នៅក្នុងខែមិថុនានេះ វ៉ាក់សាំងប្រមាណ ៤.៥លានដូស នឹងដឹកមកដល់ប្រទេសកម្ពុជា ដែលជាការជួយឱ្យកម្ពុជាមានវ៉ាក់សាំងគ្រប់គ្រាន់សម្រាប់ចាក់ជូនប្រជាពលរដ្ឋ។ កម្ពុជានឹងសម្រេចការចាក់វ៉ាក់សាំង ជូនប្រជាពលរដ្ឋចំនួន ១០លាននាក់ នៅក្នុងឆ្នាំ២០២១នេះ ឬយ៉ាងយូរបំផុតនៅដើមឆ្នាំ២០២២៕SRP
ភ្នំពេញ៖កម្លាំងនាយកដ្ឋាននគរបាលព្រហ្មទណ្ឌនៃក្រសួងមហាផ្ទៃ បានចាប់ខ្លួន ឧកញ៉ា «ប្រាក់ ប្រាកដ» ករណីឆបោកប្រាក់ចំនួន១០ម៉ឺនដុល្លារ រឿងរត់ការផ្ទេរក្របខ័ណ្ឌ ពីកងទ័ពទៅស្នងការរងខេត្តព្រះសីហនុ តែបរាជ័យ។
ការចាប់ខ្លួន ឧកញ៉ា ប្រាក់ ប្រាកដ នៅថ្ងៃទី១៨ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ ព្រឹកមិញនេះ ក្នុងហាងការហ្វេ និង ភោជនីយដ្ឋាន ធីមកាហ្វេ TEAM (TEAM Coffee and Restaurant ) តាមបណ្តោយផ្លូវ ភ្នំពេញ-ហាណូយ ស្ថិតក្នុងសង្កាត់ភ្នំពេញថ្មី ខណ្ឌសែនសុខ រាជធានីភ្នំពេញ៕SRP
ខេត្តសៀមរាប៖លោកសឹង្ហ សំរឹទ្ធិ អនុប្រធានក្រុមការងារចុះជួយឃុំកណ្តែក និង លោកស្រី មុិល សុគង្គា ប្រធានគណៈកម្មធិការបក្សឃុំកណ្តែក បានដឹកនាំក្រុមការងារ ចុះចែកអំណោយ ដល់គ្រួសារសមាជិកបក្ស ដែលកំពុងធ្វើចត្តាឡីស័ក ចំនួន១៥គ្រួសារ។
ការចុះផ្ដល់អំណោយ នៅថ្ងៃសុក្រ ទី១៨ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ នេះ ភូមិជ្រៃចំនួន០៧គ្រួសារ និងនៅគោកត្នោតចំនួន០៨គ្រួសារ។
លោកសឹង្ហ សំរឹទ្ធិ អនុប្រធានក្រុមការងារចុះជួយឃុំកណ្តែក តំណាង លោក ប៉ោ វណ្ណនិត ប្រធានក្រុមការងារចុះជួយឃុំកណ្តែក បានឲ្យដឹងថា សមាជិកបក្សគ្រួសារសរុប១៥គ្រួសារក្នុងមួយគ្រួសារទទួលបាន៖ +អង្ក១០គីឡូ+មី១កេស +ត្រីខ១យួរ +ទឹកសុទ្ធ៣យួរ
+ប្រេងឆា១ដប +ស្ករ១ថង់+អំបិល១ថង់ +ចែលលាងដៃ១ដប +ទឹកត្រី១យួរ +ទឹកសុីអុី១យួរ។
លោកសឹង្ហ សំរឹទ្ធិបាន ក៏បានមានមតិសំណេះសំណាល ដោយក្រើនរំលឹកដល់សមាជិកបក្ស ដែលកំពុងធ្វើចត្តាឡៃស័ក ទាំងអស់ ត្រូវគោរពអោយបានខ្ជាប់ខ្ជួន នូវអនុសាសន៍ដ៏ខ្ពងខ្ពស់ របស់សម្តេចតេជោ ៣កុំ ៣ការពារ និងបាននាំសារផ្តាំផ្ញើសាកសួរសុខទុក្ខពីថ្នាក់ដឹកនាំគណបក្ស ក្នុងការយកចិត្តទុកដាក់ ដល់សមាជិកផងដែរ៕SRP
ខេត្តសៀមរាប៖លោក ធឿន វុឌ្ឍី លេខាធិការ សមាគមចលនាយុវជនកម្ពុជា (ក្រុម១៥៧) ស្រុកជីក្រែង បានដឹកនាំសមាជិក នាំយកអំណោយប្រគល់ជូនសាលាឃុំឬស្សីលក សម្រាប់ទុកចែកជូនប្រជាពលរដ្ឋ ដែលកំពុងធ្វេីចត្តាទ្បីស័ក ចំនួន៣០គ្រួសារ។
ការប្រគល់នេះធ្វើឡើង នៅសាលាឃុំឬស្សីលក នា ថ្ងៃសុក្រ ទី១៨ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១នេះ តាមកាណែនាំរបស់លោក ហ៊ុន ប៉ូគា ប្រធានសមាគមចលនាយុវជនកម្ពុជា (ក្រុម១៥៧) សាខាខេត្តសៀមរាប ដោយមានការចូលរួមពី
លោកស្រី សែន សុផល មេឃុំ ឬស្សីលក ព្រមទាំងមន្ត្រីអាជ្ញាធរឃុំនិងនគរបាលផងដែរ។
ឆ្លៀតក្នុងឱកាស នោះផងដែរ លោក ធឿន វុឌ្ឍី បាន មានមតិ សំណេះណាល ជាមួយលោកស្រីមេឃុំ និងអំពាវនាវដល់ប្រជាពលរដ្ឋ ដែលកំពុងធ្វេីចត្តាទ្បីស័កទាំងអស់ សុំឱ្យបង្កើនការប្រុងប្រយ័ត្នការពារឱ្យបានខ្ពស់ ចំពោះជំងឺកូវីដ-១៩ តាមប្រសាសន៍ណែនាំរបស់ សម្តេច តេជោ (៣កុំ ៣ការពារ ) ឲ្យបានខ្ជាប់ខ្ជួន ដើម្បីចៀសផុតពីជំងឺដ៏កាចសាហាវនេះ។