ខេត្តព្រះវិហារ៖ទំនងដោយសារអាកាសធាតុ ធ្លាក់ខ្យល់ត្រជាក់ ធ្វើឲ្យម៉ូតូ ហក់ទៅបុករថយន្តមួយគ្រឿងទាំងកំរោល។
សេចក្ដីរាយការណ៍បានឲ្យដឹងថាថ្ងៃទី13 ធ្នូ ឆ្នាំ2020 វេលាម៉ោង11និង30នាទីថ្ងៃត្រង់ ស្ថិតនៅភូមិគោកបេង សង្កាត់កំពង់ប្រណាក ក្រុងព្រះវិហារ មានករណីគ្រោះថ្នាក់ចរាចណ៍ មួយកើតឡើង រវាងម៉ូតូម៉ាកហុងដា ពាក់ស្លាកលេខ 1 B2872 ព្រះវិហារ បុកជាមួយរថយន្តម៉ាកលុចស៊ិស470 ពណ៌ខ្មៅ ពាក់ស្លាកលេខ2L-7051 ភ្នំពេញ។
សាក្សីបានឲ្យដឹងថា មុនពេលកើតហេតុ គេឃើញម៉ូតូ បើកក្នុងល្បឿនលឿន នៅពេលមកដល់ផ្លូវបំបែក សង្ស័យខ្វះកាប្រុងប្រយ័ត្ត ក៏បុករថយន្ត ដែលកំពុងតែរៀប ឆ្លងផ្លូវ ចំពេញទំហឹង បណ្តាលអោយគាំងជាប់ម៉ូតូ ជាមួយរថយន្តនេះស្អិតតែម្តង។
សេចក្ដីរាយការណ៍បានបញ្ជាក់ថាករណីនេះ ភាគីខាងរថយន្ត មានឈ្មោះ ឈៀវ សុវ៉ាត ភេទស្រី រស់នៅភូមិកោកបេង សង្កាត់កំប្រណាក ក្រុងព្រះវិហារ។ ចំណែកខាងម៉ូតូ មានឈ្មោះ ភួង ច័ន្រ្តា ភេទប្រុស រស់នៅភូមិ ភារៈកិច្ច ឃុំប៉ាលហាល ក្រុងព្រះវិហារ រងរបួសក្រោមចង្កា ចំនួនពីកន្លែងធំៗ។
ម៉ូតូនឹងរថយន្ត ត្រូវបាននគបាលចរាណ៍ ចុះវាស់វែង នឹងដោយស្រាយតាមនិតិវិធីច្បាប់៕SRP
ភ្នំពេញ៖សម្ដេចក្រឡាហោម ស ខេង ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីសូមមហាផ្ទៃ បានលើកឡើងថា៖ «ខ្ញុំសូមជម្រាបជូនបងប្អូនជនរួមជាតិទាំងអស់ថាខ្ញុំ ភរិយា ក្រុមគ្រួសារ និងអ្នកពាក់ព័ន្ធមួយចំនួនទៀតនៅផ្ទះរបស់ខ្ញុំ ចំនួន២០១សំណាក ត្រូវបានក្រសួងសុខាភិបាលផ្ដល់ការបញ្ជាក់មកថាទទួលបានលទ្ធផលអវិជ្ជមានជំងឺកូវីដ-១៩ទាំងអស់ សម្រាប់ការធ្វើតេស្តលើកទី៣ ដែលជាលើកចុងក្រោយ»។