ខេត្តសៀមរាប៖ក្មេងស្រីអាយុ ៨ឆ្នាំម្នាក់ បានលង់ទឹកស្លាប់ខណៈតាមឪពុកម្ដាយទៅបូមទឹកដាក់ស្រែ។
ហេតុការណ៍បានកើតឡើង ចំណុចទឹកប្រឡាយស្ថិតក្នុងភូមិសាស្ត្រភូមិប្រឡាយ សង្កាត់សៀមរាប ក្រុងសៀមរាប។ ជនរងគ្រោះ មានឈ្មោះ កយ សម្ផស្ស។
តាមរបាយការណ៍របស់នគរបាលប៉ុស្តិ៍រដ្ឋបាលជ្រាវបានឲ្យដឹងថានៅព្រឹកថ្ងៃទី១៧ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២១ វេលាម៉ោងប្រហែល១១នាទី លោក ជេន កយ និង ភរិយាឈ្មោះ រឿន សុផល បាននាំកូនស្រី ទៅបូមទឹកដាក់ស្រែ នៅចំណុចខាងលើ ក្រោយបាយថ្ងៃត្រង់រួច ឪពុក-ម្ដាយ សម្រាកនៅលើរោង ក្បាលស្រែ។ ចំណែកកូនស្រី នៅលេងលើខ្នងទំនប់ដែលមានប្រឡាយទឹក(អន្លង់ដៃអេស្កាវ់ាទ័រ) នៅក្បែរនោះស្រាប់ ដោយខ្វះការប្រុងប្រយ័ត្នពី ឪពុក-ម្ដាយ ធ្វើអោយក្មេងកូនស្រី លង់ទឹកស្លាប់នៅវេលាម៉ោង១៣ថ្ងៃដដែល៕SRP
ភ្នំពេញ៖សម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុនសែន ប្រធានកាកបាទក្រហមកម្ពុជា នៅថ្ងៃទី ១៧ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២១នេះ បានសម្រេចផ្តល់ថវិកា ១០ម៉ឺនដុល្លារ ជូនកាកបាទក្រហមមីយ៉ាន់ម៉ា ដើម្បីបំពេញបេសកកម្មមនុស្សធម៌ ជួយដល់ប្រទេសមីយ៉ាន់ម៉ា ដែលកំពុងជួបការលំបាកដោយសារការរាតត្បាតនៃជំងឺកូវីដ-១៩។
ខេត្តសៀមរាប៖មនុស្សម្នាក់បានស្លាប់និងម្នាក់ទៀតបានរងរបួសដោយសាររន្ទះបាញ់នៅរសៀលថ្ងៃទី ១៧ ខែសីហាឆ្នាំ ២០២១ នេះ ក្នុងករណីពីរផ្សេងគ្នា។
ភ្នំពេញ៖តាងនាមថ្នាក់ដឹកនាំនិងមន្ត្រីរាជការ នៃក្រសួងប្រៃសណីយ៍និងទូរគមនាគមន៍ និងក្នុងនាមខ្លួនខ្ញុំផ្ទាល់និងភរិយា សូមគោរពជូនសារលិខិតជូនពរ ឯកឧត្តមកិត្តិនីតិកោសលបណ្ឌិត ប៊ិន ឈិន ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រីប្រចាំការ រដ្ឋមន្ត្រីទទួលបន្ទុកទីស្តីការគណៈរដ្ឋមន្ត្រី ក្នុងឱកាសខួបកំណើតគម្រប់ជន្មាយុ៧១ ឈានចូល ៧២ឆ្នាំ៕SRP