អគារក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ ជាសមិទ្ធផលមួយ ដែលបង្ហាញពីគុណតម្លៃនៃការដឹកនាំរបស់រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជាក្នុងការលើកម្ពស់តម្លៃស្ថាបត្យកម្ម ដែលជាស្នាដៃផ្ទាល់របស់កូនខ្មែរ ហើយក៏បានបង្ហាញនូវសមត្ថភាពរបស់រាជរដ្ឋាភិបាលលើការគ្រប់គ្រង និងប្រើប្រាស់ថវិកាជាតិ ដើម្បីបង្កើតនូវសមិទ្ធផលជាទីមោទនភាពសម្រាប់ជាតិផងដែរ។
អគារទីស្តីការក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ មានទីតាំងស្ថិតនៅ ភូមិអន្លង់ក្ងាន សង្កាត់ឃ្មួញ ខណ្ឌសែនសុខ រាជធានីភ្នំពេញ នាប៉ែកខាងជើងឆៀងខាងលិចរាជធានីភ្នំពេញ ត្រូវបានប្រារព្ធពិធីបើការដ្ឋានសាងសង់នៅថ្ងៃទី២៨ ខែមករា ឆ្នាំ២០២០ ។ អគារនៃក្រសួងនេះសាងសង់នៅលើផ្ទៃដីទំហំ ៤.៥ហិកតា មានទំហំតួអគារបណ្ដោយប្រវែង ១៣២.៧ ម៉ែត្រ និងទទឹងប្រវែង ៩៤.៧ម៉ែត្រ មានចំនួន ៨ជាន់ កម្ពស់សរុបពីទ្រនាប់ខ្សាច់ ដល់ចុងកំពូលបុស្បុក ៨៨.៥ម៉ែត្រ ក្នុងនោះមានកម្ពស់បុស្បុក ៣៣.២៨ម៉ែត្រ មានចំណតរថយន្តប្រមាណ ៤៥០គ្រឿង និងចំណតទោចក្រយានយន្តជាច្រើនគ្រឿងទៀត៕SRP
ខេត្តសៀមរាប៖សមត្ថកិច្ចបានឃាត់ខ្លួនមនុស្សចំនួន០៥នាក់ ពីបទសមគំនិត ចែកចាយជួញដូរ និងប្រើប្រាស់ដោយខុសច្បាប់ នូវសារធាតុញៀន។
ការឃាត់ខ្លួនធ្វើឡើងថ្ងៃទី០៦ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១ ស្ថិតក្នុងលំនៅឋានមួយកន្លែងភូមិត្រពាំងសេះ សង្កាត់ គោកចក ក្រុង ខេត្តសៀមរាប។
ជនសង្ស័យចំនួន០៥នាក់៖
១-ឈ្មោះ ឃី ទី ភេទប្រុស កើតនៅឆ្នាំ២០០០ ជនជាតិខ្មែរ មុខរបរកម្មករ មានទីលំនៅភូមិជ័យ សង្កាត់ទឹកវិល ក្រុងសៀមរាប (រក្សាទុក ជួញដូរនិងប្រើប្រាស់) (មានសារធាតុញៀននៅក្នុងខ្លួន)។
២-ឈ្មោះ គឹម សុគុណ ហៅចយ ភេទប្រុស ឆ្នាំកំណើត ២០០៤ ជនជាតិខ្មែរ មុខរបរកម្មករ មានទីលំនៅភូមិត្រពាំងសេះ សង្កាត់គោកចក ក្រុងសៀមរាប(ជួញដូរ និងប្រើប្រាស់) (មានសារធាតុ ញៀននៅក្នុងខ្លួន)។
៣-ឈ្មោះ ហៃ សុផៃ ភេទប្រុស ឆ្នាំកំណើត ២០០១ ជនជាតិខ្មែរមុខរបរគ្មានមានទីលំនៅភូមិតាភុល សង្កាត់ស្វាយដង្គំ ក្រុង ខេត្តសៀមរាប(ចាត់ចែង និងប្រើប្រាស់) (មានសារធាតុ ញៀននៅក្នុងខ្លួន)។
