជាដេីម។
អ្នកជំនាញបានបន្តទៀតថា៖ ដោយមេីលឃេីញពីតម្រូវការវិនិយោគ យ៉ាងច្រេីននៃ លំនៅដ្ឋាន និងចូលរួមអភិវឌ្ឍ ក្រុងសៀមរាប អោយទៅជា Smart City បានជា គម្រោង Sala Kamreuk Residence ដែលជាគម្រោងអភិវឌ្ឍន៍ ដ៏ធំមួយក្នុងក្រុងសៀមរាប កំពុងអភិវឌ្ឍជាលំនៅដ្ឋាន មានទីតាំងស្ថិតនៅភូមិសាលាកំរេីក សង្កាត់សាលាកំរេីក ក្រុងសៀមរាប ដែលជាតំបន់កំពុងអភិវឌ្ឍស្រាប់ ហ៊ុំព័ទ្ធទៅដោយសណ្ឋាគារ ប៊ូទិច សាកលវិទ្យាល័យ កន្លែងកំសាន្ត និងតំបន់ពាណិជ្ជកម្មជាច្រេីន ពិសេសចំងាយត្រឹមតែ៣នាទីពីវិទ្យាល័យអង្គរ, ៥នាទីពីតំបន់ Pub Street ផ្សារចាស់ ឬ ៧នាទីពីផ្សារលេីធំថ្មី ដែលផ្តល់ភាពងាយស្រួលក្នុងការរស់នៅ ឬវិនិយោគទុកចំណេញ ព្រោះតម្លៃទាបជាងទីផ្សារស្រាប់ និងមានលក្ខខណ្ឌ បង់ប្រាក់ងាយស្រួលមែនទែន ឯម៉ូតផ្ទះរឹតតែពិសេស មានទាំងផ្ទះអាជីវកម្ម និងលីងហោសន៍ យ៉ាងប្រណិត អមជាមួយនិង រចនាបថថ្មី ស្រស់ស្អាត រឹងមាំ ទាន់សម័យ ដោយមានសួនផ្កា និងរុក្ខជាតិលំអបែបធម្មជាតិ ស័ក្តសមបំផុត សម្រាប់ការរស់នៅបែបសម័យថ្មី។ គម្រោង Sala Kamreuk Residence ក៏នឹង បេីកលក់ជាផ្លូវការក្នុងពេលឆាប់ៗ ខាងមុខនេះផងដែរ ជាមួយនឹងការបញ្ចុះតម្លៃ និងប្រម៉ូសិនពិសេសៗ ជាច្រេីនផងដែរ៕
សូមទំនាក់ទំនង ព័ត៌មានផ្លូវការរបស់គម្រោងផ្ទាល់ : Facebook Page:h ttps://www.facebook.com/salakamreukresidence 👉 Google Map: https://goo.gl/maps/3V4sXoEa7tf36AfD6 Telegram Channel : https://t.me/salakamreukresidence 👉 Call Us: 017 711 956