៤-ឈ្មោះ ស៊ីវ ទីទី ភេទប្រុស ឆ្នាំកំណើត ២០០០ ជនជាតិខ្មែរ មុខរបរកម្មករសំណង់ មានទីលំនៅភូមិទ្រាំង សង្កាត់ស្លក្រាម ក្រុងសៀមរាប (សមគំនិតជួញដូរ) (គ្មានសារធាតុ ញៀននៅក្នុងខ្លួន)
៥-ឈ្មោះ ណាង ចាន់ណា ភេទប្រុស ឆ្នាំកំណើត ២០០៥ ជនជាតិខ្មែរ មុខរបរ កម្មករសំណង់ មានទីលំនៅភូមិទ្រាំង សង្កាត់ស្លក្រាម ក្រុងសៀមរាប ។(ជួញដូរ)។ វត្ថុតាងដកហូតម្សៅមេតំហ្វេតាមីន ៣កញ្ចប់តូច, ជញ្ជីងថ្លឹងគ្រឿងញៀន១គ្រឿង, ទូរស័ព្ទ៤គ្រឿងផងដែរ៕SRP
ខេត្តកំពង់ចាម​៖លោក​ អ៊ុនចាន់ដា អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម និងលោកស្រី ញូង ចរិយា អ៊ុន ចាន់ដា នៅថ្ងៃទី៧ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១នេះ​ បានអញ្ជើញចូលរួមពិធីវេរអង្គកឋិនទានមហាសាមគ្គី និងឆ្លងបុណ្យអង្គកឋិន ដែលប្រារព្ធធ្វើឡើងនៅវត្ត ខេមវន័ បឹងស្នាយ និងបានប្រគេនបច្ច័យ ដល់វត្តចំនួនបីទៀត នៅក្រុងកំពង់ចាម។
គួរ​បញ្ជាក់​ថា​ អ្នកផ្តេីមបុណ្យអង្គកឋិនទានមហាសាមគ្គីរបស់រដ្ឋបាលខេត្តកំពង់ចាម នេះ រួមមាន​ លោក​ យឹម ឆៃលី ប្រធានក្រុមប្រឹក្សា អភិវឌ្ឍន៏វិស័យកសិកម្ម និងជនបទ និងជាប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះមូលដ្ឋានខេត្តកំពង់ចាម​ លោក​ ហ៊ុន ណេង អ្នកតំណាងរាស្ត្រមណ្ឌលកំពង់ចាម លោក​ ខ្លូត ផន ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត និងលោក​ អ៊ុន ចាន់ដា អភិបាលខេត្តកំពង់ចាម រួមជាមួយមន្ត្រីរាជការក្នុងខេត្ត និងប្រជាពលរដ្ឋជាសប្បុរសជនច្រើននាក់ទៀតបាននាំបច្ច័យសរុប​ចំនួន ៧២.៩៤១ ដុល្លារ រួមនិងត្រៃយ៍ធំ​ ២ -លៀង ១០ -សាដក់ ៨៨ និងទេយ្យវត្ថុមួយចំនួនទៀត។​ ក្នុងនោះរដ្ឋបាលខេត្តបានប្រគេនព្រះសង្ឃចំនួន៣ វត្តក្នុងក្រុងកំពង់ចាម រួមមាន​៖ វត្តបុទមរតនៈដីដុះចំនួន ១០លានរៀល,វត្តសុទស្សនារាម ជ្រោយថ្ម ចំនួន ១០លានរៀល, វត្តជោតនារាម បឹងកុកចំនួន ១០លានរៀល។ បច្ច័យដែលបានប្រគេនព្រះសង្ឃ វត្តខេមវ័ន ហៅវត្តបឹងស្នាយ សរុបចំនួន ៦៥.៦២៣ដុល្លារ ផងដែរ​៕SRP
ខេត្តព្រះវិហារ៖លោកឡុង សុវណ្ណ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត លោក ប្រាក់ សុវណ្ណ អភិបាលខេត្តព្រះវិហារ បានដឹកនាំមន្ត្រីរាជការ មន្ទីរ-អង្គភាពជុំវិញខេត្ត កងកម្លាំងប្រដាប់អាវុធទាំងបីប្រភេទ យុវជន លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ នៅថ្ងៃទី០៦ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១នេះ ប្រារព្ធមីទ្ទីងអបអរសាទរខួបអនុស្សាវរីយ៍លើកទី៦៨ នៃទិវាបុណ្យឯករាជ្យជាតិ៩វិច្ឆិកា (៩វិច្ឆិកា១៩៥៣ -៩វិច្ឆិកា២០២១) ដែលកម្ពុជាទទួលបានឯករាជ្យ ពីអាណានិគមនិយមបារាំង ស្របជាមួយនិងខួប១៧ព្រះវស្សា នៃការយាងគ្រងព្រះបរមសិរីរាជសម្បត្តិរបស់ ព្រះករុណា ព្រះបាទសម្តេចព្រះបរមនាថ នរោត្តម សីហមុនី ព្រះមហាក្សត្រនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា។ ដែលពិធីដ៏មហានក្ខឬក្សឧត្តុងឧត្តមនេះប្រារព្ធធ្វើឡើងនៅបរិវេណស្ដូបវិមានឯករាជ្យ ក្នុងទីប្រជុំជនក្រុងព្រះវិហារ ខេត្តព្រះវិហារ។
ក្នុងឱកាសនេះដែរអភិបាលខេត្ត ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត លោកជំទាវសមាជិកក្រុមប្រឹក្សាខេត្ត អភិបាលរងខេត្ត មេបញ្ជាការកងកម្លាំងទាំងបី អញ្ជើញសួរសុខទុក្ខនិងនាំយកអំណោយមនុស្សធម៌ផ្ដល់ជូនគ្រួសារអតីតយុទ្ធជនពលី គ្រួសារក្រីក្រ សរុប ៤១គ្រួសារ ដោយមួយគ្រួសារៗរួមមាន៖ អង្ករ ២៥គីឡូក្រាម, មី ១កេស, ត្រីខ ១យួរ, ទឹកស៊ីអីវ ១យួរ, សារុង១ ក្រមា១, ភួយ១, មុង១, ម៉ាស់ ១០បន្ទះ និងថវិកាមួយចំនួនផងដែរ៕SRP
ខេត្តបាត់ដំបង៖សមត្ថកិច្ចបានថ្លែងថា លោក ដាក សុខា អធិការរងស្រុកគាស់ក្រឡ ខេត្តបាត់ដំបង ទទួលបន្ទុកគ្រឿងញៀន ត្រូវបានកម្លាំងព្រហ្មទណ្ឌចាប់ខ្លួន នៅថ្ងៃទី៤ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១នេះ កសាងសំណុំរឿង ត្រៀមបញ្ជូនទៅតុលាការចាត់ការតាមច្បាប់។
សមត្ថកិច្ចបានបន្តថាអធិការរងនគរបាលស្រុករូបនេះ ត្រូវបានរកឃើញថាមានជាប់ពាក់ព័ន្ធទៅនឹងអំពើឃាតកម្ ម(សម្លាប់បងថ្លៃខ្លួន)កាលពីចុងខែសីហា កន្លងទៅនេះ នៅភូមិបាស្រែ ឃុំដូនបា ស្រុកគាស់ក្រឡ ខេត្តបាត់ដំបង។ ព្រោះមុនពេលបាត់ខ្លួនមានសាក្សីឃើញជនរងគ្រោះជាប់ខ្នោះដៃជិះក្នុងឡានព្រុសលោកដាក់ សុខាដែលត្រូវជាប្អូនថ្លៃជាមួយមន្ត្រីនគរបាលម្នាក់ទៀត។
ស្នងការប៉ូលិសខេត្តបាត់ដំបង លោកសាត គឹមសាន បានថ្លែងប្រាប់អ្នកសារព័ត៌មាន ដោយទទួលស្គាល់ថា “ ពិតជាឃាត់ខ្លួនលោកអធិការរងម្នាក់នេះមែន តែកំពុងស្ថិតក្នុងការស្រាវជ្រាវនៅឡើយ “៕SRP
ខេត្តសៀមរាប៖ប្រជាពលរដ្ឋបានលើកឡើងថានៅដើមខែវិច្ឆិកាឆ្នាំ ២០២១ នេះ នៅក្រុងសៀមរាប មានករណីបាញ់បោះសេរីចំនួន៣ករណីផ្សេងគ្នា។
ប្រភពច្បាស់ការណ៍បានលើកឡើងថាជនដៃដល់ដែលបាញ់បោះសេរីបង្កឲ្យភ្ញាក់ផ្អើលនោះ ជាមន្ត្រីអាវុធហត្ថម្នាក់ មន្ត្រីទាហានម្នាក់និងជានគរបាលម្នាក់។ ពាក់ព័ន្ធករណីបាញ់បោះសេរីបែបនេះជនដៃដល់ទាំង៣នាក់ត្រូវបានសមត្ថកិច្ចខេត្តសៀមរាបចាប់ខ្លួនជាបន្តបន្ទាប់ផងដែរ។ តែជនដៃដល់ខ្លះមិនត្រូវបានគេបង្ហាញរូបភាពក្នុងការចាប់ខ្លួននោះទេ។
ករណីទី១ នៅវេលាម៉ោង២២ និង១៥នាទី ថ្ងៃទី០១ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១ នៅចំណុចការ៉ាសសាំងសូរិយា ភូមិតាវៀន សង្កាត់សាលាកំរើក ក្រុងសៀមរាប ខេត្តសៀមរាប។ បង្កឡើងដោយ
លោកវរសេនីយ៍ត្រី អាង សែន នាយការិយាល័យប្រឆាំងការជួញដូរមនុស្ស កងរាជអាវុធហត្ថខេត្តសៀមរាប បានយកកាំភ្លើងខ្លី ម៉ាកCF98 ប័ណ្ណសម្គាល់អាវុធខ្លីសមូហភាព ចុះបញ្ជី បខ.២៩៤៧៤ កពជ លេខអាវុធ 015892 បាញ់ផ្ចុកដី១គ្រាប់ បានខ្ទាតបំណែកថ្មត្រូវឈ្មោះ ហាត សុភា រលាត់ក្រោមត្របកភ្នែកខាងស្តាំ បណ្តាលអោយរបួសស្រាល ដោយសារទំនាស់ពាក្យសម្តីត្រូវបាននាំខ្លួនលោក អាង សែន បញ្ជូនមកទីបញ្ជាការកងរាជអាវុធហត្ថខេត្តសៀមរាប អនុវត្តតាមនីតិវិធី។
ករណីទី២ ផ្ទុះអាវុធ ត្រង់ចំណុចមុខភោជនីយដ្ឋាន ស្នាដៃម៉ែក្មែក៥ ស្ថិតក្នុងភូមិសាលាកន្សែង សង្កាត់ស្វាយដង្គំ ក្រុងសៀមរាប នៅយប់ថ្ងៃទី៣ ខែវិច្ឆិកាឆ្នាំ២០២១ បង្កដោយឈ្មោះ កែវ វី ភេទប្រុសអាយុ៣៧ឆ្នាំមុខរបរ ជាទាហ៊ានកងវិស្វកម្ម ក្រសួងការពារជាតិ បច្ចុប្បន្ន រស់នៅភូមិទួលគោក ខណ្ឌទួលគោក រាជធានីភ្នំពេញ ជាភ្ញៀវចូលមកផឹកសុីក្នុងហាងស្នាដៃម៉ែក្មែក៥ពេលនោះ ឈ្មោះ កែវ វី មានទំនាស់ពាក្យសម្តី ជាមួយនារីជាសង្សារ ពេលចេញមកមុខហាង កន្លែងចតម៉ូតូក៏បានដកកាំភ្លើងខ្លីម៉ាក G Lock ១៩ ពីចង្កេះបាញ់ផ្ទុកដី១គ្រាប់។
ករណីទី៣ នៅវេលាម៉ោងជាងទៀបភ្លឺថ្ងៃទី០៥ ខែ វិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១  នៅចំណុភោជនីយដ្ឋាន ថិមភល (Temple) ស្ថិតក្នុងភូមិស្ទឹងថ្មី សង្កាត់ស្វាយដង្គំ ក្រុងសៀមរាប។ ជនដៃដល់ជាប៉ូលិសអន្តរាគមន៍ ឈ្មោះ សៅ សុភណ្ឌ បានបាញ់ចំជនរងគ្រោះ ឈ្មោះ ភាព ប៊ុណ្ណារឹទ្ធ ភេទប្រុសអាយុ៣០ឆ្នាំ មុខរបរជាងភ្លើង នៅភូមិសំរោងត្បូង ឃុំសំរោង ស្រុកសូទ្រនិគម ខេត្តសៀមរាប ត្រូវរបួសចំក្រោមក្លៀកខាងឆ្វេង ១ គ្រាប់ រងរបួសធ្ងន់កំពុងសង្រ្គោះបន្ទាន់នៅមន្ទីរពេទ្យបង្អែកខេត្តសៀមរាប។ ជនដៃដល់ជាប៉ូលិសរូបនេះត្រូវបានកម្លាំងព្រហ្មទណ្ឌកម្រិតស្រាល នៃស្នងការនគរបាលខេត្តសៀមរាបចាប់ខ្លួនបានភ្លាមៗក្រោយពីរត់គេចខ្លួន។
យោងតាមប្រភពព័ត៌មានបានមួយដង្ហើបថាជនដៃដល់ជានគរបាលដែលបានបាញ់មនុស្សឲ្យរបួសធ្ងន់កាលពីយប់ ថ្ងៃទី ៥ ខែវិច្ឆិកាឆ្នាំ ២០២១ ត្រូវបានឃាត់ខ្លួនពិតប្រាកដមែន ប៉ុន្តែសមត្ថកិច្ចមិនទាន់ផ្ដល់ព័ត៌មានជាក់លាក់នៅឡើយទេ។
មន្ត្រីនគរបាលព្រហ្មទណ្ឌខេត្តសៀមរាបបានថ្លែងប្រាប់សៀមរាប ប៉ុស្តិ៍ នៅថ្ងៃសៅរ៍នេះថា ជនដៃដល់ជានគរបាលដែលត្រូវបានចាប់ខ្លួនកាលពីថ្ងៃម្សិលមិញ ពាក់ព័ន្ធការបាញ់បោះបណ្ដាលឱ្យមានមនុស្សរបួស អាចនឹងត្រូវបញ្ជូនទៅតុលាការនៅថ្ងៃសៅរ៍ ទី០៦ខែវិច្ឆិកានេះ។
ជុំវិញករណីនេះ អង្គភាពសៀមរាបប៉ុស្តិ៍ មិនអាចទាក់ទងលោកតេង ច័ន្ទណាត ស្នងការប៉ូលិសខេត្តសៀមរាប បាននៅឡើយទេ ដោយទូរស័ព្ទមិនអាចទាក់ទងបាន។ ប៉ុន្តែលោកភឹង ចិន្តារ៉េត ស្នងការរងទទួលផែននគរបាលព្រហ្មទណ្ឌខេត្តសៀមរាប បានថ្លែងប្រាប់កាលពីម្សិលមិញថា៖ ជនសង្ស័យត្រូវបានប៉ូលិសព្រហ្មទណ្ឌខេត្តសៀមរាបចាប់ខ្លួនបានហើយ។ លោកភឹង ចិន្តារ៉េត ថា ករណីនេះអំពើហិង្សា វាយទៅវាយមកឈានដល់បាញ់។ វាយប៉ូលិស១ដបមុន ប៉ូលិសក៏បាញ់វិញទៅ។
បើតាមប្រភពបានលើកឡើងថា ភាគីទាំងពីរមានទំនាស់ករណីហិង្សាក្នុងកន្លែងផឹកសុី ដោយមូលហេតុ ភាគីម្ខាងទៀតនោះគ្នាច្រើន ហើយប៉ូលីសគ្នាតិចគេវាយមកប៉ូលិស ដោយគ្នាគេច្រើនក៏បាញ់ការពារខ្លួនតែម្ដង។ តែទោះជាយ៉ាងណាក៏ដោយនេះគ្រាន់តែជាប្រភពលើកឡើងតែប៉ុណ្ណោះ។
ប្រជាពលរដ្ឋរស់នៅក្រុងសៀមរាបហាក់មានការព្រួយបារម្ភយ៉ាងខ្លាំងអំពីសន្តិសុខសុវត្ថិភាពខណៈដែលអំពើអសន្តិសុខបាញ់បោះសេរីបានកើតមានជាបន្តបន្ទាប់ ដែលបង្កឡើងដោយមន្ត្រីៗ។ ជាមួយគ្នានេះប្រជាពលរដ្ឋក៏អបអរសាទរផងដែរចំពោះសមត្ថកិច្ចដែលបានចាប់ខ្លួនជនដៃដល់ទាំងបីរូបជាបន្តបន្ទាប់ក្រោយពីបង្កហេតុ ហើយពួកគាត់សង្ឃឹមថាជនដៃដល់ទាំង៣ រូបនឹងទទួលទោសតាមផ្លូវច្បាប់៕SRP
ភ្នំពេញ៖សម្តេចហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្រ្តី នៅព្រឹកថ្ងៃសៅរ៍ ទី៦ ខែវិច្ឆិកានេះ បានអញ្ជើញចូលរួមរំលែកទុក្ខ និងគោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធ លោកងួន ញិល អនុប្រធានទី១ នៃរដ្ឋសភា ដែលបានទទួលមរណភាព កាលពីថ្ងៃសុក្រ ថ្ងៃទី០៥ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២១ វេលាម៉ោង ១០:៣៦ នាទីព្រឹក ក្នុងជន្មាយុ ៧៩ឆ្នាំ ដោយរោគាពាធ។
សម្តេចហ៊ុន សែន ពិតជាមានសេចក្តីក្តុកក្តួលរំជួលចិត្តឥតឧបមា ដោយបានទទួលដំណឹងពីការមរណភាពរបស់ លោកងួន ញិល នាពេលនេះ។ សម្តេចតេជោ បានសម្តែងនូវការសោកស្ដាយ ស្រណោះអាឡោះអាល័យ និងក្តីសង្វេគស្ទើររកទីបំផុតគ្មាន ព្រោះថាការបាត់បង់ លោកងួន ញិល គឺជាការបាត់បង់នូវលោកឪពុក និងជីតា ប្រកបដោយសង្គហធម៌ ព្រហ្មវិហារធម៌ មិនចេះរីងស្ងួត ពិសេសក៏ជាការបាត់បង់ដ៏ធំធេងនូវឥស្សរជននយោបាយខ្មែរដ៏ឆ្នើមមួយរូប ដែលពោរពេញដោយឆន្ទៈមនសិកាក្នុងការបម្រើបុព្វហេតុជាតិ ជាតិ សាសនា ព្រះមហាក្សត្រ គ្រប់កាលៈទេសៈ ព្រមទាំងបានរួមចំណែកយ៉ាងសកម្មក្នុងការលើកកម្ពស់តម្លៃនៃនីតិរដ្ឋប្រកបដោយ ឧត្តមគតិខ្ពង់ខ្ពស់ជាអនេកប្បការ។
សម្តេចសូមឧទ្ទិសបួងសួងដល់ដួងវិញ្ញាណក្ខន្ធសព លោកងួន ញិល សូមឆាប់បានយោនយកកំណើតកើត ក្នុងសុគតិភពគ្រប់ៗជាតិកុំបីឃ្លៀងឃ្លាតឡើយ៕SRP
៥ វិច្ឆិកា ២០២១
ខេត្តសៀមរាប៖កម្លាំងនគរបាលខេត្តសៀមរាប បានចេញល្បាតការពារសន្តិសុខសណ្ដាប់ធ្នាប់ជូនប្រជាពលរដ្ឋ។
លោកណុប សារ៉ាក់ ស្នងការរងទទួលការងារជួយកម្លាំងព្រហ្មទណ្ឌកម្រិតនគរបាលខេត្តសៀមរាបបានប្រាប់សៀមរាបប៉ុស្ដិ៍នៅយប់នេះថា៖កម្លាំងនគរបាលស្នការដ្ឋាននគរបាលក្រុងនិងខេត្តសៀមរាប ក្រោយទទួលផែនការ ពីលោកលោកតេង ច័ន្ទណាត ស្នងការ នៅយប់ថ្ងៃទី០៥ ខែវិច្ឆិកា ឆ្មាំ២០២១នេះ លោកបានដឹកនាំកម្លាំងចម្រុះ ចេញល្បាត ពួនស្ទាក់ ក្នុងក្រុងសៀមរាបដើម្បីបង្កាទប់ស្កាត់បទល្នើសកុំអោយកើតមានឡើងនិង រងចាំបង្ក្រាបអោយបានទាន់ពេលវេលាក្នុងករណីបទល្មើសកើតមានឡើងផងដែរ។ លោកថាក្នុងប្រតិបត្តិការនេះមានកម្លាំងនគរបាលព្រហ្មទណ្ឌកម្រិតស្រាលនិងនគរបាលកម្រិតធ្ងន់ រួមនឹងកងអន្តរាគមន៍សហការ ជាមួយកម្លាំងនគរបាលក្រុងសៀមរាប។
សូមជម្រាបថាកម្លាំងនគរបាលក្រុង.ខេត្តសៀមរាបតែងតែចុះល្បាតការពារសន្តិសុខសណ្ដាប់ធ្នាប់ជូនប្រជាពលរដ្ឋក៏ដូចជាភ្ញៀវជាតិអន្តរជាតិដែលមកកម្សាន្តក្នុងក្រុងសៀមរាបតាមការណែនាំរបស់គណៈបញ្ជាការឯកភាពខេត្តដែលមានលោកទៀ សីហា ជាអភិបាលខេត្ត និងតាមបញ្ជារបស់លោកតេង ច័ន្ទណាត ស្នងការនគរបាលខេត្ត៕SRP